Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yıldız Dağları Doğa Eğitim merkezi  (Okunma Sayısı 1979 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« : 18 Ağustos 2010, 14:36:27 »

Değerli Öğretmen arkadaşlarım,
Aşağıdaki linkte yer alan broşürde Doğa ve çevre eğitimi konusunda ülkemizde bir ilk olan YILDIZ DAĞLARI BİYOSFER PROJESİ ve  YILDIZ DAĞLARI DOĞA EĞİTİM MERKEZİ’nin bir tanıtımını bulacaksınız.
Proje yöneticilerinin bir isteği var. Bu Doğa Eğitimi Merkezi’nin öğrenciler ve gençler tarafından kullanılması. Bu tesisin ve burada verilen eğitimlerin öğrencilerimize doğa ve çevre eğitimi konusunda çok yararlı olacağını düşünüyorum. Tatil döneminde olmamıza rağmen 6. öğrenci grubunun eğitim için tesise geleceğini söylüyor tesis çalışanları. Proje ve tesis Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafında destekleniyor ve her öğrenci grubu ile Genel Müdürlük yetkilileri ilgileniyor.
Hedef grubu öncelikle 10-16 yaş grubu olmakla birlikte üniversite öğrencileri, izci grupları, yöre halkı ve tüm ziyaretçilerdir.
Gerçekleştirilen proje AB desteği ile gerçekleştirilmiştir. Proje sona erdiğinden bir miktar ücret alınmakta imiş..
Ücretlerle ilgili bilgilerin iletişime geçildiğinde alınması uygun olacaktır.
Tesiste yatakhaneler ,eğitim salonları ile diğer ihtiyaçları karşılayacak yapılar mevcuttur.
Merkez aynı anda 30 kişinin konaklamasına olanak sunmakla birlikte çevre gezilerinde öğrencilerin kullanacağı çadır, uyku tulumu ve diğer ekipmanı da barındırmaktadır.
Verilen eğitimler 2 günlük ve 5 günlük olarak planlanmıştır.
2 günlük eğitim tesiste gerçekleştirilmekte ve teorik ağırlıklı olarak sunulmaktadır.
5 günlük eğitimlerde ise Yıldız Dağları proje alanı gezilmekte ve çeşitli noktalarda çadırlı konaklamalar gerçekleştirilmektedir.

Coğrafya ve biyoloji öğretmeni arkadaşlarımın bu merkeze ilgi göstereceğini düşünüyorum.

İrtibat adres ve telefonları :

www.milliparklar.gov.tr

tel: 0312 207 60 61

Kırklareli İl Çevre ve Orman Müdürlüğü

www.kirklarelicevreorman.gov.tr

tel: 0288 212 53 34-35

http://cid-93caec26009b4054.office.live.com/self.aspx/.Public/Y%5E_D%5E_Doga%5E_Egitim%5E_Merkezi.doc

http://www.4shared.com/document/7gWsp2PE/YILDIZ_DALARI_DOA_ETM_MERKEZ.html

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic