Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2 ŞUBAT DÜNYA SULAK ALANLAR GÜNÜ  (Okunma Sayısı 2136 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
memzin
Uzman Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Şubat 2009, 20:36:42 »

2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü’nde  sulak alanların korunmasına dikkat çekmek amacıyla yerel bir dernek olan
EKODOSD
EKOSİSTEMİ KORUMA VE DOĞA SEVENLER DERNEĞİ
KUŞADASI
üyeleri tarafından Büyük Menderes Nehri olan Milli park kapsamındaki Büyük Menderes Deltası, Bafa Gölü Tabiat Parkı ve henüz koruma statüsü bulunmayan Azap Gölü önemli sulak alanlarında yapılan bir çevre gezisi sonucunda hazırlanmış bir bilgilendirme dökümanını paylaşmak istiyorum.Bu dernekten Kastamonuda Ağustos ayında düzenlenen doğa eğitiminde tanıştığım arkadaşlarım aracılığıyla haberdar oldum.İnanki yerel bir dernek olmalarına rağmen yazdan buyana takip ettiğim kadarıyla kendileri bir çok ulusal çevre derneğinden çok daha fazla çalışma yapmaktadırlar.Kendilerini tebrik ediyor çalışmalarını devamını diliyorum.Bundan sonraki çalışmalarınıda sitemizde sizlerlede paylaşmak istiyorum.
www.cografyaogretmeni.org/dosya.php?id=701
Köksal AYDIN
Moderator

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2009, 13:10:50 »

Hocam güzel bir çalışma+++

Sulak alanlarımızın büyük tehlike altında olduğunu gösteren bir örnek daha.Artık geri dönülemez aşamaya gelmeden tedbirlerin alınması lazım.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic