Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Böyle Bir Valiniz Olmasını İster Miydiniz?  (Okunma Sayısı 4069 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« : 01 Şubat 2008, 10:02:51 »

Böyle Valilerimiz de Varmış. Buyrun!

YALOVA'DA ÇEVREYE VALİ KORUMASI
                                                Bakanlık: Madeni aç Vali Erbay: Açmam

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdür Vekili Selahattin Erdoğan, Bakan adına Yalova Valiliği'ne 19 Kasım 2007'de bir talimat yazarak, Yalova merkez Altınova ve Çınarcık ilçelerinde bulunan ve kullanılmayan 17 maden sahasının yeniden kullanıma açılması için ihale duyurusunun 19 Kasım'dan itibaren ilan tahtasına asılmasını istedi. Yalova'da görev yaptığı beş yıl içinde kentin stratejik planını yapan, bağlayıcı hükmü olan 1/25000'lik çevre düzeni planını yaşama geçiren, organik üretim yapılan arazi miktarını artırıp avlak sahasının da aralarında bulunduğu 711 projeyi hizmete sokan Vali Yusuf Erbay da yardımcısı Derviş Ahmet Set imzasıyla talebi kabul edemeyeceklerini bildirdi.
        Bu kez Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mustafa Sever, Bakan adına gönderdiği 10 Ocak 2008 tarihli yazısında ayrıca Fıstıklı, İhsaniye ve Balkaya köylerinde toplam 1700 hektar alanda maden araması yapılması için izin verilmesini istedi.
Bu talep karşısında şoke olan Valilik, Sever'e gönderdiği yanıtta da, arazinin organik tarım, ormanlık alan, yaban domuzunun avlanması için avlak sahası olduğunu bildirdi. Dünyada sadece dört bölgeden biri olan fıstık fidanı alanın Fıstıklı köyünde olduğunu belirten Valilik, yine il genel ve belediye meclisinin aldıkları ve hüküm niteliği taşıyan kararlar gereği buranın maden aramasına açılamayacağını belirtti. Valiliğin yanıtında, bakanlık tarafından izin verilse bile arama ruhsatı verilmeyeceği belirtildi.
         Çevrecilerin ve Yalova halkının da desteğini alan Erbay, Yalova'da da Kaz Dağları'ndaki gibi girişimler olmaması için çaba harcayacaklarını söyledi.

http://www.milliyet.com.tr/2008/02/01/yasam/yas05.html

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2008, 10:07:51 »

Sayın valimizi kutluyorum. Günüzümde bzı şeyleri başarabilmek için gerçekten cesur olmak gerekiyor. Umarım kısa sürede yerinden edilmez..
Bu arada fotoğraf ta çok güzel.. 2 yıl önce seminere gittiğimizde orayı görmüştüm..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Simal
Uzman Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2008, 10:17:30 »

Bende 4 yıl Yalova'da yaşadım.Doğası ve kaplıcalarıyla muhteşem bir il.Valimizin çabası takdire değer.Hocam size de tşk ederiz
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2008, 10:29:49 »

Yalova valisinin muhtemelen merkeze alınması yakındır,kızağa çekerler onu bu tavrından dolayı.
Cesaretinden dolayı valimizi tebrik ediyorum....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2008, 11:23:50 »

Valimizi davranışından dolayı kutluyorum. Böyle Valilerin artması tek dileğim.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2008, 12:01:08 »

Vali Beyi kutluyor ve destekliyorum.
egemen
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2008, 12:15:35 »

Arkadaşlar Yalova Valiliği web sitesinden Sayın Vali ile ilgili dikkatimi çeken çalışmalarından bazılarını kopyaladım ve sizlerle paylaşmak istedim.    http://www.yalova.gov.tr/vali/vali.htm
Gerçek bir çevreci Vali ile kamuoyu tanışıyor diye düşünüyorum. Ben kendisine bir teşekkür maili atmayı düşünüyorum. İşte Sayın valinin çalışmaları;
"1990 yılında Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamladı.Kaymakamlık Tezi: Genel Olarak Çevre Problemleri, Su ve Deniz Kirliliği İle İlgili Düzenlemeler.
1990-1991 Yıllarında İngiltere/The Victoria University of Manchester'de Avrupa Topluluğu üzerine master yaptı. Master Tezi: Environmental Policy Making in the European Community:A case study of Air Polution, with Specific Reference to the Problem of Acid Rain"
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2008, 10:28:32 »

Sayın Valimiz duyayrlılığı gerçekten yüreklerimize su serpti umarım sayıları hızla artar.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
2222
Uzman Üye

Performans: 91
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2008, 19:07:43 »

Cesaretinden dolayı valimizi tebrik ediyorum

Emre
http://www.postimage.org/image.php?v=aV44IYXS][img]http://www.postimage.org/aV44IYXS.jpg
ersel
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2008, 09:54:52 »

valimizi tebrik ediyorum günümüzde birçok valinin yapamayacağı bir şey yapmış bizlerin örnek alması gereken bi davranış
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2008, 10:51:15 »

Ben bu mesajın anasayfadaki  başlığını okurken "böyle bir valiziniz olmasını istermiydiniz " diye okudum ve kendi kendime "Allah Allah  Güngör hocam nasıl bir valiz gösterecek bize" diye merakla tıkladığımda konunun valiz değilde Vali olduğunu görünce çok güldüm kendi kendime.
Konu hakkındaki fikirlerimide önceki mesajımda belirtmiştim ,tekrara düşmesin diye yeniden  yazmıyorum...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 03 Şubat 2008, 11:06:00 »

İstemesine isterdik ama acaba birileride bizim kadar isteyecek mi? Esas soru ve sorun bu.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic