Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Üniversitede asistan olanlar!!!!!!  (Okunma Sayısı 5655 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gebze_cy
Üye
**

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 14 Temmuz 2010, 15:53:28 »

Üniversitede asistan olmak için gerekli şartlar nelerdir?Les puanı asistanlığı nasıl etkiler?Üniversitedeyken asistan olan hocalarımız varsa neler yaptıklarını,asistanlığın kendilerine kazandırdıklarını yazabilirler mi?Bir de yüksek lisans yapmak için üniversiteyi bitirmek mi gerekiyo yoksa daha ilk yıldan Ales vb sınavlara girerek  yüksek lisans yapmaya başlayabiliyorlar mı?
gebze_cy
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2010, 06:57:21 »

Bu konu hakkında hiç fikri olan yok mu?Asistanlık ve yüksek lisans...
adniral
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2010, 07:23:24 »

Yazdığından yola çıkarak henüz öğrenci olduğun anlaşılıyor çünkü lisans eğitimi bitmeden yüksek lisansa başlayamazsın 4. sınıfta ALES sınavına girersin ve daha önemlisi ÜDS veya KPDS sınavlarından birine girerek yabancı dilden iyi bir puan almalısın puanlar standart değil yani her üniversitenin kriteri farklı bazıları yabancı dil puanı bile istemiyor yüksek lisans tezli ve tezsiz olmak üzere 2 ye ayrılır tezsiz yaparsan doktorada bir işine yaramaz çünkü genel hakim kanı doktora yapmak için tezli yüksek lisans şartı aranır yüksek lisans öğrencisi iken de araştırma görevlisi olabilirsin bunu yanısıra öğretim görevlisi veya uzman kadrolarına da yerleşebilirsin ancak unutmaman gereken EN ÖNEMLİ KONU

Seni kadrosuna alacak öğretim üyesi yani ALES 100 ÜDS veya KPDS 100 olsa bile önce seni öğretim üyesinin istemesi gerekli birlikte çalışabilirlik önemli lafa söze gelmelisin el pence divan duruşunu iyi bilmelisin öyle boy ölçüşmek veya sinirlilik kaybettirir sana öğretim üyesi şartları minumum düzeyde sağlayan birini de alabilir bunun için kimse ona hesap soramaz yani kendi adamını kendi belirler

öğretmenden daha düşük maaş alırsın ve öğretim üyesinin özel işleri de dahil her işi seve seve yapmak zorundasın vize ve final zamanları seni sürerler öğrencinin önüne seni kötü ederler kendileri iyi olurlar ayrıca hocanın çalışmalarına da yardım etmek zorundasın makalesinde veya kitabındaki tüm çalışmalar için kendi işinmiş gibi çalışmak zorundasın ayrıca kendi üniversiteden de kadro bulmalısın işin başka üniversitelere kalırsa zor biraz çünki kendi öğrencisi dururken seni kadroya zor alırlar ama yeni açılmış üniversitelerde şansını deneyebilirsin bu nedenle ensesi kalın bir büyüğümüzde hamili kart yakinimdir belgeni eksik etme çünkü en en en ama en önemli belge budur.
katibcelebi
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2010, 08:36:04 »

adniral hocam dediklerinizin aynen altına imzamı atarım. Türkiye'de üniversitelerde akademisyen yerleştirilmesi adil kriterlere insan etkisi faktöründen arındırılmış duruma getirilmedikten sonra biz bugünkü gibi her türlü yer altı ve yer üstü kaynaklara, jeopolitikkonuma sahip olsakta bunları verimli değerlendirecek nitelikli elemanlar yetiştirilemediğinden sittin sene durumumuzu değiştiremeyiz vesselam.... En azından tıp fakültesinin dışındaki akademisyen seçimlerinde de TUS gibi bir durum getirilse biraz olsun bir rahatlama görülebilecektir.
Günümüz şartlarında akademisyenliğe talip olmak demek kişiliğini, aklını... bir kenara koy demekten başka bir şey ifade etmiyor....Maalesef
gebze_cy
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2010, 09:13:56 »

Yazdığından yola çıkarak henüz öğrenci olduğun anlaşılıyor çünkü lisans eğitimi bitmeden yüksek lisansa başlayamazsın 4. sınıfta ALES sınavına girersin ve daha önemlisi ÜDS veya KPDS sınavlarından birine girerek yabancı dilden iyi bir puan almalısın puanlar standart değil yani her üniversitenin kriteri farklı bazıları yabancı dil puanı bile istemiyor yüksek lisans tezli ve tezsiz olmak üzere 2 ye ayrılır tezsiz yaparsan doktorada bir işine yaramaz çünkü genel hakim kanı doktora yapmak için tezli yüksek lisans şartı aranır yüksek lisans öğrencisi iken de araştırma görevlisi olabilirsin bunu yanısıra öğretim görevlisi veya uzman kadrolarına da yerleşebilirsin ancak unutmaman gereken EN ÖNEMLİ KONU

Seni kadrosuna alacak öğretim üyesi yani ALES 100 ÜDS veya KPDS 100 olsa bile önce seni öğretim üyesinin istemesi gerekli birlikte çalışabilirlik önemli lafa söze gelmelisin el pence divan duruşunu iyi bilmelisin öyle boy ölçüşmek veya sinirlilik kaybettirir sana öğretim üyesi şartları minumum düzeyde sağlayan birini de alabilir bunun için kimse ona hesap soramaz yani kendi adamını kendi belirler

öğretmenden daha düşük maaş alırsın ve öğretim üyesinin özel işleri de dahil her işi seve seve yapmak zorundasın vize ve final zamanları seni sürerler öğrencinin önüne seni kötü ederler kendileri iyi olurlar ayrıca hocanın çalışmalarına da yardım etmek zorundasın makalesinde veya kitabındaki tüm çalışmalar için kendi işinmiş gibi çalışmak zorundasın ayrıca kendi üniversiteden de kadro bulmalısın işin başka üniversitelere kalırsa zor biraz çünki kendi öğrencisi dururken seni kadroya zor alırlar ama yeni açılmış üniversitelerde şansını deneyebilirsin bu nedenle ensesi kalın bir büyüğümüzde hamili kart yakinimdir belgeni eksik etme çünkü en en en ama en önemli belge budur.

Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler zaten üniversite okuyup bu konudan bunları yazacak kadar habersiz olan biri yoktur herhalde(öğrenci olmamı belli etmem hakkında)
gebze_cy
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2010, 09:19:36 »

Bir de bu durumu yaşayan biri deneyimlerini paylaşsaydı çok iyi olurdu ama kimse yok mu o kadar üyesi olan bir sitede?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic