Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Teftiş Geçiren Arkadaşlar  (Okunma Sayısı 4728 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gondvana
Deneyimli Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Ocak 2007, 18:51:55 »

Arkadaşlar , önümüzdeki hafta okulumuz  teftiş geçirecek.(İzmir)Denetlenen okullardaki arkadaşlar nelere dikkat edildiğini bildirirlerse sevinirim.
hunt82
Uzman Üye

Performans: 138
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2007, 19:15:38 »

Ben Ankara Bala'da daha bu hafta teftiş geçirdim. Özellikle şu konular üstünde yoğunlukla duruyorlar.
1- Sınıf rehber öğretmen dosyası. Bu dosyada etkinliklerin uygulanıp uygulanmadığı yıllık planın olup olmadığı ve öğrenci tanıma fişlerinin olup olmadığı konusunda.
2- Yıllık planlarda özellikle tebliğler dergisindede belirtilen Atatürkçülük Konularının yazılıp yazılmadığına
3- Zümre toplantı tutanağına ve bu tatanaktaki geçen senenin değerlendirmesinin gererkliliği üzerinde durdular.
4- Sosyal kulüp dosayasınıda ise etkinliklerin uygulanmasına yönetmeliğe uygunluğuna ve Özellikle yeni sosyal kulüpler yönetmeliğindeki öğrencilerintoplum faydasına çalışmalarına dikkat ediliyor.
5- Gönüllü veli uygulamasına önemle eğliyorlar.
6- Not defterlerine notların işlenmiş olmasına dikkat ediliyor. Bunun dışında sözlü notlarının bu zamana kadar verilip verilmediği konusunda dikkat ediyorlar. Eğer ki sözlü notlarını daha vermediyseniz vermenizi öneririm.
7- Dersinize girerler ise yeni müfredatında istediği gibi öğrenci merkezli ders işlenmesi konusunda önemle duruyorlar. Ders esnasında öğrenciler ne kadar aktif ve katılımcı iseler o kadar memnun kalıyorlar.
UMARIM İYİ BİR TEFTİŞ GEÇİRİRSİNİZ.
Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2007, 19:19:07 »

Bizim lise en son 2002 de teftiş edilmişti.Hayatımda yaşadığım en kolay teftişi lisede yaşadım.Günlük ve yıllık planlarınız olsun.Ders işlerken farklı zeka türlerine göre planlama yapın.(çoklu zeka)Dersi zenginleştirmek için neler yapıyorsunuz diye sormuşlardı,eğer sizi istekli görürlerse pek bir sorun yaşamazsınız.Saygılar,Başarılar..

Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2007, 19:48:02 »

Bizim okulda   sene başında Meb müfettişleri tarafından teftiş edildi. Coğrafya müfettişi gelir gelmez dersimize gireceğini söyledi.Hemen günlük plan yazmaya çalıştık...Yıllık planlara baktı, zümrelerimize baktı, geçmiş yıllara ait yazılı kağıtlarına baktılar, birde  performans ölçemeye göre okul müdürünü, iaderecileri, zümre başkanını değerlendirmemizi istedikleri bir formu doldurmamızı istediler..(bütün öğretmenlere uygulandı)Daha sonra bazı öğrencilerin bizleri değerlendirmesini sağladılar.Sonra çıkan sonuçları bize bir sunum halinde bildirdiler. Bizlere not verdiklerini söylediler ancak biz hala bu notları öğrenemedik...Benim ilk Bakanlık teftişimdi...Gelen müfettişler(dört kişiydiler) çok nazik, anlayışlı idiler...İşin doğrusu ben bu işin bu kadar kolay olacağını tahmin etmiyor, biraz korku-endişeye kapılıyordum ama hiç gerek yokmuş. Neticede onlarda birer insan(mış).(yazdıklarım biraz hikaye tadında oldu ama kusura bakmayın) Cheesy

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2007, 20:08:31 »

teftiş geçiren arkadaşlara tavsiyem, zaman zaman buradan paylaştığımız sorunlarımızı,
sıkıntılarımızı onlarlada paylaşmak. mümkün olduğunca,
 - vermeden istemenin - anlamsız olduğunu çağrıştırmak lazım...
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2007, 22:01:10 »

teftiş geçiren arkadaşlara tavsiyem, zaman zaman buradan paylaştığımız sorunlarımızı,
sıkıntılarımızı onlarlada paylaşmak. mümkün olduğunca,
 - vermeden istemenin - anlamsız olduğunu çağrıştırmak lazım...

Abdullah hocam, kusura bakma ama ben yazdıklarından hiç bir şey anlamadım.:-(

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
net008
Uzman Üye

Performans: 1175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 05 Mayıs 2007, 20:44:25 »

Önümüzdeki günlerde Bakanlık Müfettişlerinin okulumuzu teftiş edeceği bilgisini aldık. Yukarıdaki yorumları okudum. Özellikler teftiş geçiren arkadaşlar; öğrenci ürün dosyaları, performans ödevleri ve öğrenci değerlendirme formlarını gibi evrakları sorup inceliyorlar mı? Bunun ile ilgili yukarıda bir bilgi yok. Teftiş geçiren arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
Kürşat ERGİN
Deneyimli Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2008, 13:13:01 »

hocam 17-25  kasım 2008 tarihleri arası teftiş olduk.
Sadece sene başı zümre toplantısında Geçen yılın değerlendirilmesi istendi.
Başka hiçbir sorun olmadı.
  ben ilköğretimde çok müfettiş gördüm ama bunlar bambaşka mükemmel..çok babacan insanlar
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2008, 17:28:07 »

arkadaşlar 1 ay önce bakanlık teftişi geçirdim.rehberlik dosyalarına çok önem veriliyor.coğrafya öğretmeni müfettiş dersime girdi dersimi dinledi.zümre planına özellikle çok önem veriyor.tebliğler dergisi sayı numarasını mutlaka verin zümrede.ayrıca not defterine baktı sözlü notu kullanmıştım sınavdan önce çok beğendi.sözlü notunu ille sınavdan sonra vermemek ggerektiğini belirtti.

Kayracan
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 26 Kasım 2008, 16:08:03 »

Bizim okulun genel teftişi bugün sona erdi ve Denetleme başmüfettişi ve yardımcıları tarafından genel değerlendirme toplantısı yapıldı. Sonuç raporunun daha sonra gönderileceği ve öğretmenler kurulunda değerlendirileceği ifade edildi.
  Coğrafya dersine giren branşdaşımızın dikkat çektiği şeyler: 1.Yıllık plan, her an elinizin altında olmalı işleyişle ilgili sürekli notlar alıp gelecek yılın planlarını bunlar ışığında yapın. 2.Günlük planların internet ortamından indirildiğini, bunun yerine kendinizin ders hazırlığı notları ve planı daha iyi olur gibi görüş belirtti. 3. Herhangi bir kutlamayla ilgili  bir konuyu yıllık plana koymanın gereksiz olduğunu bunu  okulun ve ilgili sosyal kulübün yapması gerektiğini, bizim yapacaklarımızı günlük planlarımızda ifade etmemizin doğru olacağını  4.Zümre tutanaklarında yönetmelikte olan şeyleri belirtmenin gereksiz olduğunu, yönetmelik dışındaki konuları ele almak gerektiğini 5. Sözlü notlarını verip vermediğimizi ve bunu çok kullanmamızı, notların doğrudan öğrenciye söylenmesi  + ve - gibi değerlendirmelerin olmaması gerektiğini  6.Zümre tutanaklarında, diğer zümre öğretmenleriyle işbirliği konusunda hangi konuda hangi öğretmenle işbirliği yapılacağı belirtilmeli ilgili öğretmenin yıllık planında da size atıf yapılmış olmalı dedi.
 7. Yazılı yoklama örneklerinde cevap ahahtarlarında puanlamanın durumuna baktılar.
Sonuç olarak olumlu intibalar yanında eksikler de belirtildi.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
deniz 09
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 21 Ekim 2009, 08:42:45 »

bende dün teftiş geçirdim.benim hiçbir evrağımı istemedi.en önem verdiği şey yeni müfredata uygun ders işlenip işlenmediğiydi.söylediğine göre şimdiye kadar böyle bir coğrafya öğretmeniyle karşılaşmamış.aşırı gıcık bir adamdı ve çok ön yargılıydı.yaptığımız etkinlikleri,gezileri,seyrettiğimiz filmleri videoları görmezden geldi.buda yetmezmiş gibi üniversiteden aldığımız materyallerin haritaların, coğrafya kütüphanesinin, projeksiyonun,afişlerin olduğu coğrafya sınıfımızda ders dinleyip bize coğrafya sınıfı yapmamızı önerdi..bence teftiş görecek arkadaşlar derste konusuna göre bir film seyrettirsinler.en makbul olan bu olur..ama gıcık birine denk gelmezseniz.umarım bana gelen müfettiş sizleri gelmez.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic