Anket
Soru: tam durduğunuz yer ile ufuk çizgisi arasında kaç km mesefa vardır?
sabit bir mesafe - 5 (45.5%)
durduğun yere göre değişir - 6 (54.5%)
Toplam oy: 0

Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: tam durduğunuz yer ile ufuk çizgisi arasında kaç km mesefa vardır?  (Okunma Sayısı 15385 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
erxweb
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 10 Ocak 2008, 20:47:54 »

tam durduğunuz yer ile ufuk çizgisi arasında kaç km mesefa vardır?

evet arkadaşlar ve sevgili hocalar soru budur... ben de bir öğretmenim geçen gün aklıma takıldı bence sabit bir mesafe olmalı ya sizce?
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2008, 20:49:56 »

Sevgili erxweb, emin misin öğretmen olduğuna???

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
zozcan
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2008, 20:51:00 »

Anketten konu başlığı açma işi öğrenci işi gibi geldi bana  da .... Huh? Huh?

Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2008, 20:53:49 »

Ayrıca öğretmen olsa bize arkadaşlar derdi ve sevgili öğrenciler derdi gibime geliyor.Arkadaş olarak öğrencileri görüyor ve bizi hoca olarak görüyorsa öğrenci olma ihtimali yüksek haklısınız zozcan öğretmenim.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2008, 20:55:25 »

Zozcan hocam bende destekliyorum tezinizi..
zozcan
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2008, 20:55:54 »

Siz ne diyorsunuz Serkan ALTUNER öğretmenim, bizim erxweb meslek kısmına "akademisyen" bile yazmış Wink Wink Grin Grin

erxweb
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2008, 21:18:36 »

herkese tekrar merhaba

ben sınav dershanesi coğrafya öğretmeni ve sosyal bilimler zümre başkanıyım

forumunuza üye olmuştum fakat yeni inceleme fırsatı bulabildim...

öncelikle ben sizlere bir konuda yardımcı olmak istiyorum. ben öğrencilerime sevgili arkadaşlar, sizin gibi değerli öğretmen arkadaşlarıma ise sevgili hocalarım diye hitap ederim.

sorduğum soruya gelince, bu bölümü incelerken çok basit sorularla karşılaştım. örneğin hangisi matematiksel konumun sonuçlarındandır demiş bir öğrenci, cevap türkiye'nin en kuzeyi ile güneyi arasında 666 km mesafe olması...
bu soru neredeyse tüm kitaplarda var, konu anlatımlarında mutlaka bahsediliyor, ben interneti kitaplarda bulamadığım bilgileri bulmak için kullanan biriyim, biz burada bir öğrencimizin kolaylıkla kitabında bulabileceği cevabı veririsek o öğrencim araştırarak öğrenmeyi nerden öğrenecek? bence cevabı basit ve coğrafya kitaplarının sayfalarında bulunabilecek böyle sorulara cevap verilmemeli. bu öğrenciyi öğrenmeye yöneltmez...

benim sorduğum soru kitaplarda yada başka kaynaklarda bulabileceğiniz bir soru değil, zaten öyle ciddi bir soru da değil, net cevabı da olmayabilir ama birazcık öğrencilerin zihinlerini yoklamalarını sağlayabilir... saygılarımla

erxweb
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2008, 21:24:39 »

bu arada bir cevap daha vermeliyim; kusura bakmayın bu forumu coğrafyaya gönül verenlerin buluşma noktası olarak düşünmüştüm, yeni üye biriyle sadece bir mesajı üzerine bu kadar dalga geçileceğini beklemiyordum.

tezli y.lisans öğrencisiyim inşallah yakında doktoraya başlayacağım, sizce ben bir akademisyen miyim?
NecatiBEL
Sürekli Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

12/TM-C

Site
« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2008, 21:26:59 »

Öğrenci öğretmen tartışmasına cevabı kendiniz vermışşiniz sanırım  Tongue ama emin olmamız gereken bir konu war burası gercekten cografyaya gonul verenlerın bulusma noktası . burayı tekrar dusunelım  Huh?

Burada insanların yalnız ağzı var !
erxweb
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2008, 21:29:02 »

son mesajım, Grin ,  bir hocam da anket bölümünden konu açmak öğrenci işi demiş, böyle bir foruma ilk kez konu açtığım için tam olarak nereden yapılacağını bilmiyordum bu nedenle anket bölümünden açmışımdır kusuruma bakmayın, zaten benim sorumda bir şık olmamalıydı ama benden en az 2 şık isteyince ben bu şıkları yazmak zorunda kaldım, herkese iyi akşamlar...
strabon_05
Deneyimli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 10 Ocak 2008, 21:33:04 »

bu sorunun zihnimi yokladığını sanmıyorum. bu sorunun cevabı da kitaplarda var. dünyanın şekli yuvarlak olmayıp geoid oldu için sabit mesafe olamaz...
zozcan
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 10 Ocak 2008, 21:37:07 »

Sevgili erxweb, sınav dershanesi coğrafya öğretmeni olduğunuzu ifade etmişsiniz. Doğrudur, saygı duyarız.
Ancak; her yerin olduğu gibi http://www.cografya.biz sitesinini de uyulması gereken bazı kuralları var. Burdaki işleyişi bilemeyebilirsiniz.
Yeni üye olduğunuz mesaj sayınızdan belli... Ancak bu sizin kural dışı davranmanızı gerektiren bir durum değildir, mazeret te olamaz!
Size soruyorum; Bir eğitimci olarak öncelikle kendinizi tanıtmadan, selam sabah vermeden (destursuz) ilk mesajınızı kendi açtığınız bir forum başlığına (...bu şekilde konu başlığı açmak kurallara aykırı) yazmanız doğru mu?

erxweb
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 10 Ocak 2008, 21:37:28 »

sevgili hocam sizin değil öğrencilerin zihinlerini zorlayabilir, sakın bunu yanlış anlamayın siz zaten bu soruya mantıklı bir cevap verebilirsiniz.bu aynen şuna benzer, sağlak olan biri eğer bir sabah dişlerini sol elini kullanarak fırçalamak isterse zorlanabilir, çünkü herzaman kullandığı beyninin sol lobunu değilde sağ lobunu kullanmak istemiştir.

şimdi sahile gittiniz deniz seviyesindesiniz ve karşınızda gökyüzü ile denizin birleştiği ufuk çizgisi var sizce aranızda ne kadar mesafe vardır?
zozcan
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 10 Ocak 2008, 21:38:28 »

Bu arada hangi şubeydi sizin sayın erxweb?

MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #14 : 10 Ocak 2008, 21:38:28 »

son mesajım, Grin ,  bir hocam da anket bölümünden konu açmak öğrenci işi demiş, böyle bir foruma ilk kez konu açtığım için tam olarak nereden yapılacağını bilmiyordum bu nedenle anket bölümünden açmışımdır kusuruma bakmayın, zaten benim sorumda bir şık olmamalıydı ama benden en az 2 şık isteyince ben bu şıkları yazmak zorunda kaldım, herkese iyi akşamlar...
öğretmenim yanlış anlaşılma olmuş konu açabilmek için en az 10 mesaj yazmanız gerekli. bunu bilen ve kolaycılığı seçen öğrencilerimiz anket yoluyla konu açıyorlar bu yüzden söylenmiş olabilir o söz  kusura bakmayın.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic