Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: renklendirme yöntemiyle ilgili bir soru  (Okunma Sayısı 2540 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
denizyıldız
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 14 Kasım 2009, 19:08:27 »

renklendirme yönteminde deniz seviyesinin altında kalan karalar ne renkle gösterilir? Ben bi yorum yapamadım.
bakı1453
VIP Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2009, 19:15:43 »

Mesela Hollanda'nın bazı yerleri öyle.Ve bazı fiziki  haritalarda o alanlar çok koyu yeşil ile gösterilmiştir. Zaten öyle alanlar da dünyada çok az.Hollanda'dan başka örnek de hatırlamıyorum.Bilen var mı?

Medeniyet söküp atmaksa baştaki bağı,
Sizden daha medeni Afrika yamyamları.
Eğer medeniyet açmaksa bedeni,
Desenize hayvanlar sizden daha medeni. M.AKİF ERSOY
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2009, 23:12:29 »

Mesela Hollanda'nın bazı yerleri öyle.Ve bazı fiziki  haritalarda o alanlar çok koyu yeşil ile gösterilmiştir. Zaten öyle alanlar da dünyada çok az.Hollanda'dan başka örnek de hatırlamıyorum.Bilen var mı?

Ben varım. Cheesy   Hazar Denizi`nin çevresi . Turfan çöküntüsü. Kattara çukurluğu.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
metehann
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2009, 23:28:21 »

Çok sayıda ölçümlerle karanın en alçak bölgelerinin ölü deniz havzası olduğu bilimsel olarak tespit edilmiştir. Ölü deniz, çukurun en düşük bölgesinde yer almaktadır. Öyle ki yüzeyinin seviyesi deniz seviyesi altında yaklaşık 400 metreye ulaşmaktadır. Dibinin en derin bölgelerinde de derinliği deniz seviyesi altında yaklaşık 800 metreye ulaşmaktadır. Ölü deniz bir iç göldür. Yani dibi gerçekte karadan bir parça olarak kabul edilmektedir. Ölü deniz havzası Afrika’nın doğusundaki göller bölgesinden Tabarya gölüne, Türkiye’nin güney sınırlarına, Kızıl denizden geçerek Akabe körfezine uzayan dev bir yer çöküntünsün parçasıdır. Hint Okyanusunun, Arap Denizinin ve Aden körfezinin her birisinin dibindeki derin çöküntüyle bağlanmaktadır. Ürdün’ün Arabe vadisinin yani Ölü Deniz’in havzalarının uzunluğu yaklaşık 600 km.ye ulaşır. Güneyde Akabe körfezinden kuzeyde Tabarya gölüne kadar uzanır. Eni 10-20 km. arasındadır. Bu bölgede yeryüzünün seviyesi karanın el alçak bölgeleri olarak kabul edilir. Öyle ki ölü denizde suyun seviyesi iki komşu denizin –Kızıl deniz ve Akdeniz- sularının ortalama seviyelerinden 402 metre daha aşağıdadır. Bu kara yüzeyindeki en düşük orandır. Aşağıdaki rakamlardan da bu durum belli olmaktadır:

Arabe vadisinde yer yüzünün seviyesi: Deniz seviyesi altında 355-400 metre .

Ölü denizin en derin noktasının seviyesi: Deniz seviyesinin altında 794 metre

Ölü denizde su yüzeyinin seviyesi: Deniz seviyesi altında 402 metre.

Ürdün çukurunda yer yüzünün seviyesi: deniz seviyesi altında212-400 metre.

Tabarya gölünde su yüzeyinin seviyesi: Deniz seviyesinin altında 200 metre

Tabarya gölünün dibinin seviyesi: Deniz seviyesinin altında 252 metre

Mısır Batı Çölünün kuzeyinde katara çukurunun tabanının yer seviyesi: Deniz seviyesinin altında 133 metre.

Kaliforniya Ölüm vadisinin tabanının seviyesi: Deniz seviyesi altında 86 metre.

Mısır Feyyum çukurunun dibinin yer seviyesi: Deniz seviyesi altında 45 metre.

Alıntı.
nisyan
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2009, 12:31:39 »

Koyu yeşil ile olması lazım
sbicici
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

büyük zekalar birlikte düşünür

« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2009, 16:24:52 »

bazı fiziki haritalarda gri renkle gösteriliyor

"Şimdi mutluysak eğer ve gülümsüyorsak her güne ve aldırmıyorsak geçen saatlere kötülükler, uçurumlar, soğuk geceler ve yalnız günler geride kaldıysa ve kattıysak yüreğimizi yüreğimize, aynı anda nefes alıp veriyorsak, gözlerimiz yalansa günahsa başkasına, bu bizim eserimiz.. Haklı çıktı bak iç sesimiz.. Sen 'ben'im ben 'sen'sin. İkimiz bir'iz. ve ben çok sevdim ikimizi.."
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic