Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÖSS sonuçları açıklandı.Bu senede son sırada Hakkari!Suçlu kim?  (Okunma Sayısı 7735 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Temmuz 2008, 15:24:20 »

Evet arkadaşlar bu sonuç Hakkari'nin kaderi mi?Suç hakkarili çoçuklarda mı?Öğretmenlerde mi?Yoksa;fırsat ve imkan eşitliğinin olduğu söylenen;ama gerçekte öyle olmayan eğitim sisteminde mi?
Benim düşüncem tabiiki sonuncusu...Siz ne dersiniz?
tombolo
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2008, 17:29:28 »

kesinlikle de sonuncusu.eşitlik olduğuna bende inanmıyorum.başarılı olan illerdeki öğrenci ve öğretmenleri şartlarla beraber hakkariye getirin daha fazlasını yapamazlar.
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2008, 17:48:00 »

en ilginç olanı da bu çocuklar okuma yazma bilmez haldeyken karnelerinin 5 ile dolu olması...

Emeğe Saygı
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2008, 18:41:13 »

suçlu bakanlık hocahanım.her gelen aynı ugulamaya devam ediyor.doğudaki vatandaşla batıdakinin eğitimde eşitlik ilkesi çiğneniyor bikere.daha ne olsun.aynı sınava sokuyarlar birde herikisini.çocuk hakkaride okula devam etmesi için ancak teşvik ediliyor.bu teşvik içinde sınavların kolay olması ve karneye 5 düşmesi gayet normal ve doğal bence.batıdaki vatandaşın hertür imkanı var.eşitlik denge sağlanmadan kim  naptı karneye nasıl 5 düştüyü tartışmamız yanlış.

Kayracan
dilekgüler
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2008, 19:28:09 »

eğitim sisteminin çok iyi olduğunu,iyileştiğini sözleyenlerde suç var.
orada yaşayan düzeni olan insanların suçu yok.
oradan belirli kazanımlar elde edip de oraya bir daha hiç uğramayanlarda suç var.
biz uzakta olsak bile duyuyoruz.Türkiye'nin doğusu ile batısı eşit imkanlara sahiptir diyenlerde suç var.
öğrencilerin karnelerine 5 düşmüş hiç önemli değil.önemli olan onların o 5 leri kendi emeğiyle almasını sağlayacak ortamı ,olanakları sağlamaktır.şunu da belirtmek isterim ki oraya tayini çıkan öğretmenlerimiz neden tekrar başka bir tayin istiyorlar.onlar da haklılar bir anlamda.bu ülkede eğitimcilere ne kadar önem veriliyor ki.onlar da hiç olmazsa kendilerinin ve ailelerinin yaşayacağı iyi bir ortam istiyorlar.

üzülerek söylüyorum(tam tersi):
eğitimcilerin maaşının bu kadar yüksek,eğitim olanaklarının,sermaye dağılımının her yerde aynı olduğu ülkemizde. Embarrassed  istemeden dünyaya gelip hayatından memnun olmayıp yaşam sürdüren insanlarda suç var...........

Sadece Coğrafya..
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2008, 20:47:27 »

çok hak lı sı nız ...katılıyorum tüm görüşlerinize

Emeğe Saygı
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2008, 20:57:51 »

Hakkari'nin imkanları ortada. Mesleğe yeni giren genç öğretmenler mesleğin inceliklerini oralarda öğreniyor. Tecrübelerini aktaracakları dönemde tayin oluyorlar. Yörede veli ve öğrencilerin öğretmene bakış açısı ortada. Öğrencilerin alt yapıları eksik.Eğitimin temel sorunları maalesef yörede daha etkin. Kısacası mazeret üretmek kolay ama sağlıklı çözümler üretilmelidir.
karakaya291
Sürekli Üye

Performans: 53
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 13 Temmuz 2008, 11:24:04 »

birinci suçlu;anne ve baba(bahane bulmayın lütfen),daha sonra sırasıyla ;öğrenci,çevre ve geçmiş yıllardaki sık sık öğretmen değişikliklerinin yapılmasından dolayı meb.(düğünlerde harcanan paranın çok azını çocukların  okutulması için harcasalar  sorun azda olsa giderilir.
serkandemir
Uzman Üye

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Temmuz 2008, 11:46:00 »

Bu sene Hakkari'de görev yaptım askeröğretmen olarak,bu ilimizin ÖSS sıralamasında sonuncu gelmesi benim için süpriz olmadı.Orada görev yapan pek çok öğretmen arkadaşım oldu..Bazı arkadaşlarımın yorumunda oradaki öğretmenlerin genç ve tecrübesiz oldugu yorumunu  gördüm,aslına bakarsanız genç ve idealist demek lazım..Çok zor şartlar altında görev yapan öğretmenleri gördüm orda ve çok azimliler,zaten oradaki şartların altından bence genç öğretmenler daha kolay kalkmakta...Hakkari'nin sıralamadaki başarızılığına gelince arkadaşlar,birincisi ebeveynler,çok fazla çocuk ve dolayısıyla çocuklarının eğitimleriyle araları pek yok..İkincisi ise o bölgedeki bir çocuğa Türkçe'yi sınıf öğretmenleri öğretiyor,ders işlemek yerine önce Türkçe öğretmeleri gerekiyor..Aslında Hakkari ve benzer illerimizin sorunu sadece Milli Eğitim bünyesinde çözümlenecek bir sorun değil..Sorun eğer Hakkari'nin ÖSS'deki başarısızlığı ise bunun nedenleri çok daha karmaşık ve iyi bir analiz istiyor..

Söyle yaşadığın şehir güzelse kıymetini bilsin,yaşadığın şehir güzelse sebebi sensin..
andırın46
VIP Üye

Performans: 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2008, 19:33:23 »

suçluyu bilmem ama sonuç kötü yazık bu gençlere s l m +++++++++++

ABDULKADİR PAKSOY Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni SEYHAN/ ADANA
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #10 : 13 Temmuz 2008, 20:08:42 »

birinci suçlu;anne ve baba(bahane bulmayın lütfen),daha sonra sırasıyla ;öğrenci,çevre ve geçmiş yıllardaki sık sık öğretmen değişikliklerinin yapılmasından dolayı meb.(düğünlerde harcanan paranın çok azını çocukların  okutulması için harcasalar  sorun azda olsa giderilir.

Evet  sayın hocam kesinlikle katılıyorum sorumluyu hiç bir yerde aramaya gerek yok. Ne yazık ki her şeyi devletten bekleme anlayışı ile eğitimcilere baskı kurmaya çalışmaları bence en önemli etkenler arasında geliyor.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
kommannage
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2008, 22:15:13 »

Evet arkadaşlar bu sonuç Hakkari'nin kaderi mi?Suç hakkarili çoçuklarda mı?Öğretmenlerde mi?Yoksa;fırsat ve imkan eşitliğinin olduğu söylenen;ama gerçekte öyle olmayan eğitim sisteminde mi?
Benim düşüncem tabiiki sonuncusu...Siz ne dersiniz?

Sayın Öğretmenim,,

Öss de Hakkari'nin sonuncu olması ile fırsat eşitliğinin ne kadar ilgili olduğu tartışılır!!Başarılı olan Burdur'un imkanları ile Hakkari'nin imkanlarını popülizm yapmadan karşılaştırın.Devletin doğuya verdikleri aldıklarından kat ve kat fazla.Hakkariye öğretmen gitmediğini söyleyecekseniz,size şunu söyleyeyim''Hakkkarili öğretmenler''de  Hakkariye gitmiyor.
Eğer bir yerde okumak yerine kolay kazanç varsa oradaki öğrenim başarılı olmaz.Hakkarideki son model arabalar hangi parayla alınıyor ki?
ardanuç
VIP Üye

Performans: 78
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 14 Temmuz 2008, 00:48:00 »

OECD ülkeleri içerisinde en, iyi okul ile en kötü okul arasındaki kalite farkının en büyük olduğu ülke imişiz.(Kaynak eski TTKB'nı).

u.karacan
Uzman Üye

Performans: 210
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 14 Temmuz 2008, 09:58:26 »

Hakkarili öğretmenin bile kendi şehrini tercih ettiremediğiniz,durumda başka öğretmeni de isteyerek gönderemez ancak mecburiyetten gönderirseniz…halkın devlete bakış açısını değiştirmekte sıkıntılarımız konusunda olumlu yaklaşımları alamazsanız.devletneyapsın …
Dediği gibi işte Burdur,işte Hakkari …fırsat eşitliğini eğitim dışındada pek bulamıyoruz.her konuda eşitsizliğin var olması haliyle eşitlik var.İyi niyetle bir şeyler yapılmak istendiğine inanıyorum.bu bölgenin insanı için karşılık olarak sadece sunulan imkanlara ve iyi niyete
Hoş geldin demeleri bekleniyor

Ne kadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.(hz.Mevlana)
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 14 Temmuz 2008, 13:21:25 »

Arkadaşlar olayı lütfen başka taraflara çekmeyelim...Buradaki mesele doğu-batı meselesi değil!Sorun Hakkari-Burdur olayı değil!Hemen;doğu-batı çatışması yaratmayın!Bu ülkenin doğusuda bizim,batısıda...Burada Hakkari ili son üç yıldır sonuncu olduğu için böyle bir konu açtım!
Geri kalmışlık sadece doğu illerine özgü değil, bunu bende biliyorum...11 yılım dört ayrı ilin kırsal kesiminde geçti...Eğer sonuncu Burdur olsaydı;olayı Burdur üzerinden tartışacaktık....Eğitimde tabiiki başarıya etki eden bir çok faktör var..Bunuda hepimiz biliyoruz...
Sorun şu; Burdur,Hakkari vb.illerimizdeki herhangi bir okulda okuyan bir öğrencinin imkanları ile;ÖSS'de birinci olan Ankara Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisinin imkanları ne kadar eşittir?
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic