Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Meltem rüzgarı ile ilgili bir soru ??  (Okunma Sayısı 11607 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
komodoks
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #30 : 05 Mart 2008, 00:18:28 »

GERMENCİK İLÇEMİZ OLACAKTI TÜM OKUYANLARDAN ÖZÜR DİLERİM...
aymelek
Üye
**

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #31 : 05 Mart 2008, 13:32:21 »

Rüzgarlar denizden karaya doğru estiklerinde denizel etkileri de beraberlerinde taşırlar. Bu anlamda etkisi olabilir diye düşünüyorum ama asıl etken sıcaklık, güneşlenme süresi ve topraktır.

saygılarımla
ayla önal
aligulersoy
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #32 : 06 Mart 2008, 00:26:09 »

Merhaba! Herhangi bir bilimsel tartışmada o meselenin sınanmış olması, değişik yazılı vs. kaynaklardan araştırılmış olması temel şarttır. Acizane bir kaç not yazmak isterim.
*"İncir, yazı sıcak, havada bağıl nem oranının nispeten düşük ve kumlu toprakları seven bir bitkidir. Bu ekolojik özelliğe sahip olan sahalar, Büyük Menderes grabeninin kuzeyinde Aydın Dağları ile ova arasında uzanır ve buraların toprakları, kumlu ve çakıllı olan eski birikinti konileri ve depolarıdır" (Atalay, İbrahim ve Mortan, Kenan (1997) Türkiye Bölgesel Coğrafyası, İnkılap Kitabevi, sayfa 175, İstanbul).
*"Fizyolojik derinliği çok fazla olan kolüvyal topraklar (Aydın Dağları ile Büyük Menderes Ovası arasında kalan birikinti koni ve yelpazeleri), kurakçıl ağaçların özellikle incirlerin yetiştirilmesi için son derece uygundur" (Atalay, İbrahim vd. (1993) Aydın İlinin Doğal Ortam Koşulları ve Ekosistemleri, Buca Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Dergisi, Yıl:2, Sayı:4, sayfa 55, İzmir).
İyi çalışmalar!
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic