Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lise I sayfa 99 jeolojik zaman sorusu ??  (Okunma Sayısı 4665 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« : 08 Mart 2008, 20:19:23 »

9.sınıf kitabının 99.sayfasında , dünyanın oluşumunda ( 4.6 milyar yıl ) sırasıyla  ilk canlılar,yumusak dokulular,karmasık canlılar,sürüngenler,dinazorlar ve insanın ortaya çıktığı belirtiliyor.

"Buna göre ,  ilk insanın dünya sahnesindeki yerini aldığı zamanın neden bu kadar geç olduğunu tartışınız."

Arkadaslar , soru ile ilgili görüşlerinizi bekliyorum,saygılar.....

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #1 : 08 Mart 2008, 20:23:45 »

yetişkin yaşa gelmiş insanların bile tartışamadığı konuyu çocuklara mı tartıştıracağız . hepimize kolay gelsin Smiley

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
aydınkarataslar
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2008, 20:33:44 »

Biyoloji derslerinde konunun bu bölümü yeterince işleniyor,belki tartışılıyordur da.Benim açımdan tartışma ortamı yapmaya gerek yok,sadece insanın ortaya çıkış zamanını verir konuya devam ederim,bu konu ile ilgili herkesin fikri kendinedir..
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 08 Mart 2008, 20:34:18 »

İnsanoğlunun yer yüzüne gönderilmesi, insana faydalı olacak ve gerekli bütün organizmaların vücudu ile gerçekleşmiştir. İnsanoğlu en karmaşık bir organizmadır. Akli melekeleri ile bütün dünyaya yön verebilecek bir varlıktır. İnsanoğlunun en son yaratılmış olarak yer yüzüne çıkasında onun en mükemmel yaratılmış olması yatar. İnsandan sonra bir başka canlı yaratılmış olsaydı onun en mükemmel olması gerekirdi.

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 08 Mart 2008, 21:09:47 »

Günümüzden yaklaşık 230 milyon yıl önce dinazorlar ortaya çıkmıştır.İnsanda bu dönemde ortaya çıksaydı ne olurdu?
taylan197144
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 08 Mart 2008, 22:07:11 »

arkadaşlar jeolojik zamanlar araştırma isteyen ve gelişi güzel tartışılımayacak kadar önemli bir konu.Bunedenle konuyu iyice araştırmadan tartışmaya açmamak gerekir.
arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 08 Mart 2008, 22:10:03 »

neyseki insan en son ortaya çıktı yoksa dünyanın hali nice olurdu bir düşünsenize arkadaşlar çevre kirliliği , yolsuzluk.....nesli
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 08 Mart 2008, 22:10:48 »

İnsanın yaşayabileceği koşulların ancak dördüncü zamanda gerçekleştiğini daha öncesindeki koşulların bir çok bakımdan insanın yaşayabileceği ortamlar olmadığını söyleyebiliriz

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 08 Mart 2008, 22:20:53 »

Darwin`in kitaplarını okumalarını ve biyoloji ile din hocalarıyla konuşmalarını öneririm. Tek taraflı bilgi, bilgi sayılmaz.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 08 Mart 2008, 22:25:01 »

Ayrıca fuzuli hocam güzel özetlemiş. Ağzına sağlık.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #10 : 08 Mart 2008, 22:41:36 »

Dünyamız adım adım iklim özellikleriyle,jeolijik olaylarıyla,canlılarıyla insanın yaşayabileceği kıvama geldikten sonra en mükemel donanımyla  onun emrine verilmiştir.
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 09 Mart 2008, 23:20:36 »

Arkadaşlar bu konu ile ilgili bir sunum yapmıştım. Fuzuli hocamında dediği gibi önce ilkel canlılar daha sonra karmaşık yapılı mükemmel canlılar ortaya çıkmıştır. Fakat teze göre çevre şartlarına göre canlılarda değişme meydana gelmiştir. İnsanda bu canlıların en mükemmeli olduğu için en son ortaya çıkmıştır. Yalnız bu teorinin temelinde darwin yatmaktadır. Teorinin sonunda maymundan insana doğru giden bir mükemmelleşme söz konusudur. Hoca bana bu tezi savun demişti ve bende savunmuştum ama çok kopuk ve birbiri ile ilgisi olmayan sebep ve sonuçlar verilmiş. Yani kimi yerleri doğru kimi yerleri saçma olan bir tez. Mesela sudan karaya geçiş aşaması ve karadan ihtiyaç hissedip uçan hayvanların ortaya çıkması bölümleri bana çok saçma geldi. Saygılar...
okuyanus
Uzman Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 10 Mart 2008, 10:16:25 »

gecikmesinin nedeni evrimsel olarak iklim şartlarının insanın ortaya çıkması için yeteri kadar uygun koşullar oluşturmadığıdır.

yasaklar güvenlik sağlayabilir ama özgürlüğü asla...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic