Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: izdüşüm alan  (Okunma Sayısı 641 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
derin
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Ekim 2016, 18:14:18 »

palme ygs kitabında gerçek alan ile izdüşüm alanları verilen merkezlerden hangisinde kullanılacak renk çeşitliliği daha fazla olur ? diye bir soru var. 1. yöre gerçek alan 21 600,    izdüşüm alan 14200  2.yöre gerçek alan 117 750 ,izdüşüm alan 110 000 yanıt 1. yöre nedeni nedir açıklayabilir misiniz
yörünge1
VIP Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2016, 19:28:23 »

izdüşüm alan ile gerçek alan arasındaki fark birinci yörede daha fazla olduğu için, bu o yerin diğerine göre daha engebeli olduğunu gösterir. Bu durum gösterilen renk çeşitliliğini artırır.
sadx
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2016, 01:34:53 »

Ekvatordan kutuplara gidildiginde izdusum alan ile gercek alan arasindaki fark artarmi aciklarmisiniz
aaaa
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2016, 19:14:38 »

gerçek alan ile izdüşüm alan arasındaki fark sadece engebe ile artar. meridyen daralmasından dolayı kutuplara gidildikçe (eş derece aralığında) izdüşüm alan daralır. ayrı durumlar yani.
sadx
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2016, 20:35:06 »

Koordinatlari verilmis bir soruda gercek alan ile izdusum alan arasindaki farkin nerde en fazla olacagi soruluyor bu durumda yanit ne olacak ben kutuplara yaklasildikca bozulma arttigindan kutuplara yakin koordinati cevap olarak verdim yanlis sa belirtin lutfen
sadx
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2016, 20:56:07 »

Kusura bakmayin izdusumun icergini biliyorum nitekim ben soruyu yanlis anlamisim kac gundur aklimdan cikmiyordu sadece izdusum alani en fazla olani sormuslar bu sebeple ekvatora en yakin olan yer olacak yanit veren arkadasa tesekkurler.ogrencilere duzeltme yapmam lazim
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic