Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: gönderilen zümrelerle ilgili...  (Okunma Sayısı 2483 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bora
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Şubat 2007, 06:17:30 »

Gönderilen zümrelerde;   
Yeni sınıf geçme yönetmeliğindeki değişiklikten bahsedilmiş ve örnek verilmiş. Birinci dönem  ortalaması 25 ikinci dönem 45 ortalama ile başarılı olmaz , yeni sistemde 65 alacak deniyor.
       Bu bilgide yanlışlık var öğrenci 25 karşılığı 1,  45 karşılığı 2 ile geçer ama ortalaması 35 olarak kayıtlarda yerini alır. Lütfen ilgili maddeyi yeniden okuyalım.
       Dolayısı ile bu tip zümre kararlarını da gözden geçirelim
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2007, 09:14:47 »

Hocam haklısınız.Siteden indirdiğim zümrelerde bende farketmiştim hatta konuyu forumda da gündeme getirmiştim araştırdım ve sizinde belittiğiniz gibi I.dönem 25=1 ;II.dönem 45=2 öğrenci sınıfı geçiyor.Yani bizimle ilgili kısımda eskisi gibi değişen bir şey yok.Puan ortalaması olan 35 ise öğrencinin diplomasına yansıyacak tarafı.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
tegagaic
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2007, 10:05:02 »

Değerli arkadaşlarım kesinlikle haklısınız ancak sanırım bu yeni sistem çok iyi anlaşılamadı hergün bu konu ile ilgili birkaç telefon alıyorm. Umarım bu aksaklıklar bir an evvel düzeltilir ve öğrenciler de doğru bilgilendiriilir.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2007, 10:52:32 »

haklısınız hocam

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 02 Mart 2007, 16:01:41 »

Teşekkürler hocam bu ayrıntıyı bilmiyordum doğrusu

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2007, 16:52:49 »

Millî Eğitim Bakanlığı Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği (Son Değişiklik Dahil 01.02.2007, RG:26421 )’nin bazı maddelerinin değiştiği; yönetmelik incelendiğinde Not sisteminin yanında puan sistemi getirilmiş, bu durumda da Orta öğretim başarı puanının hesaplanmasında artık not değil puan esasına göre yapılacaktır.’’Örneğin daha önce herhangi bir dersten birinci dönem notu 25 puan karşılığı 1 olan bir öğrenci, ikinci dönem 45 puan karşılığı 2 (5’lik sisteme göre) notunu aldığında o dersten geçerken, Ortaöğretim başarı puanı (Ağırlıklı ortaöğretim başarı puanı) 2 üzerinden hesaplanırken; Yeni sınıf geçme ve sınav yönetmeliğine göre ise o dersten gene geçerken Ağırlıklı ortaöğretim başarı puanı ise 25+45=70/2= 35 puan üzerinden hesaplanılacaktır.

Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 02 Mart 2007, 18:15:09 »

Hocam benim zümrede böyle bir hata vardı. Hemen düzelttim. hatırlattığınız için teşekkür ederim.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic