Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ekonomik Faaliyet Türleri İle İlgili Soru  (Okunma Sayısı 5053 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tor
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Ocak 2013, 17:08:40 »

10 sınıfların en saçmalık konusu ekonomik faaliyet türleri arkadaşlar

aşçı simitçi pazarcı fırıncıyı elektirikçi hangi tür ekonomik faaliyete dahil edebliriz fırıncı hem üretm yapar hem satar hem ikincil hem hem üçüncül faaliyete mi girer Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?
c.soyal
Uzman Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat mavidir.

« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2013, 18:29:32 »

2. Ekonomik faaliyet olur bana göre

hayatı/ ben hep/ mavi sanmıştım/ bilmedim ki / laciverte beyaz katmışlar.
speed0972
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2013, 12:52:00 »

A-Birincil ekonomik faaliyetler: Tarım, orman, maden ve hayvancılık gibi doğadan doğrudan yararlanmaya dayalı faaliyetleri içerir. ( Topraktan ve denizden elde edile)

B-İkincil ekonomik faaliyetler: Hammaddenin işlenerek değiştirilmesi, yeni hammadde veya ürün elde edilmesine dayalı sanayi faaliyetlerini içerir. ( hammaddenin işlenerek değerli ürünlere dönüştürüldüğü sanayi faaliyetleridir.

C-Üçüncül ekonomik faaliyetler: Hizmete dayalı ekonomik faaliyetleri içerir. Turizm, bankacılık, eğitim, sağlık, bankacılık, ulaştırma, haberleşme vb. faaliyetlere denir.

Yukarideki açıklamaya göre Bence de 2. olması gerekir  
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2013, 15:58:35 »

coğrafyanın o kadar güzel konuları varken böyle saçmalıklarla uğraşıyoruz. Önceden kitaplar da 3 ekonomik faaliyet alanı varken şimdi 5 oldu.
tor
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2013, 18:12:28 »

arkadaşlar fırıncılık internette araştırma yaparken 3.faaliyet olarak geçiodu ama
tor
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2013, 18:20:58 »

http://www.definesirlari.com/kategorisiz-konular-%28-saglik-kosesi-canlilar-dunyasi-ders-ve-odev-notlari-guncel-haberler-defineci-hikayeleri-vs-%29/10-sinif-cografya-2010-2011-sezonu-yeni-mufredat-kitabi-cevaplari/

burdan bakın 3 olarak geçiyorrr
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic