Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrfaya öğretmenliği  (Okunma Sayısı 5131 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mürşde
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Temmuz 2011, 20:07:49 »

Mrb.Bu yıl sınava girdim.Puanım türkçe ve coğrafya öğretmenliklerini tutuyo.
Bir ihtimal işitme engelliler öğretmenliğini de tutabilir.
Ben daha çok tercihte işitme engelliler ve coğrafya öğretmenliklerinden hangisine öncelik vereceğim konusunda kararsızım.
Bu konudaki önerilerinizi bekliyorum.
Coğrafya öğretmenliği önü açık bir meslek mi ?
Şu an KPSS puanları diğer branş öğretm göre düşük ama ilerisi nasıl olabilir ?
Bu bölümü tavsiye eder misiniz ?
Ya da hangi ünv. eğitimi daha kalitelidir ?
Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden teşekkür Smiley
Tasdelenİ.
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özel İdare Anadolu Lisesi Şahinbey/GAZİANTEP

« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2011, 20:43:28 »

Slm öğrenci arkadaşım öncelikle hakkına hayrlısı olsun...Coğrafya zevkli bir ders eğitim kurumlarında her zaman olabilecek bir kültür dersidir.Doğaya meraklı isen hiç düşünme yaz derrim.Tabiki bir Coğrafya Öğretmeni olarak Coğrafyayı yazmanı öneririm.İşitme Engellilerde de rahat öğretmen olabilirsin ama artık bundan sonrası sana kalmış.Duymayan ve konuşamayan insanlara bir şeyler anlatmak beni mutlu eder diyorsan tercih edebilirsin.Ha önü açık mı falan demişsin.Sonuçta öğretmen olacaksın.Ya da devam edip akademisyen olursun başka alternatif pek yok.KPSS'ye girer kpss3'ten 85 ve üzeri alırım diyorsan ayrıca herhangi bir kurumda da memur olabilirsin.Hayırlısı olsun...
dreamer99
VIP Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2011, 21:12:19 »

meb de çalışma imkanı açısından işitme engelliler öğretmenliği daha garantili bir bölüm diye biliyorum. ama ne derece zevkli bir bölüm orası kişiye göre değişir. coğrafya öğretmenliği branş öğretmenlikleri içerisinde en avantajlı bölüm olarak görünüyor( mezun sayısı, atama taban puanı, dersanelerde iş bulma imkanı gibi açılardan bakılınca). alternatiflerini arttırmanı tavsiye ederim. hangi üniversitenin eğitimi iyi konusunda sanırım kimse şurası daha iyi eğitim veriyor gibi bir iddaa da bulunmaz. açıkçası ben kendi mezun olduğum okulun eğitimine 10 puan üzerinden ancak 5 verebilirim. ama diğer üniversiteler daha mı iyi dersen birşey diyemem. şehir ve üniversitenin genel imkanlarına bakarak bir tercih yapmanda yarar var. şimdiden başarılar ve bol şans...

DEÜ
mürşde
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2011, 21:15:38 »

Slm öğrenci arkadaşım öncelikle hakkına hayrlısı olsun...Coğrafya zevkli bir ders eğitim kurumlarında her zaman olabilecek bir kültür dersidir.Doğaya meraklı isen hiç düşünme yaz derrim.Tabiki bir Coğrafya Öğretmeni olarak Coğrafyayı yazmanı öneririm.İşitme Engellilerde de rahat öğretmen olabilirsin ama artık bundan sonrası sana kalmış.Duymayan ve konuşamayan insanlara bir şeyler anlatmak beni mutlu eder diyorsan tercih edebilirsin.Ha önü açık mı falan demişsin.Sonuçta öğretmen olacaksın.Ya da devam edip akademisyen olursun başka alternatif pek yok.KPSS'ye girer kpss3'ten 85 ve üzeri alırım diyorsan ayrıca herhangi bir kurumda da memur olabilirsin.Hayırlısı olsun...
Teşekkür ederim.Sağolun...
mürşde
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2011, 21:16:50 »

meb de çalışma imkanı açısından işitme engelliler öğretmenliği daha garantili bir bölüm diye biliyorum. ama ne derece zevkli bir bölüm orası kişiye göre değişir. coğrafya öğretmenliği branş öğretmenlikleri içerisinde en avantajlı bölüm olarak görünüyor( mezun sayısı, atama taban puanı, dersanelerde iş bulma imkanı gibi açılardan bakılınca). alternatiflerini arttırmanı tavsiye ederim. hangi üniversitenin eğitimi iyi konusunda sanırım kimse şurası daha iyi eğitim veriyor gibi bir iddaa da bulunmaz. açıkçası ben kendi mezun olduğum okulun eğitimine 10 puan üzerinden ancak 5 verebilirim. ama diğer üniversiteler daha mı iyi dersen birşey diyemem. şehir ve üniversitenin genel imkanlarına bakarak bir tercih yapmanda yarar var. şimdiden başarılar ve bol şans...
Teşekkürler...
patagonya
Uzman Üye

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2011, 14:41:55 »

pekçok üniversitede coğrafyayla ilgili yeni bölümler açılsa da az sayılacak miktarda mezun verdiği için coğrafyayı türkçeye tercih edebilirsin.atamalarda türkçeden avantajlı olacaktır.ancak asıl soru senin ne istediğin...gönlünden geçen bölüm ve şehir varsa onu başa yazmalısın.hayırlısı olsun...ayrıca da tebrik ederim seni,iyi puanından ötürü...

İyi olmak kolaydır,zor olan adil olmak.
                                                 Victor HUGO
mürşde
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2011, 20:46:28 »

Teşekkür ederim.
Dediğiniz gibi coğrafyayı türkçeye tercih etcem sanırım...
arzum_
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2011, 18:08:15 »

İşitme engelliler öğretmenliği en kolay atanan bölümlerden biridir coğrafyada her yıl atama oluyor ama mezun sayısı fen-edebiyat mezunlarınıda katarsan oldukça fazla kpss ye iyi hazırlanırsan atanma şansın yüksek...
formator37
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2011, 12:31:24 »

Sayın arkadaşım eğer hedefin okuyup mezun olup atanıp işe başlamaksa sıralaman

1. İşitme engelliler
2. Türkçe
3. Coğrafya

Yok eğer kariyer, mesleğe sevgi, çok çalışırım KPSS'de neymiş aşarım ben dersen tam tersi,
1. Coğrafya
2. Türkçe
3. İşitme engelliler
castle344
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 03 Ağustos 2011, 19:51:46 »

ama boş gençlik yetişti bu ülkede akıllı ol
coğrafya adam doyurmazzzzzzzzzzzzzzzz
adam gibi yerler kazanın  akıllllllllllllllllllllllllllllllı olunnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic