Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: cografya.biz  (Okunma Sayısı 2814 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nnk1981
Ziyaretçi
« : 17 Mart 2009, 18:10:59 »

sitede eski sayılmam.ancak dikkatimi çeken bir noktayı değerlendirmeye açmak istiyorumdün bir soru yolladım.kaynak sularının sıcaklığı ile ilgili 40 kiş okumuş ancak bir kişi bile yanıt vermemiş.kimse soruma yanıt vermek zorunda değil ancak '' acaba hangi fotograf makinesini alsam sorusuna 40 yanıt veya tespih başlığı kıbleyi gösteriyor'' tespitine bilmem kaç yorum gelince acaba cografya forumunda mıyım diye içimden geçirmiyor değilim.bunu bir eleştiri olarak mı alırsınız yoksa umurunuzda olmaz mı orasını bilemem.sadece belirtmek istedim.saygılarımla...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 17 Mart 2009, 19:15:35 »

Soru neydi acaba, ben soru göremedim ana sayfada,belkide sayfadan düşmüştür,bu  kadar sitem etmeyin bence sorduğunuz soru ya gözden kaçtı,ya da tam net olarak cevap verilemediği için cevaplanmamıştır.Sitemizde genelde cevapsız soru kalmaz ama nasıl olmuşsa olmuş .
Sorunun ne olduğunu veya nasıl bir başlıkta sorduğunuzu söylerseniz cevaplamaya çalışırız,ben soruyu göremediğim için soruyorum..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 17 Mart 2009, 19:21:52 »

Arkadaşımızın sorusu burada.
http://www.cografya.biz/forum/empty-t18553.0.html
Doğru kimse cevaplamamış.Büyük ihtimal sitemizdeki sirkülasyonun kurbanı olmuştur Grin

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
coğrafyacı08
VIP Üye

Performans: 89
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 17 Mart 2009, 19:26:03 »

Sayın hocam, eleştirinize katılıyorum. Şahsen ben de okudum soruyu fakat verecek bir cevabım olmadığı için cevap yazmadım. Daha sonra da araştırıp sorunun cevabını öğrenme imkanım da olmadı. Konu ile ilgili benim bildiğim bilgilerin tarafınızdan da bilindiği gerçeğinden hareketle cevap yazma durumu olmadı. Geç olsa da  bildiklerimi paylaşayım. Bu konu ile ilgili arkadaşların cevaplarını bende merak ettim doğrusu.
Kaplıca sularının sıcaklığı
*mağmatik sularla beslenmesi,
*yer kabuğunun çok derinliklerinden gelmesi
*yerkabuğunun aktivitesinin (faylanma,kırılma, volkanizma vb.)fazla olduğu alanlardan yeryüzüne çıkması  gibi faktörlere bağlıdır. Ayrıca kayaç özelliklerinin de kaplıca sularının sıcaklığı üzerinde bir etkisinin olduğuna dair şimdiye kadar bir bilgiye rastlamadım. Eğer kayaç özelliklerinin kaplıca sularının sıcaklığı üzerinde bir etkisi varsa, bu bilgiyi de arkadaşların paylaşımlarından öğrenmeyi çok isterim. Böylece sitemizin amacına uygun olarak, bilgiyi paylaşma,sorgulama ve yeni bilgilere, yorumlara ulaşmayı sağlama misyonu hayat bulur diye düşünüyorm.
Aslında bir çok konuda bunun gerçekleştiğini rahatlıkla söylemek mümküm. Ama hocamızın da dikkat çektiği gibi coğrafya ile ilgili bir konuya duyarsız kalınmış olma gibi bir durumda var ortada.
Yeni yorumlarla bu durumun değişip normale döneceğini ümit eder bütün arkadaşlara saygılar sunarım.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2009, 19:32:20 »

Değerli hocam serzenişinizle ilgili gerek benim gerekse de sitedeki pek çok arkadaşımızın zaman zaman dile getirdikleri mesajları görmek mümkün. Bu konuda bir coğrafyacı olarak biraz daha hassas olmammız gerektiği aşikardır.

nnk1981
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2009, 19:35:50 »

hocalarım teşekkür ediyorum ilginize ancak bakın ana sayfada bir çok soru yanıtlanıyor.hadi okunmadan düştü diyelim ana sayfadan.ancak 50 kez okunmuş.dediğim gibi yanıtlanmak zorunda da değil.benim dileiğim coğrafya harici bir çok konu yanıt bulurken ortaya koyduğumuz bu tip sorular da yanıt bulsun.yoksa hassasiyetim bu yüzdendir.saygılarımla...ayrıca cografyacı08 hocam görüşleriniz için teşekkür ederim
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #6 : 17 Mart 2009, 20:03:53 »

hocam sorunuzu ben de kaç defa okudum ama kayaçların suyun ısısı üzerindeki etkisini bilmediğim için birşey yazamadım. Sorunuz benim de dikkatimi çekti. belki konuya hakim arkadaşlarımız vardır ve cevap yazarlar diye bir kaç kez baktım.sanırım ''sorunuzun cevabını bilmiyorum.''şeklinde bir  cevap yazmak yersiz olurdu.
iyi çalışmalar..

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic