Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya 1o. sınıf kitabı dünya nüfusu  (Okunma Sayısı 3375 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hoyas
Yeni üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 16 Kasım 2007, 13:11:09 »

Arkadaşlar allah aşkına 10. snf kitabı dünya nüfusu artış grafiğinin yorumunu biri bana yollasın Grin :)lütfeeennnnnnn
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2007, 13:25:13 »

Arkadaşlar allah aşkına 10. snf kitabı dünya nüfusu artış grafiğinin yorumunu biri bana yollasın Grin Smiley

Hocam eğer sayfa 68 dekinden söz ediyorsanız. Dünya nüfus artış oranında 1965 li yılardan sonra alınan önlemlerle sürekli bir düşüş görülüyor.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2007, 13:36:20 »

60. sayfadaki O tabloyu yorumlayamazsınız sayın hocam..Çünkü yorum yapabilmek için birbiriyle kıyaslayabileceğiniz değerlerin yada kavramların olması gerekir. Bu tabloda verilen yıllar baştan alakasız bir şekilde, sonra ellişeri ellişer sonra da onar onar artmış. Şimdi bunlar arasında nasıl bir ilgi kurabiliriz?
Ben geçen yıl her bir değer arssındaki farkı ve bunların artış oranlarını buldum.Tabi bu ellişer veya alakasız artışları anlatmıyor. Sonra onar yıllık periyotları 50 50 topladım.. Onların artışını ve artış oranlarını belirledim..
Anlaşılamadı değil mi? Evet anlaşılmaz bir tablo ve bence hiç uğraşmayın. Çünkü yaptığınız iş verilmek istenene değmiyor inanın..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic