Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Cevabı aranan sorular !!!  (Okunma Sayısı 2810 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ümit Gedik
Uzman Üye

Performans: 74
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Aralık 2007, 18:55:37 »

Merhaba sayın meslektaşlarım sitemizde cevabı aranan sorularla ilgili belkı de tepkılerınıze yol açacak bir düşüncem var ancak oncelıkle sunu belırtmelıyım su an meslek içinde 5.yılımı dolduruyorum yanı henuz cok genç bir öğretmenim ve su zamana kadar edindiğim bılgının ise okyanusda bır damla kadar oldugu kanaatındeyım sözü suraya getırmek istiyorum forumda cevabı aranan sorular bazen gulsem mı aglasam mı dedirtiyor ve ben bu tur soruların cevaplanmasının kişiye faydadan cok zarar getireceğini düşünüyorum.bence forumda cevabını arayacagımız sorular da daha seçici olunmalı herhangı bır çözümlü bir soru bankasında cevabı bulunabılecek türden sorular olmamalı dıye düşünüyorum.
Bunlar benım nacızene düşüncelerım yalnızca paylaşmak ıstedım.
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2007, 19:08:03 »

Seçici olma konusunda insiyatif soruyu soran kişide ise bizim seçiciliğimiz herhalde her soruya cevab vermemek oluyor.Sitemizdeki öğrencilerin soruları belki kastetiğiniz manada(kolaycılık) olabilir ama bilmediğini bilmeye çalışmak en azından merak etmek te güzel değilmidir? Sokrates'in dediği gibi "Ben bilmediğimi bildiğim için diğer insanlardan daha akıllıyım."

hakan08
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2007, 19:21:25 »

Doğru söze ne denir....
Ümit Gedik
Uzman Üye

Performans: 74
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2007, 19:26:33 »

amacım tartışmak yaratmak değil ve elbette konu öğrenciler değil.
gamarcoba
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2007, 19:31:51 »

hocam işte şimdi çok şık oldu...sizde haklısınız tabiki...fakat ben sorulan her soruda kolay veya zor muhakkak farklı şeyler öğrenildiğinin kanısındayım..mesela sorulan sorulara verilen cevaplar insanlara farklı bakış açıları farklı çözüm yolları sunar değilmi....teşekkürler...

Insanlar yasadikca ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikca ihtiyarlarlar....
vefikpaşa
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2007, 21:44:29 »

kişinin bilmediği kendine zordur hocam,mahsuru yok bırak sorulsun işimiz ne maksat biraz da muhabbet..
S/akın

Güçlü olmak, düşmanını değil, öfkeni yenebilmektir
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 01 Aralık 2007, 22:05:43 »

Bilginin sınırı yok. Birimize çok kolay gelen bir soru bir diğerimize karmaşık gelebiliyor. Önemli olan paylaşmak, yorumlamak farklı bakış açılarını görmeye çalışmak...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic