Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Burhaniye Ören İle İlgili Bilgisi Olan Var mı?  (Okunma Sayısı 7660 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« : 20 Temmuz 2008, 20:15:35 »

Burhaniye Ören İle İlgili Bilgisi Olan Var mı?
cuma günü oraya gidiyorum görülecek yerler ile ilgi tavsiyelerinizi bekliyorum

Emeğe Saygı
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2008, 20:27:31 »

Hocam sanırım şu adresten aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.
http://www.burhaniye-oren.com/

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #2 : 20 Temmuz 2008, 20:32:54 »

Çok geniş bir kumsalı var..Örendeki çarşı çokgüzel..Daha çok sanatçıların kaldığı bir yer.. etrafını pek bilmiyorum ama ören başlı başına güzel zaten..yoğun bir dönemden sonra  dinlenilebilecek bir yer..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 20 Temmuz 2008, 20:40:01 »

Çok geniş bir kumsalı var..Örendeki çarşı çokgüzel..Daha çok sanatçıların kaldığı bir yer.. etrafını pek bilmiyorum ama ören başlı başına güzel zaten..yoğun bir dönemden sonra  dinlenilebilecek bir yer..
teşekkür ederim hocam çok tedirgindim tatile oraya gitme konusunda demek ki pişman olmayacağım:)

Emeğe Saygı
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #4 : 20 Temmuz 2008, 20:43:53 »

Tatil, gittiğiniz yerden ne beklediğinizle ilgili bence.. çok lüks oteller yok orada ve çok fazla eğlence de yok sanırım..sakin ve güleryüzlü insanların olduğu bir yer..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 20 Temmuz 2008, 20:44:51 »

Tatil, gittiğiniz yerden ne beklediğinizle ilgili bence.. çok lüks oteller yok orada ve çok fazla eğlence de yok sanırım..sakin ve güleryüzlü insanların olduğu bir yer..

sakinlik yeterli hocam..beklediğim orada demek ki...

Emeğe Saygı
basaran
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 21 Temmuz 2008, 12:18:32 »

ören sakin geniş kumsalı olan ve denizi güzel bir belde burhaniye ile ilginiz zaten pek olmaz.örende tatil yaparken ayvalığa uğra çok güzel tarihi dokulu evler var birinin kapısını çal gez çok misafir perverler.bu arada zeytin yağıda almayı unutma.Örenden diğer yöne kısa sahil yolundan (burhaniye meslek yüksek önünden geçer)Akçaya geçebilirsin gece kordon boyu gibi cıvıl cıvıldır.Buradan tekne turu çok uygun fiyatlı.Kaz dağlarına geçip sütüven şelalesi-hasan boğuldu gibi yerleri gezebilirsin.Altınoluk tarafında Tahtakuşlar köyünü mutlaka gez müze harika.Bu dediğim yerler çok uzak mesafeli değil. Bu arada akçay kızıl keçili köyünde bide piknik yaparsan deyme keyfine

NEF COĞRAFYA 9310205036
BANDIRMA AYYILDIZ ANADOLU LİSESİ
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #7 : 21 Temmuz 2008, 12:25:50 »

ören sakin geniş kumsalı olan ve denizi güzel bir belde burhaniye ile ilginiz zaten pek olmaz.örende tatil yaparken ayvalığa uğra çok güzel tarihi dokulu evler var birinin kapısını çal gez çok misafir perverler.bu arada zeytin yağıda almayı unutma.Örenden diğer yöne kısa sahil yolundan (burhaniye meslek yüksek önünden geçer)Akçaya geçebilirsin gece kordon boyu gibi cıvıl cıvıldır.Buradan tekne turu çok uygun fiyatlı.Kaz dağlarına geçip sütüven şelalesi-hasan boğuldu gibi yerleri gezebilirsin.Altınoluk tarafında Tahtakuşlar köyünü mutlaka gez müze harika.Bu dediğim yerler çok uzak mesafeli değil. Bu arada akçay kızıl keçili köyünde bide piknik yaparsan deyme keyfine

O kadar ballandıra ballandıra anlatmışsınızki hemen otogara gidip oraya bir bilet alasım geldi,aslında her öğretmenin  yoğun geçen bir eğitim ve öğretim yılından sonra  böyle sakin ve güzel  bir tatile ihtiyacı var.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 21 Temmuz 2008, 12:27:39 »

O kadar ballandıra ballandıra anlatmışsınızki hemen otogara gidip oraya bir bilet alasım geldi,aslında her öğretmenin  yoğun geçen bir eğitim ve öğretim yılından sonra  böyle sakin ve güzel  bir tatile ihtiyacı var.

bakalım hocam bende gidip gördükten sonra anlatırım size:)

Emeğe Saygı
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #9 : 21 Temmuz 2008, 12:30:16 »

bakalım hocam bende gidip gördükten sonra anlatırım size:)

Size iyi tatiller diliyorum,bol bol gezin,eğlenin,güneşin,kumsalın,denizin kısacası tatilin tam anlamıyla  tadını çıkarın,dönünce anlatırsınız bizde iç çekeriz :Smiley

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 21 Temmuz 2008, 15:47:15 »

Oksijenin bol olduğu,suyunun serin olduğunu bildiğim bir yöre.Birde rüzgarı.
ali_2641
VIP Üye

Performans: 716
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 21 Temmuz 2008, 20:20:36 »

hocam ben şimdi nete örenden bir cafeden giriyorum.bu sabah denize gittim erkenden ve öğle saatine kadar denize giren yoktu.Çünkü acayip bir soğuk deniz ama coğrafya açısından mükemmel bir yer.Denizi ve kumsalı harika ama rüzgar.KAzdağlarına gitmek ise çok kolay Smiley

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 21 Temmuz 2008, 20:22:44 »

hocam ben şimdi nete örenden bir cafeden giriyorum.bu sabah denize gittim erkenden ve öğle saatine kadar denize giren yoktu.Çünkü acayip bir soğuk deniz ama coğrafya açısından mükemmel bir yer.Denizi ve kumsalı harika ama rüzgar.KAzdağlarına gitmek ise çok kolay Smiley
hocam arabam yok ama...kazdağlarına nasıl gidebilirim..

Emeğe Saygı
ali_2641
VIP Üye

Performans: 716
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 21 Temmuz 2008, 20:28:04 »

daha bu konuda bilgim yok bizim araba konusunda sıkıntım olmadıgı için ama sorarım sizin için Smiley

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 21 Temmuz 2008, 20:29:27 »

hocam aynı zamanda sularının bu kadar soğuk olmasının özel bir nedeni var mı?

Emeğe Saygı
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic