Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: boğaz vadiler  (Okunma Sayısı 4753 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
emre_2
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 03 Ocak 2007, 15:55:29 »

kıymetli öğretmenlerim!..sertavul, belen, zigana, kop boğazları nereleri birbirine bağlamaktadır.yardım ederseniz sevinirim.
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2007, 16:10:59 »

belen,kop,zigana(kalkanlı) birer boğaz değil, geçittir...
nereleri birbirine bağladıkları konusundada biraz araştırmacı olmalısın. çünkü birlikte başka şeylerde öğrenirsin...
sevgiler.
emre_2
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2007, 16:57:34 »

sevgili "abisal" gerçekten muhteşemsiniz.sizce ben şu an ne yapıyorum...cevap vereyim araştırma...burası paylaşım sitesi değil mi?ben de bilmediğim şeyleri bilen kıymetli öğretmenlerimden yardım istiyorum...acaba yanlış mı yapıyorum.öğretmenlerimizin bu tarz cevapları bizlerin öğrenme azmine köstek oluyor maalesef...sevgili "abisal" kütüphaneden,internetten araştırma yaptım ancak kesin bilgilere ulaşamadım.onun için en son yardım edileceğini düşündüğüm için saygı duyduğum bu COĞRAFYA sitesine başvurdum.Araştırma yaptığım ve sizi böyle bilmediğim şeylerle meşgul ettiğim için özür dilerim.kusuruma bakmayın...
seyhoglu
VIP Üye

Performans: 71
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2007, 18:55:12 »

Sertavul Geçidi:İç Anadoluyu Akdenize bağlayan önemli geçitlerden biridir.1650 m rakımlıdır.kışları zor geçit verir.Zirvesi Karaman-Mersin il sınırı olarak paylaşılır.
Belen Geçidi:Antakya'dan gelip İskenderun'a devam eden E-5 karayolunun Nur (Amanos) dağlarını aştığı noktasındaki geçit 740 m rakımlıdır.Doğu tarafında Amik ovası batıya doğru Akdeniz seyredilir.
Zigana(Kalkanlı)Geçidi:Gümüşhane-Trabzon karayolunın60.km sinde bulunan zigana geçidi Gümüşhane'ye bağlıdır.Trabzon'a 120 km uzaklıkta olan geçit2032 m  rakımlıdır.
Kop Geçidi:2390 m rakım ile Türkiye'nin en yüksek geçitleri arasındadır.Baybur-Erzurum karayolu üzerindedir.

seyhoglu
arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2007, 12:43:06 »

öğrenci arkadaşlar coğrafya dersinin temel kaynağı atlastır.  eminim öğretmenleriniz hepinizin bir atlası olması gerektiğini söylemiştir. ilk öğretim 4. sınıftan beri sosyal bilgiler dersinin coğrafya ile ilgili konularında atlasla çalıştığınız için atlastan yararlanması biliyorsunuzdur bu bilgileri atlasınıza bakıp bulabilirdiniz. hazıra konmak daha mı kolay yoksa bu kadar tembel olmamalısınız.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic