Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: arkadaşlar yardım lütfen  (Okunma Sayısı 1926 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sweetlily
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Ağustos 2010, 08:12:29 »

Ben meslek çıkışlıyım cğrfya öğretmliği istiyrum bunun için ygs kaç baz alınır ve lys kaçlar ve bu meslek alan içi mi aln dışı mı bnm için beni bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar şimdiden hepinize teşekkür ederim.
PiSiK0PATR
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2010, 19:03:48 »

YGS 3 - 4 puanı sözel puanları bunları yüksek tutmaya bakıcaksın YGS de bunlardan birinin % 40 ı alınır ikinci bölüm sınavındada LYS3 (Edebiyat-Coğrafya) le LYS4 (Tarih-Coğrafya-Felsefe Grubu) sınavlarınaa giriceksin bu sınavlarında % 60 ı alınır ortalaması senin puanın olur.Coğrafya öğretmenliği TS 1 den almaktadır.Senin için alan dışı tercih ve toplamda aşağı yukarı 10 15 puan daha düşük alırsın sözel bölümde olanlara göre ama mat1 çözerek ygs yi yüksek tutarak aradaki farkı kapatabilirsin.Coğrafya öğretmenliği yerine Coğrafya bölümü istemen daha mantıklı puan olarak daha düşük ve bizim okuldaki öğretmenlerin 3 tanesi İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümü mezunu.Formasyonuna falan dikkat et tercih yaparken.Dershaneye gidiyorsan rehber öğretmenlerine danışırsan onlar daha fazla bilgi verirler sana yeni sınav sistemi hakkında
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic