Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anadolu kadrosunda öğretmen olmak  (Okunma Sayısı 5729 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gelecek8
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Eylül 2011, 09:22:44 »

Arkadaşlar ben bir meslek lisesinde anadolu kadrosunda öğretmenim . okulda  6 sınıf anadolu sınıfı  var . 2 coğrafyacıyız diğer arkadaş anadolu kadrosunda değil fakat artık anadolu ayrımı kalmadı gerekçesiyle 4 anadolu sınıfını diğer arkadaşa vermişler sorum şu bu yapılan uygulama doğru mu , yoksa ben haksızlığa mı uğradım,  bu konuyla ilgili yönetmelik var mı?  bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum
alikaratas
VIP Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2011, 15:59:56 »

haksızlığa uğramışsın hocam.kayırma var besbelli.Hakkınızı aramaz iseniz bu uygulamalar ile daha çok karşılaşırsınız.Madem ayrım yok, anadolu sınıfı diye neden ayırmışlar o zaman.

\\"Rabbim Allah\\'tır de, sonra doğru ol!\\"
bbektas
Uzman Üye

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2011, 16:54:32 »

Bizim okulda da anadolu ve düz lise bölümü var.Ancak ben diğer iki arkadaşım sınavla bu bölüme geldiler diye düz bölümün derslerini istedim.İdare benim de Anadolu talebim olsaydı bana o sınıflardan ders verecekti.Şu an 24 saat dersim var düz lise bölümü  bende.

gelecek8
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2011, 18:50:22 »

bbektaş hocam siz iyi niyet göstermişsiniz herkes bunu yapmıyor ama benim öğrenmek istediğim bu konuda yönetmelik ne diyor eşit paylaşmak zorunda mıyız yoksa hak anadolu kadRosunda olanda mıdır
gelecek8
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2011, 18:52:21 »

benzer durumla karşılaşan arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim bu duruma nasıl bir çözüm buluyorsunuz
ataol
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2011, 19:13:31 »

Evet... Bu önemli bir sorun 2014 yılı itibarı ile MEB düz liseleri ortadan kaldırıyor.en az 250 veya abartmayalım 100 bin branş öğretmeni ne olacak sınav ile girenler anadolu liselerine sınavı olmayanlar her türlü meslek lisesine mi verilecek bunların yer değişimleri kendi arasında mı olacak şu anda kanımca takvim işliyor meslek liselerinde bazı idarecileryürürlükte olan maddeleri işletip sınav ile atananlara anadolu kısmının derslerini veriyor bir kısım ideraci gerçekte olmayan fakat yoğun olarak yüksek sesle düşünülen sınav kaldırıldı asrımda kalktı deyip eşit bir dağılım yapıyor ....
kimin idere ile arası daha iyi ise onun  dediği oluyor yada bizim okulun yaptığı gibi gözlerimi kapatıp vazifemi yaparım ... mantığı ile resmi yazı olmadan biz bir şey yapamayız DEYİP BAŞINA İŞ ALMADAN sınav ile atanana tüm anadolu kısmını verir kurtulma yöntemini benimsedi.... YANLIŞ ama anlatamıyorum
fischer
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2011, 19:17:58 »

Sayın Hocam,2010-11,2011-12,2012-13 dönemlerinde kademeli olarak anadolu liselerine geçilecek diye biliyorum.Yarın ne olacağını bile bilemiyoruz ama bu dönemin sonuna(2012-13 ) kadar böyle bir ayrım yapılabilir.Ben de aynı durumdayım.Ancak anadolu derslerini ben alıyorum.
ataol
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2011, 20:03:19 »

Siz şanslıymışsınız. hocam.......... bana bi tanecik sınıf dahi verilmedi........Üstelik ben geçmişde  6 yıl anadolu lisesinde çalıştım... şimdi bu gün sınav açılsa geçm,işte bu  tür okulda çalıştığım için atanma da öncelik ben de  ama ...
mehmetercanlı
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2011, 20:19:21 »

aynı durumda olup anadolu kadrosuna giden sonradan norm fazlası arkadaşlarda biliyorum.okul ayırımı ortadan kalktıkça çareler aranır bulunur.ama şimdi nasıl uyarsa öyle yapılıyor......
mahmutolukcu
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 19 Eylül 2011, 20:54:37 »

arkadaşlar bir önceki bakanın genelge yazısı ile genel  ve anadolu bölümü ortak sayılıp dersler norma göre her iki bölümdeki öğretmenler tarafından okutulacak.
gelecek8
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 20 Eylül 2011, 07:15:38 »

herkes farklı birşey söylüyor bu konudu net birşey yok sanırım
gelecek8
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 20 Eylül 2011, 18:27:39 »

cevap veren ilgili arkadaşların hepsine teşekkür ederim