Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anadolu kadrosunda öğretmen durumu  (Okunma Sayısı 9275 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gelecek8
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Eylül 2012, 20:58:40 »

Bir meslek lisesinin Anadolu kadrosunda öğretmenim fakat tüm Anadolu sınıflarının dersine giremiyorum idare dersleri diğer öğretmen ile paylaştırıyor bu durum yasal mı? Tüm sınıfları talep etme hakkım var mı?
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2012, 04:46:57 »

İlgili yazı aşağıdadır. Bilgilerinize...İyi çaşılşmalar.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
gelecek8
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2012, 05:47:26 »

cevap için teşekkürler bu işime çok yarayacak ... ...
kozakk
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2012, 13:36:39 »

paylaşımınız için teşekkürler. ilk işim yazının çıktısını almak olacakkkkkkk
behar
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2012, 19:57:27 »

Başlık uygun mu bilmiyorum değilse değiştirilebilirde.Anadolu lisesine sınavsız atan  öğretmenlerle ilgili yeni gelişme varmı.Sınavı kazanan ama sınavsız atananlar ne olacak bilgisi olan lütfen paylaşsın.Teşekkürler.

Güneş'e dön yüzünü aydınlansın yarınlarımız.
soner1577
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2012, 21:22:17 »

Anadolu teknik ve end. meslek lisesinin anadolu kadrosuna sınavla atandım. Anadolu kadrosunun normu bir (1) dir. geçen yıl anadolu lisesinden çalıştıgım okulun endüstri meslek kısmına kendi isteğiyle iliçi bir öğretmen arkadaş geldi. Anadolu kısmındaki derslere girmek istiyor. Anadolu kısmında Toplamda zaten 20 saat ders var. Bu durumda Anadolu kısmından ders alabilirmi?. Endüstri kısmında ders saati sorunu yok.
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2012, 22:47:03 »

Anadolu teknik ve end. meslek lisesinin anadolu kadrosuna sınavla atandım. Anadolu kadrosunun normu bir (1) dir. geçen yıl anadolu lisesinden çalıştıgım okulun endüstri meslek kısmına kendi isteğiyle iliçi bir öğretmen arkadaş geldi. Anadolu kısmındaki derslere girmek istiyor. Anadolu kısmında Toplamda zaten 20 saat ders var. Bu durumda Anadolu kısmından ders alabilirmi?. Endüstri kısmında ders saati sorunu yok.

Alamaz hucam yazının son parağrafına bakarsanız açık ve net. Geçen dönem bu yazı dolayısıyla 2.dönemde öğretmen değişiklikleri yaptık dilekçe verilmesi sonucu...

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
soner1577
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2012, 17:36:06 »

teşekkür ederim hocam. Yalnız bu öğretmen ilçede Anadolu kadrosundaymış.
ksimsek38
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2012, 21:26:00 »

Arkadaşlar ben de Kız meslekte çalışmaya başladım.Anadolu bölümü var. Dört öğretmeniz. Okul idaresine dilekçe verdim. sadece Anadolu öğretmeni benim.Nazmi hocamın paylaştığı yazıyı da verdim. Ancak sözlü olarak olumsuz cevap verdiler. Senin ataman anadolu lisesine yapılmamış diyorlar. Zaten okul sistemde Anadolu olarak görünmüyor. Norm kadrolar birleşti anadolu kadrosu yok diyorlar.
Dilekçeme verecekleri ceveba göre itiraz edeceğim. Mahkemeye kadar yolu var...

Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim...
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #9 : 10 Eylül 2012, 22:43:58 »

Hocam sistemden mebbisten baksınlar personel bölümünden sınavla atananlar butonuna baksınlar anadoludamısınız değil mi diye.Biraz daha özel bilgi verirseniz yardımcı olurum.Ama işlemleri mutlaka sissile yolula yapın.Sözlü olarak olacak değil.

süper tornado
Deneyimli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2012, 08:45:48 »

Hocam ilk önce atama kararnamenize bir bakın orada yazılı sınava göre atanma bölümü varsa bağlı bulunduğunuz il veya ilçe MEM'e başvurup  mebbisten durumunuzu düzeltmeniz ve ardından okula tekrar başvurmanız gerekir.
soner1577
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2012, 21:35:29 »

Alamaz hucam yazının son parağrafına bakarsanız açık ve net. Geçen dönem bu yazı dolayısıyla 2.dönemde öğretmen değişiklikleri yaptık dilekçe verilmesi sonucu...

iyi geceler hocam.

bu sorunuma cevabınız için teşekkürler.
yalnız tereddütte kaldıgım bir husus var:
Arkadaşta Anadolu kadrosunda görülüyor. Norm 1 ama iki öğretmen var. Arkadaş düz end lise kısmına kendi isteğiyle geldiği halde Anadolu teknikten ders alabilir mi?Alabilirse norm fazlalıgı olmaz mı?. İlginiz için teşekürler.
ksimsek38
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2012, 22:00:15 »

Nazmi hocam merhaba. Dilekçe ile Anadolu bölümünden ders istedim. Norm kadrolar KIz meslek lisesinde birleşti ,Anadolu ayrımı kalmadı diyorlar. verecekleri cevap  ve ders proğramına göre İlçeye itirazda bulunacağım. Teşekkürler...
Hocam sistemden mebbisten baksınlar personel bölümünden sınavla atananlar butonuna baksınlar anadoludamısınız değil mi diye.Biraz daha özel bilgi verirseniz yardımcı olurum.Ama işlemleri mutlaka sissile yolula yapın.Sözlü olarak olacak değil.
cakir
Uzman Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2012, 21:13:55 »

Arkadaşlar kadrolar birleştiyse yapılan sınav ne oldu 80tl 
ksimsek38
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 14 Eylül 2012, 23:53:24 »