Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Görüşlerinize ihtiyacım var.  (Okunma Sayısı 6956 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 14 Eylül 2007, 06:29:36 »

ögretmenim bence siz rahat olun sorularınız gayet acık net makul sorulabilecek sorular.ayrıca soru sayısının fazla olması bence ögrenci yararına cünkü birini bilmiyorsa birini yapabilir,örnekleri cogaltmıs olmanızda bence iyi.ayrıca velilerin eleştirisi gercekten yanlış.gecmeyi gercekten canı gönülden isteyen ögrencilerin yapamayacagı sorular degil bunlar....rahat bir sekilde yapabilirler
melihce
Üye
**

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

bİR yAZ dAHA aNILARA kARIŞTI...

« Yanıtla #16 : 14 Eylül 2007, 06:34:43 »

Sorular belkide seviyeye göre ağırdı,ancak bence güzel.

Melihce...
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #17 : 14 Eylül 2007, 08:13:46 »

"Birini de atıp tutturdu.Puan olarak ne vermek gerekir????Ya da 2 şık istenmiş,öğrenci 2 şıkkın yanında 6 tanede ilgisiz şık yazmış.puanı ne olacak???Aslında mahkemelik olan sınavlarda bu tip sorularda sorun çıkıyor,sınav sonucu değişebiliyor.Öğretmenim yanlış anlama.Soruların yanlış değil.Anlam hatası doğuranlar olabilir.Önemli değil.zamanla düzelir.Siz öğrencinin lehine olabilecek bir soru yöntemi kullandığınız halde bu olumsuz sonuçlar çıkabiliyor.Dediğim noktada çıkacak olumsuzluklardaha kötü.O anlamda o tip soruların sorulmaması daha uygun olur" Adminden alıntı 
 Hocam öğrenci lehine soru hazırlarken yukardaki cümleyi çok dikkat edin başınızı ağrıtabilirler. BU konuda başımdan geçen olayı kısaca anlatayım. Örnek olur. Eskiden ortaokullarda bütünleme sınavlarında bende Kıtaları yazın demiştim. Öğrenci  Almanya Avusturya Yunanistan ve Amerika  gibi cevaplar vermiş ben puan vermedim. Çünkü cümlenin gelişinden öğrenci ülke olarak söz ettiğini kanaat getirmiştim. O zamanlar  bakanlık müfettişleri bütünleme sınavı döneminde gelirlerdi sınav kağıdı görünce dediği ifade şu Hocam bu öğrenci  şikayetçi olursa bu Amerikadan puan alır çünkü doğru Amerike birleşik devletleri yazsa belkide doğru karar olabilirdi ama siz hatalısınız. Eğer çocuk bu puan eksikliği yüzünden kalacak olsa sorumlu olursunuz demişti.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 14 Eylül 2007, 09:06:06 »

geomaster hocam,siz haklısınız üzülmeyin.Başarısız öğrenci şikayette bulununduğunda konu da soruşturulur.Bu da gayet olağan karşılanmalı derim.Böyle konularda yönetimler, öğrencilerin başarılı olmasından yana.Gerek sene içinde gerek sene sonunda açık ve kapalı baskılarla karşılaşırız.Fakat açığımız olmadığı ve görevimizi yaptığımız sürece gerisi önemli değil.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #19 : 14 Eylül 2007, 16:22:06 »

Değerli meslektaşım
Bırak soruyu bir eğitimciyi kendi sorumsuzluğu düşüncesizliği vurdumduymazlığını gözmezden gelerek şikayet eden öğrenciye, onun aynen o kadar sorumsuz ve sevimsiz velilerine, öğretmeni bu şartlarda çalıştırıp sorunlarını görmezden gelen üstüne bir de soruşturmadan soruşturmaya hatırlayan bakanlığa lanet olsun. Yazıklar olsun.

Hocam senin ne sorduğunun veya diğer faktörlerin hiç bir önemi yok. Kendi aptallıklarını başkalarında bulmaya çalışanlar eğitim sistemimizi bu hale getirdi. Gitsinlerde dersaneleri denetlesinler. Soruymuş. NE sorusu... Vallahi hocam en az senin kadar sinirlendim.

Değerli kardeşim ne sorduğunun ne yaptığının bence hiç bir önemi yok. Bir insan bir eğitimci bir coğrafyacı olarak sana soruşturma açanları da açtıranları da ramazan günü allaha bırakıyorum.
Sen sıkma canını...

Hoşçakal.

Doğu ATEŞ

Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 14 Eylül 2007, 20:00:09 »

Hocam sorularınız da hiç bir anormal durum yok. asil sorun sizi bu duruma düşüren sistem. gerçekten 3 kuruşa ekmek parası için bu hale gelebiliyorsak yazıklar olsun sizi bu hale getirenlere. kesinlikle taviz vermeyin hocam. gitsin onlar başarısızlığı başka şeylerde arasınlar...
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #21 : 14 Eylül 2007, 20:59:02 »

Değerli meslektaşlarım, derdimi forumda açalı henüz 48 saat olmadan 18 meslektaşımdan içime ferahlık veren mesajlarına kavuştum ve bunlarım müdürümle paylaştım. Her nekadar müdürbeyin bana güvensizliği olmasada meslektajlarımdan gelen tepkileri gördüğünde kendisi de çok etkilendi. Bu nedenle cografya.biz ailesine, değerli yönetici ve moderatörlerine sonsuz şükranlarımı sunarım. Kendini bilmez 1-2 öğrencimin velilerini yanlış yönlendirerek başarısızlıklarını örtbas etmeleri, onurumla oynamaya kalkışmaları ve komisyonda görev alarak sınav sorularımı küçümseyen meslektaşlarımın eleştirilei beni hiç bir zaman yıldırmayacak ve coğrafi bilginin hakkını vermeyen bakanlığın bizden vermemizi istediği kazanımları kazanamayan öğrenciler hiçbir zaman geçer not alamayacaklardır. 9 yıllık mesleğimde yaşadığım bu ilk badire benim için yenilenme vesilesi olmuştur. Destek veren herkesten Allah razı olsun.

Fahrettin ASPİRİN
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #22 : 14 Eylül 2007, 21:13:46 »

geomaster hocam geçmiş olsun inşaallah bu tür sorunlar hiçbir meslektaşımızın başına gelmez yalnız sizden ricamız kendinize güveninizi hiç kaybetmeyin Çünkü bu ülkeyi ayağa kaldıracak nesilleri bizler yetiştiriyoruz Gönlünüzü ferah tutun...

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #23 : 14 Eylül 2007, 21:14:19 »

Sevgili arkadaşım,
Soruların başarı seviyesi düşük öğrenciler göre gayet makul ve mantıklı.Soru sayısını 10 olarak belirleseydin daha iyi olurdu.Burada soruşturma gerektirecek bir unsur göremedim.Sizi küçümsediğini düşündüğümüz meslektaşlarımızı da önemsemeyim.Kabul etmeliyiz ki kimse dört dörtlük değil.Bu gibi olaylarla morlinizi bozmayın.Siz doğru bildiklerinizi yapmaya devam edin.Yeni eğitim öğretim yılında si
ze ve bütün meslektaşlarıma başarılar diliyorum.Saygı ve selamlarımla....

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
orojenez
VIP Üye

Performans: 220
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #24 : 14 Eylül 2007, 21:15:36 »

Sayın hocam sorularınızda hiç bir problem yok bence gayet normal sorular .hatta öğrenci lehine oldukça basit denebilir.öğrenci zamanında öğrenmediyse kabahati kendinde arasın.siz sıkmayın canınızı.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #25 : 14 Eylül 2007, 21:36:22 »

geomaster hocam ben galiba biraz geç kaldım ama benim şahsi düşüncem, sizin o öğrencileri geçirmenizi sağlamaları için sınav yaptırılmış ama sizde doğru dürüst davranınca soruşturmaya gitmiş. durum böyle olunca sizi üzmüşler. eminim ki kaç gündür bu olay yüzünden psikolojiniz bozulmuştur. sorularınızda bence de bir sorun yok ama daha kolaya indirgenebilir ve daha kısa net cevaplı değerlendirmede sorun çıkarmayacak sorular olablirdi. siz içinizi ferah tutun.
iyi çalışmalar

cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #26 : 14 Eylül 2007, 22:03:44 »

Bencede sayın hocamıza haksızlık yapmışlar.Böyle durumlara düşmemek için bencede 10 soru sorulması ve cevapların kısa, net olması gerekir.5 tanesini yazınız,açıklayınız gibi sorular her zaman baş ağrıtır.İyi akşamlar..
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic