Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2010 ygs lys coğrafya  (Okunma Sayısı 5274 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mrv_han
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Kasım 2009, 14:21:37 »

merhabalar ben en son 2004 de öss ye girmiştim.2010 da da össye gircem ama coğrafya konularına baktım sanki başlıklar değişmiş gibi.örneğin 2004 coğrafyanın topraklarla iligili olan konusu şimdii sistemde zonal,intrazonal,azonal gibi farklı isimlerle ayrılmış yada bitkiler bitki formasyonları olarak ayrılmış.Acaba yeni konu mu eklenmiş yoksa konu başlıkları mı değişmiş.2010 da bitkilerle ilgili soracak olsalar formasyon die mi sorcaklar.Yardımcı olursanız çok sevinirm.şimdiden tşkler
denizyıldız
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2009, 18:37:08 »

konu aynı sadece biraz daha ayrıntıya giriyoruz artık o kadar, ama o dönemde de bu şekilde sınıflandırma yapıyorduk.
_ferhat06
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2009, 19:14:43 »

merhaba sayın öss adayı  öncelikle başarılar dilerim. Benim tavsiyem yeni sistem sorularda MEB yayınlarının ifadelerine alışmak lazım. Geçen yıl ülkeler coğrafyası sorularına bakınca görülen bi gerçek varki 11. sınıf konularında anlatılan ve uygulanan etkinliklerden 3  tane soru soruldu. Tün konulara güncel örneklerle hazırlanmanı tavsiye ederim. Yeni konu olarak Biyocoğrafya ve dünya genelindeki kuruluşlar Türkiye'nin yakın ve uzak sorunları Dünyada ekstrem olaylar gibi konuları görmek mümkün tekrardan başarılar dilerim
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic