Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12.sınıf TM hem zorunlu coğrafya hem de seçmeli coğrafya???  (Okunma Sayısı 13512 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« : 23 Eylül 2009, 13:23:52 »

12. sınıf tm sınıfında seçmeli coğrafya dersinde hangi müfredat işlenir, hangi konu anlatılır?
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2009, 13:26:52 »

Hocam 12 sınıf müfredatı işlenir (kâğıt üzerinde) 9.sınıf konuları anlatılır.Yani en azından ben öyle yapacağım.Çünkü bizde de 12 Tm sınıfında 3 saat seçmeli coğrafya dersi okutulacak...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
sedir
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2009, 13:33:48 »

12 TM de seçmeli coğrafya mı varmış?Varsa da mutlaka seçtirmek lazım.
Çünkü öğrenciler geçmiş üç yılı özelliklede 9.sınıf konularını tekrar istiyorlar.
Zaten nisanda sınavlar bitiyor.öğrenciler okulu bırakıyor.Dolayısıyla 2 saat kesinlikle yetmiyor.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2009, 14:43:47 »

Alıntı
Hocam 12 sınıf müfredatı işlenir (kâğıt üzerinde) 9.sınıf konuları anlatılır.Yani en azından ben öyle yapacağım.Çünkü bizde de 12 Tm sınıfında 3 saat seçmeli coğrafya dersi okutulacak...

Zeki hocam, biz şimdi zümre kararı alıp 9. sınıf konularından belirlenenlerden bir yıllık plan yapsak uygulasak olmuyor mu?

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

piyaf
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2009, 15:04:18 »

Aynı sorunu bende yasıyorum.Bende de 11 ve 12. siniflarin secmeli cografya dersi var birer saat.Hangi konulari isleyecegim ve yillik planini nasil (ayri bir yillik plan mi hazirlayacagiz?) hazirlayacagim konusunda yardimci olursaniz cok sevinirim.
Herkese iyi bir egitim yili diliyorum.
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2009, 15:23:10 »

Hocalarım yıllık plan gerekir fakat uygulanmaz.Kafanıza göre öss veya hiç yetiştirilemeyen 9. sınıf konuları işlenebilir.Kolay gelsin.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2009, 15:44:14 »

Alıntı

Zeki hocam, biz şimdi zümre kararı alıp 9. sınıf konularından belirlenenlerden bir yıllık plan yapsak uygulasak olmuyor mu?
Bünyamin Hocam yıllık planda 12.sınıf müfredatını kullanmamız gerekiyor.Açıklamalardan öyle bir sonuç çıkardım.Ben 12.sınıf yıllık planını haftada 3 saat olduğu için tüm kazanımlarıyla yapacağım ama 9.sınıf konularını anlatıp bol bol test çözeceğim.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
halil09
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2009, 16:08:24 »

And. öğrt.liselerinin haftalık ders saati çizelgesinde 12 tm şubelerinde 2 saat coğ. dersi alan dersi olarak verilmiş.Siz bunun yanında nasıl 3saat seçmeli coğ.  dersi yapacaksınız?
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2009, 16:16:14 »

And. öğrt.liselerinin haftalık ders saati çizelgesinde 12 tm şubelerinde 2 saat coğ. dersi alan dersi olarak verilmiş.Siz bunun yanında nasıl 3saat seçmeli coğ.  dersi yapacaksınız?
Hocam yeni seçmeli dersler yönetmeliğini incelerseniz bazı sıkıntılar olduğunu görürsünüz.Okulun öğretmen durumuna göre başka ders seçme şansınız olmayınca böyle yapmak durumundasınız.Sizin okulunuzda hangi dersler seçildi acaba bilginiz var mı?

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
dincert
Uzman Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2009, 17:23:06 »

Bizim okulda da 11. ve 12. sınıflarda 2 şer saat seçmeli coğrafya konuldu. Şimdi zorunlu derslerin yıllık planlarını teslim etmiştik. 2 şer saat de seçmeliler için ayrı plan mı hazırlayacağız yoksa yeniden plan hazırlayıp 4 saat mi göstereceğiz arkadaşlar? Teşekkürler
özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 23 Eylül 2009, 18:28:26 »

2 şer saat seçmeliler için ayrı plan hazırlanması gerek diye biliyorum.
özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 23 Eylül 2009, 18:33:37 »

12 lerde zaten kitabı beğenmiyorum saçma sapan 9.sınf konuları işlenirse seçmeli derste süper olacak.Kitabın değişmesi gerek.
sedir
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 24 Eylül 2009, 13:01:11 »

arkadaşlar bizde bugün bu konuda idareyle görüştük.
bizde 11-tm ve 12-tm sınıflarında  2şer saat seçmeli coğrafya dersi konulmuş.
bu seçmeli derslerin yıllık planıda zümre toplantısı yapıp ,alınan kararlar doğrultusunda kendimiz yıllık plan hazırlayacakmışız.
  bizde 11-tm lerde eski Türkiye Coğrafyası müfredatını uygulayalım dedik.(Ki iyi olur.Çünkü geçen yıl son sınıf öğrencileri dağları ovaları akarsuları bilmiyordu.Hep dersanelerden telafi ettiler.)

12-tm lerde üniversiteye hazırlık düşünüyoruz ama  yıllık planı nasıl olacak?9,10,11 konularından karma mı yapalım?Yoksa işlenmemiş bi ders mi olmalı?
bu uygulamamız konusundaki düşünceleriniz neler?
Eğer durum böyleyse site olarak beraber hareket etmemiz yararlı olacaktır.
yengeç
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 24 Eylül 2009, 13:13:32 »

11.sınıflarda TM sınıflarında seçmeli coğrafya dersinde müfredat ne olmalı sizce?
cem_59
Yeni Üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 24 Eylül 2009, 13:47:17 »

11.sınıf sözel şubelerine 2saatte seçmeli coğrafya kondu.Seçmeli ders yönetmeliğinde coğrafya için özel bir açıklama yok.Genel olan açıklamaya bakarsak müfredat programına uygun yeni bir yıllık plan hazırlamamız gerekiyor.yani 4 saatlik müfredatla aynı yada ona yakın  olması gerekiyor.Bir de seçmeli coğrafya ile coğrafyayı değişik öğretmenlere vermişler.
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic