Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 10.sınıf seçmeli coğrafya dersi yıllık planı  (Okunma Sayısı 19147 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
zirkon
Üye
**

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Eylül 2009, 07:42:00 »

arkadaşlar 10.sınıfta okutulacak seçmeli coğrafya dersi ve yıllık planı konusunda bilgisi olan varsa buradan bizimle paylaşırsa sevinirim. yıllık planının hazırlayan arkadaşların foruma göndermelerini rica ediyorum.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2009, 08:54:39 »

B u r d a   var.

http://www.cografya.biz/forum/empty-t20916.0.html

Dünyayı güzellik kurtaracak...
memzin
Uzman Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2009, 09:18:27 »

Endüstri Meslek Lisesinde 10. Sınıflara 2 saatlik dersin yanında 1 saatlik seçmeli coğrafya dersi konulmuş.Bu ders hangi plana göre işlenecek bilgisi olan arkadaşlar yazarsa iyi olur.
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2009, 11:36:08 »

arkadaşlar 10.sınıfta okutulacak seçmeli coğrafya dersi ve yıllık planı konusunda bilgisi olan varsa buradan bizimle paylaşırsa sevinirim. yıllık planının hazırlayan arkadaşların foruma göndermelerini rica ediyorum.

10. da eğer coğrafya dersi iki saatse seçmeli ders koyulabilir.Fakat coğrafya eğer 4 saatse ki siz bunu belirtmemişiniz konulamaz diye düşünüyorum.
    Eğer fen şubelerinde olduğu gibi coğrafya dersi 2 saatse ve seçmeli coğrafya 1 veya 2 sat verilmişse normal coğrafya (2 saatlık plan) derste uygulanır geri kalan yani 2 saatlik derste verilmeyecek olan davranışlar da seçmeli seçilen coğrafya dersinde 1 saatlık plan veya 2 saatlik plan yapılarak verilir diye düşünüyorum.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
ko28
Üye
**

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2009, 15:31:12 »

10 tm şubelerinde zaten var olan coğrafya dersinin yanına seçmeli coğrafya konulduğunda nasıl bir program takip edilecek? yıllık planı nasıl olacak? lise 1 müfredatı mı takip edilecek?
ko28
Üye
**

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2009, 15:33:23 »

10. da eğer coğrafya dersi iki saatse seçmeli ders koyulabilir.Fakat coğrafya eğer 4 saatse ki siz bunu belirtmemişiniz konulamaz diye düşünüyorum.
    Eğer fen şubelerinde olduğu gibi coğrafya dersi 2 saatse ve seçmeli coğrafya 1 veya 2 sat verilmişse normal coğrafya (2 saatlık plan) derste uygulanır geri kalan yani 2 saatlik derste verilmeyecek olan davranışlar da seçmeli seçilen coğrafya dersinde 1 saatlık plan veya 2 saatlik plan yapılarak verilir diye düşünüyorum.

sevgili hocam ders iki saatlik. yanına da iki saatlik seçmeli coğrafya konulmuş. bu ders nasıl işlenecek? yıllık planı nasıl olacak?
erdal49
Deneyimli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 24 Eylül 2009, 17:56:50 »

bizde de 10 tm sınıfına 1 saatlik seçmeli coğrafya dersi konmuş ne plan var ne de kitap ne yapacağız tam bilemiyorum.Bilgisi olan arkadaşlar bizleri aydınlatırsa çok memnun olurum.ALLAH razı olsun...
SİNAN
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2009, 18:08:42 »

arkadaşlar fen lisesinde coğrafya 10 seçmeli dersi 1 saat olarak düzenlenmiş. bununla ilgili yıllık planınız var mı? olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #8 : 24 Eylül 2009, 18:20:33 »

arkadaşlar fen lisesinde coğrafya 10 seçmeli dersi 1 saat olarak düzenlenmiş. bununla ilgili yıllık planınız var mı? olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim.
Hocam 10 Fen ve Dil sınıfları için kullandığımız iki saatlik planı kullanmanız gerekir.Sitemizde mevcut.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
onurum
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 24 Eylül 2009, 18:25:47 »

Arkadaşlar bizde de aynı sorun yaşanıyor. İmam Hatip lisesinde 11.sınıflarda seçmeli coğrafya dersi 3 saat olarak seçilmiş.Nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz yıllık planlar konusunda.

şah bile sevgiye köledir
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2009, 18:29:14 »

Arkadaşlar bizde de aynı sorun yaşanıyor. İmam Hatip lisesinde 11.sınıflarda seçmeli coğrafya dersi 3 saat olarak seçilmiş.Nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz yıllık planlar konusunda.
Hocam ben haftada 3 saat seçilen 11 dil sınıfında 4 saatlik kazanımların yer aldığı  planı hazırlayacağım.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
onurum
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 24 Eylül 2009, 18:33:10 »

Zeki hocam herhangi bir sıkıntı olmaz sanırım bende aslında öyle düşünmüştüm.Ama sizin destekliyor olmanız bu düşüncemi daha da pekiştirdi. Yanlış olmaz sanırım. Çok teşekkür ederim hocam.
.

şah bile sevgiye köledir
onurum
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 24 Eylül 2009, 18:39:10 »

Zeki hocam bu durumda kazanım ve konu çıkarımına da gerek yok sanırım. Ne dersiniz?

şah bile sevgiye köledir
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 24 Eylül 2009, 18:42:24 »

Bence yok hocam tüm kazanımlara yer vermemiz gerekiyor.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
arzuhan2
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 01 Ekim 2009, 09:12:22 »

10.SINIF SÖZEL'E SEÇMELİ DERS KONMUŞ.ZATEN 4 SAAT COĞRAFYA VAR.BİR BİLGİSİ OLAN VARMI
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic