Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Piramitleri  (Okunma Sayısı 2799 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
necatieroglu
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 16 Mart 2009, 21:49:54 »

Merhaba arkadaşlar forum kısmına baktım bu konuyu bulamadım herhalde daha önce yayımlanmamış.Benim çok ilgimi çekti yıllarca öğretilen Mısır piramitlerini gölgede bırakacak Türk Piramitleri paylaşmak istedim.saygılarımla

http://www.turkdirlik.com/Bilgimece/Turkoloji/Kultur/MKilic0023.htm

http://www.vidivodo.com/187534/turk-piramitleri

N.Eroğlu
özgül
Uzman Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 17 Mart 2009, 12:09:59 »

hocam yazı gerçekten çok ilgimi  çekti, teşekkür ederim. Daha önce bu konuyla ilgili hiç birşey duymamıştım. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Zaten her şeyi en son biz Türkler farkediyoruz.
consinus
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 17 Mart 2009, 14:12:59 »

Hocam ben de daha önce hiç bu konuyla ilgili birşey duymamıştım. Paylaşım için teşekkürler. Bence daha Türklerin bilinmeyen ne yapıtları varda haberimiz yok Wink

Diyar-ı küfrü gezdim beldeler kaşaneler gördüm.                             
Dolaştım mülk-i İslam-ı bütün viraneler gördüm.                           

Ziya PAŞA

Coğrafyayı anlamak; hayatı anlamaktır!..
u.karacan
Uzman Üye

Performans: 210
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 17 Mart 2009, 14:35:31 »

''Bu piramitler Çinlilere ait olsaydı, Çin turist çekebilmek için, kendi uygarlığının eskiliğini dünyaya anlatabilmek için, bırakın üzerlerine ağaç dikmeyi, her piramidin her taşını tek tek parlatırdı.''
Yazıda geçen bu ve benzeri cümlelerin günümüz dünyasının turizmi ve bu sektörün ticari mantığıyla ilişkisi yok.Tarihte akış bulmuş Türk-çin husumeti ile günümüzde Çin topraklarındaki pramitlerin, Türk kalıntılarının, turizme kazandırılmaması için anlatılan sebepler tatmin edici değil

Ne kadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.(hz.Mevlana)
consinus
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 17 Mart 2009, 14:44:56 »

Hocam piramitlerden söz açıldı ben de bir bilgi vereyim bari:

"Kahire'de bulunan " Keops piramidi " nin 12 ton agirliginda iki buçuk milyon bloktan olustugunu, Günde on blok yerlestirilmesi halinde yapiminin 664 yil sürecegini, Piramidin üstünden geçen meridyenin karalari ve denizleri tam esit iki parçaya böldügünü ve piramidin dünyanin agirlik merkezinin tam ortasinda bulundugunu,
Yüksekliginin (164 m.) bir milyarla çarpiminin günesle dünyamiz arasindaki uzakligi verdigini, Tabanalaninin,yüksekliginin iki katina bölünmesinin pi sayisini verdigini,
Piramitlerin içerisinde "ultrasound", radar,sonar gibi cihazlarin çalismadigini, Kirletilmis suyun bir kaç gün piramidin içinde birakildiginda aritilmis olarak bulundugunu, Piramidin içerisinde sütünbir kaç gün süreyle taze kaldigini ve sonunda bozulmadan yogurt haline geldigini,
Bitkilerin piramit içerisinde daha hizli büyüdüklerini, Çöp bidonu içindeki yemek artiklarinin hiç koku yaymadan mumyalastiklarini, Kesik, yanik, siyrik ve yaralarin piramidin içinde daha çabuk iyilestigini, Piramidin içinin göreli olarak yazin soguk, kisin sicak oldugunu, Piramit kimin adina yapildiysa onun bulundugu odaya yilda 2 kez günes girdigini ve bu günlerin dogdugu ve tahta çiktigi günler oldugunu,
Biliyor muydunuz?
"

Diyar-ı küfrü gezdim beldeler kaşaneler gördüm.                             
Dolaştım mülk-i İslam-ı bütün viraneler gördüm.                           

Ziya PAŞA

Coğrafyayı anlamak; hayatı anlamaktır!..
kan_toyer
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Mart 2009, 12:22:35 »

teşekkürler bu bilgileri bizizmle depaylaştığınız için size minnettarım ....
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 23 Mart 2009, 12:55:44 »

Türkler At üstündeki göçebelerdir  diyenlere duyurulur!!!! Göçebe ile göçmen arasında fark vardır.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic