Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Seneye isteyen herkes ünivesiteye  (Okunma Sayısı 3331 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Eylül 2008, 07:07:44 »

02 09 2008 05:09
YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan açıkladı: Gelecek yıl ÖSS'ye girecek hiçbir öğrenci üniversite dışında kalmayacak. Ayrıca isteyen açıköğretim okuyabilecek.

Her yıl üniversite hayaliyle yanıp tutuşan onbinlerce öğrenciye YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'dan müjdeli haber... Sadece TAKVİM'e konuşan Özcan, gelecek yıl hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağını söyledi. Özcan, bu yıl üniversitelerin kapasitelerinin artırılmasına karşın 4 bin-4 bin 500 kontenjanın boş kaldığını vurguladı.

Devletin görevi hakkı vermek

Devletin en önemli görevinin tüm gençlere üniversite hakkını vermek olduğuna dikkat çeken Özcan, açıköğretim fakültelerinin kapılarının da herkese açılacağının altını çizdi. YÖK Başkanı, dershanelerle ilgili olarak da, "Tümüyle kaldırmak mümkün değil ama herkesi kucaklarsak önemleri azalır" dedi.

Herkes üniversiteli olacak!

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'dan gençlere müjde: Gelecek yıl hiçbir öğrenci, üniversite dışında kalmayacak Ayrıca isteyen herkes açıköğretim fakültesine kayıt yaptırabilecek.

Her yıl üniversite kapılarını zorlayan gençlere iyi haberi, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan verdi. Sadece TAKVİM'e konuşan Özcan, "Bir dahaki yıl hiçbir öğrenci açıkta kalmayacak" dedi. Bu yıl barajı indirip, üniversitelerin kapasitelerini artırmalarına rağmen 4 bin-4 bin 500 kontenjanın boş kaldığını da vurgulayan Özcan, geçmiş dönemde sorun yaşayan vakıf üniversitelerinin bu yıl en çok tercih edilen okullar olduğunun altını çizdi. Devletin en önemli görevinin, "Tüm gençlere üniversite hakkı vermek" olduğuna dikkat çeken Özcan, önümüzdeki yıldan itibaren üniversiteye giriş sisteminde yapılacak yenilikler sayesinde açıkta öğrenci kalmayacağını söyledi.

'Bu bir sıralama sınavı'

Özcan, "Açık Öğretim Fakülteleri herkesi alacak. Üniversite sınavı bir sıralama sınavı. Baraj konulması, sıralama sınavı ile ters. Bırakmak lazım. Puanına göre üniversitesi seçer" diye konuştu. -

Kayracan
tevfik
Uzman Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2008, 07:29:53 »

Bunun neresi müjde bir bilen varsa açıklasın arkadaşlar
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2008, 08:56:25 »

Bilineni takrar etmekten başka bir anlamı yok.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2008, 16:29:46 »

piyasa üniv. mezunu dolu onlara iş buldunuz da......
derya.a
Yeni üye
*

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2008, 06:46:03 »

ÖNEMLİ OLAN OKULUN BİTMESİ DEĞİLDİR.. ÖNEMLİ OLAN ÖĞRENDİKLERİNİN SANA VE TOPLUMUNA FAYDASIDIR..
VBİR DE ÜNİVRESİTEYİ BİTİRENLER İŞ İMKANLARININ TANINMASIDIR..
ÜNİVERSİTEYİ BİTİRİP İŞSİZLİK YÜZÜNDEN BUNALIM YAŞAYAN PSİKLOJİSİ BOZULAN BİNLRECE İNSAN VARDIR...
İŞSİZ KALMAK VE HAYATA GEÇ ATILMAK İÇİN Mİ ÜNİVERSİTEYİ BİTİRELİM?
ali_2641
VIP Üye

Performans: 716
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2008, 11:55:10 »

bu tür şeyler kesinlikle siyasi içerikli yaklaşımlardır.Amaç üniversite okuyan sayısını artırmak değil liseleri bitiripte gençler işsiz olduklarından yakınmasınlar diye bir geciktirme politikasıdır.Onlara göre böylece biz gençlerin sesi 4 yıl kadar daha kesilmiş olacaktı....tamamen oyalama politikası bence...

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
filiz7
Deneyimli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2008, 13:33:34 »

Kesinlikle söylenilenlere katılıyorum. Üniversite bitirmek değilidir önemli olan. Bitirenlere iş imkanı sağlayabilmektir. Ülkemizin sosyo ekonomik durmu gözönüne alındığında bunun da şuanki şartlarda pek mümkün olmadığı bir gerçektir.
Çözüm ise açıktır: Milli bir eğitim politikası izlenmeli, kişiler üretime teşvik edilmeli, özelleştirilmelerden doğal olarak kısa süreli karlardan vazgeçilerek ekonomiyi iyileştirecek politikalar uygulanmalı ve bunlar uzun vadede olmalı. Elde edilen kar ile de yeni iş sahaları açılmalı, işsizlere iş imkanı sağlanmalı, ve halkın daha iyi koşullarda yaşaması için sosyal devlet uygulamasına geçilmelidir.
Bunlar yapılmadan işsizlik sorunu çözülemez diye düşünüyorum.  Doğal olarak da her genç üniversiteyi hatta liseyi işsizlik garantisiyle bitirmiş olacaktır.
Her yıl aynı söylemleri duymaktan bıktık. Söz değil icraat bekliyoruz.

Kayıtsız kalmak geleceğini yok etmektir. Küresel ısınmaya kayıtsız kalmayın!
azra298
Uzman Üye

Performans: 278
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2008, 11:19:10 »

Kesinlikle söylenilenlere katılıyorum. Üniversite bitirmek değilidir önemli olan. Bitirenlere iş imkanı sağlayabilmektir. Ülkemizin sosyo ekonomik durmu gözönüne alındığında bunun da şuanki şartlarda pek mümkün olmadığı bir gerçektir.
Çözüm ise açıktır: Milli bir eğitim politikası izlenmeli, kişiler üretime teşvik edilmeli, özelleştirilmelerden doğal olarak kısa süreli karlardan vazgeçilerek ekonomiyi iyileştirecek politikalar uygulanmalı ve bunlar uzun vadede olmalı. Elde edilen kar ile de yeni iş sahaları açılmalı, işsizlere iş imkanı sağlanmalı, ve halkın daha iyi koşullarda yaşaması için sosyal devlet uygulamasına geçilmelidir.
Bunlar yapılmadan işsizlik sorunu çözülemez diye düşünüyorum.  Doğal olarak da her genç üniversiteyi hatta liseyi işsizlik garantisiyle bitirmiş olacaktır.
Her yıl aynı söylemleri duymaktan bıktık. Söz değil icraat bekliyoruz.
iyi günler

HeR Söze VeReceK CEvABım VaR...Ama bi Söze BaKaRım Söz mü die BirDe SöyleyeNe BakaRım Adam mı die...!!

☆.¸¸.•´¯`•.¸¸.♡.¸¸.•*´¯`♥AZRA♥´¯`*•.¸¸.♡.¸¸.•´¯`•.¸¸.☆

ஐ ░░▒▓███▓▒░░ ♠♠♠♠♠ 12 SOSYAL♠♠♠♠♠ ░░▒▓███▓▒░░ ஐ

тє¢яüвє, вιя ιηѕαηιη вαѕιη∂αη gєçєηℓєя ∂єgιℓ, вαѕιη∂αη gєçєηℓєяιη вιяαктιgι ιzℓєя∂ιя..
gülper
Uzman Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 08 Şubat 2009, 13:37:34 »

resmen hayatımızla oyun oynuyolar ya Angry Angry Angry
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic