Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Nikola Tesla (Onun yanında Thomas Edison bile aptal kalır)  (Okunma Sayısı 4706 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 22 Haziran 2008, 00:13:56 »

Konu başlığındaki iddia bana ait değil. Fakat yazıyı okuduğunuzda bu iddialı başlığın altının boş olmadığını göreceksiniz. Hayatının son kısmında ortaya çıkmış bütün olağandışı yönleri bir tarafa, Tesla hayatımızdaki bir çok şeyin mucididir. Ama bundan hiç bahsedilmez. Etrafınıza baktığınızda karşılaşacağınız, modern hayatı modern yapan birçok unsurdan bir şekilde o sorumludur.
Hiç şüphe yok ki, Nikola Tesla, Leonardo da Vinci'den beri yaşamış en büyük
dehadır.
Peki kimdi bu deha? Teslanın bilim adına yaptıklarını  anlatan kısa bir yazı.Mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Çok ilginç bilgiler var...

http://www.4shared.com/file/52232028/120964d8/TESLA.html

Yorumlarda bahsi geçtiği için buraya ekleme ihtiyacı duydum. 17 Ağustos Depremi HAARP-TESLA makinasının etkisiyle mi ortaya çıktı? Yazı oldukça ilginç buyrun...

http://www.4shared.com/file/52292888/ac45c54b/17_A286_ustos_Deprem304__Ve_G304_zlenen_Gerekler.html

Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2008, 09:25:58 »

Teslayı birkeç yerde okumuştum.
Adama deli demişlerdi.Ama adamın ileri sürdüğü görüşlerin çoğunu bilim adamları şimdi kabul etmek zorunda kalmışlardır.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2008, 09:31:29 »

Adam gerçekten ilginç bir kişilik.Edisona yaptığı doğru akım  hakkındaki öneriside oldukça ilginç :Smiley Çok zeki insanlar marjinal olurlar zaten.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2008, 09:48:24 »

İlginnç, ilginç, ilginç. Yazık olmuş. Bilgileri birilerinin(özellikle Edison) çıkarlarına kurban edilmiş bir dahi.

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2008, 11:34:25 »

Zaten tarih boyunca başkalarının sırtına basmadan yükselen çok az  ?  bulunur.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
ozge_001
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2008, 11:44:13 »

Tarih hep bilime inanan insanlara deli demiş onların düşüncelerini kabullenmemiştir ama tarihte ilerledik çe bilim insanının yaptıklarından da enbaşta bilimin önüne geçmek isteyenler faydalanmışlardır
tegagaic
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2008, 14:40:13 »

Arkadaşlar Nicola Tesla'yla 1999 depremi sonrası tanıştım tanıştım diyorum çünkü o aralar bir çok spekülasyon vardı depremin oluşu ile ilgili bunlardan biride Harbb Teknolojisi diye birşeydi.Amerikalıların bu teknolojiyi kullanarak bu depremi yarattıkları söyleniyordu .Nasıl mı?İşte burada ortaya Nicola Tesla çıkıyordu.Daha doğrusu onun geliştirdiği bir teknik.İşte ayrıntılar:
Tesla  düsük frekansli elektromanyetik ısınımla yüksek enerji transferi yapan bir teknik geliştirdi. Tesla makinesi, oluşturduğu elektromanyetik alan sayesinde yeraltında biriken enerjiyi harekete geçirebiliyor hatta istenilen bölgeye yönlendirebiliyordu.
Nicola Tesla, ilk olarak ilkel bir düzenek ile 1908 yılında Sibirya'da bir deney yaptı. Bölgede yapılan denemede Hirosima'nın 40 bin katına yakın enerji açığa çıkmıştı. Patlamanın etkisi kilometrelerce kare alana yayılmıştı. Ancak ortada en ufak bir krater veya madde kalıntısı yoktu. Bu durumda bir göktaşının düşmüş olması ihtimali ortadan kalkıyordu. Bilim adamları Sibirya'da ne olduğunu hala tam olarak çözemedi. ABD, Tesla ile çok uzaklardan hatta uzaydan saldırılar yapmayi planladı. Etkisi ve gücü bir türlü kontrol altına alınamayan silahın denemeleri yillarca sürdü: Avustralya , Kafkaslar, Okyanus tabanı ve Güney Amerika'daki Ant dağları.
Başlangıçta askeri amaçlı geliştirilen doğa silahının kontrolündeki aksaklıklar destekçilerini korkuttu. Zamanla ortaya çıkan maddi kaynak sorunu bazı barışçı yalanlarla aşılmaya çalışıldı. Makinenin depremleri önlemek için yaratıldığı söylentisi yalanı yayıldı. İddiaya göre, makinenin amacı "ABD'nin yıllarca başına bela olmuş San Andreas fay hattındaki enerjiyi kontrol etmek ve etkisiz hala getirmekti." San Andreas fay hattında biriken enerji suni depremlerle boşaltılacaktı. Ancak projenin denenmesi ve test edilmesi gerekiyordu. Hatalarının giderilmesi şarttı. Bunun için de iyi bir deneme mekanina ihtiyaç vardı. Tıpkı Kuzey Anadolu Fay Hattı gibi; tıpkı Türkiye'nin tam deprem kuşağinda bulunan sanayii merkezi İzmit gibi.

Aşağıda bundan neden kuşkulanıldığı ile ilgili bazı şeyler var.Okuyun ve siz karar verin!!!!!!!
 1
Bir çok insan depremden hemen önce, Gölcük'ten Avcılar'a kadar olan bölgede bir ateş topu gördüklerini söylüyorlardı. Kimsenin neden oluştuğu hakkında doyurucu yanıt veremediği bu top, TESLA makinesinin oluşturduğu manyetik alan olmasin?
2
Depremin olduğu gün, Israil ve Amerikan ekipleri, bölgede elektro sismik haberleşme tatbikatları yapıyorlardı. Bu tatbikat, aslında Tesla Makinesi'nin denemeleri olmasın?
3
Amerika, ülkemizde uzun süredir adım adım sismik ağ şebekeleri kuruyor ve bu topraklardaki tektonik hareketleri çok yakından izliyor. Bu bilgilere neden gerek duyuyor? Deprem Makinesi denemelerinin sonuçlarını değerlendirebilmek için olmasın!
4
Depremden sonra, bölgede haberleşmek olanaksız hale geldi. Koskoca bu Cumhuriyetin Cumhurbaşkanı Demirel bile, o gun telefonlarının kesik olmasından yakındı. Bu tele-iletişim aksaklıkları, Deprem Makinesi'nin elektromanyetik dalgalarıyla ilişkili olmasın
5
Depremden yaklaşık 5 saat sonra, bir Rus deniz araştırma gemisinin yarışır gibi bölgeye gelmesinin amacı, TESLA Deprem Makinesi'ni deneyen ABD'nin izlerini incelemek olabilir mi? Rus araştırma gemisinin, bölge karantinaya alındı diye eli boş dönmesi, kuşku uyandırıyor...
6
Deprem sonrası inanılmaz Amerikan ve Israil yardımının nedeni, duyulan vicdan azabı olabilir mi?

kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2008, 14:48:21 »

Daha önce de okumuştum buna benzer yazılar. Valla ne diyeceğimi bilemiyorum.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2008, 14:56:48 »

Arkadaşlar Nicola Tesla'yla 1999 depremi sonrası tanıştım tanıştım diyorum çünkü o aralar bir çok spekülasyon vardı depremin oluşu ile ilgili bunlardan biride Harbb Teknolojisi diye birşeydi.Amerikalıların bu teknolojiyi kullanarak bu depremi yarattıkları söyleniyordu .Nasıl mı?İşte burada ortaya Nicola Tesla çıkıyordu.Daha doğrusu onun geliştirdiği bir teknik.İşte ayrıntılar:
Tesla  düsük frekansli elektromanyetik ısınımla yüksek enerji transferi yapan bir teknik geliştirdi. Tesla makinesi, oluşturduğu elektromanyetik alan sayesinde yeraltında biriken enerjiyi harekete geçirebiliyor hatta istenilen bölgeye yönlendirebiliyordu.
Nicola Tesla, ilk olarak ilkel bir düzenek ile 1908 yılında Sibirya'da bir deney yaptı. Bölgede yapılan denemede Hirosima'nın 40 bin katına yakın enerji açığa çıkmıştı. Patlamanın etkisi kilometrelerce kare alana yayılmıştı. Ancak ortada en ufak bir krater veya madde kalıntısı yoktu. Bu durumda bir göktaşının düşmüş olması ihtimali ortadan kalkıyordu. Bilim adamları Sibirya'da ne olduğunu hala tam olarak çözemedi. ABD, Tesla ile çok uzaklardan hatta uzaydan saldırılar yapmayi planladı. Etkisi ve gücü bir türlü kontrol altına alınamayan silahın denemeleri yillarca sürdü: Avustralya , Kafkaslar, Okyanus tabanı ve Güney Amerika'daki Ant dağları.
Başlangıçta askeri amaçlı geliştirilen doğa silahının kontrolündeki aksaklıklar destekçilerini korkuttu. Zamanla ortaya çıkan maddi kaynak sorunu bazı barışçı yalanlarla aşılmaya çalışıldı. Makinenin depremleri önlemek için yaratıldığı söylentisi yalanı yayıldı. İddiaya göre, makinenin amacı "ABD'nin yıllarca başına bela olmuş San Andreas fay hattındaki enerjiyi kontrol etmek ve etkisiz hala getirmekti." San Andreas fay hattında biriken enerji suni depremlerle boşaltılacaktı. Ancak projenin denenmesi ve test edilmesi gerekiyordu. Hatalarının giderilmesi şarttı. Bunun için de iyi bir deneme mekanina ihtiyaç vardı. Tıpkı Kuzey Anadolu Fay Hattı gibi; tıpkı Türkiye'nin tam deprem kuşağinda bulunan sanayii merkezi İzmit gibi.

Aşağıda bundan neden kuşkulanıldığı ile ilgili bazı şeyler var.Okuyun ve siz karar verin!!!!!!!
 1
Bir çok insan depremden hemen önce, Gölcük'ten Avcılar'a kadar olan bölgede bir ateş topu gördüklerini söylüyorlardı. Kimsenin neden oluştuğu hakkında doyurucu yanıt veremediği bu top, TESLA makinesinin oluşturduğu manyetik alan olmasin?
2
Depremin olduğu gün, Israil ve Amerikan ekipleri, bölgede elektro sismik haberleşme tatbikatları yapıyorlardı. Bu tatbikat, aslında Tesla Makinesi'nin denemeleri olmasın?
3
Amerika, ülkemizde uzun süredir adım adım sismik ağ şebekeleri kuruyor ve bu topraklardaki tektonik hareketleri çok yakından izliyor. Bu bilgilere neden gerek duyuyor? Deprem Makinesi denemelerinin sonuçlarını değerlendirebilmek için olmasın!
4
Depremden sonra, bölgede haberleşmek olanaksız hale geldi. Koskoca bu Cumhuriyetin Cumhurbaşkanı Demirel bile, o gun telefonlarının kesik olmasından yakındı. Bu tele-iletişim aksaklıkları, Deprem Makinesi'nin elektromanyetik dalgalarıyla ilişkili olmasın
5
Depremden yaklaşık 5 saat sonra, bir Rus deniz araştırma gemisinin yarışır gibi bölgeye gelmesinin amacı, TESLA Deprem Makinesi'ni deneyen ABD'nin izlerini incelemek olabilir mi? Rus araştırma gemisinin, bölge karantinaya alındı diye eli boş dönmesi, kuşku uyandırıyor...
6
Deprem sonrası inanılmaz Amerikan ve Israil yardımının nedeni, duyulan vicdan azabı olabilir mi?

Hocam 17 Ağustos depremi ile ilgili bahsettiklerinizi ben de hatırlıyorum. Depreme HAARP-TESLA deprem makinasının sebep olduğu yönünde yazıları takip etmiştim. Aşağıdaki linkte yukarda bahsettiğiniz olayın daha geniş açıklamalarının yer aldığı 13 sayfalık bir word dosyası var. Gerçekten çok ilginç iddialar ve bilgileri bu yazıda bulmanız mümkün...

http://www.4shared.com/file/52292888/ac45c54b/17_A286_ustos_Deprem304__Ve_G304_zlenen_Gerekler.html
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2008, 15:57:47 »

İzmit depremi için neler söylenmedi neler...... Wink Wink Angry Huh? Huh?

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 22 Haziran 2008, 16:16:11 »

İzmit depremi için neler söylenmedi neler...... Wink Wink Angry Huh? Huh?

şu kızıl renk olayı açıklanmış mıydı acaba?

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 22 Haziran 2008, 16:22:09 »

Arkadaşlar bu Tesla büyük bir bilim adamı ama ortaya atılan diğer iddialara katılmak çok zor.
Büyük yıkımlardan sonra insanlar böyle iddiaları her zaman ortaya atmışlardır.Bu söylemlerle mi tedbirlerimizi alacağız.
Dünyanın en aktif faylarından birinin üzerinde yaşadığımızı unutmayalım.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
tegagaic
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 22 Haziran 2008, 17:05:50 »

Kosala Öğretmenim biz de gayet iyi farkındayız dünyanın en aktif fay hatlarından biri üzerinde bulunduğumuzun ancak iddalar deli saçması değil insan acaba mı diye düşünmeden edemiyor o zaman sayın devlet büyüklerimizin beyanatlarını hatırlıyorsanız belki neden acaba mı diye düşündüğümüzü anlarsınız.Biz tabiiki tedbirimizi almalıyız ama acabaları kafamızdan atacak cevaplar keşke o zaman yetkili kişilerce verilebilseydi.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic