Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İşte Dünyanın En Mutlu Ülkesi!  (Okunma Sayısı 3865 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 06 Temmuz 2008, 21:20:42 »

Bilimadamlarının yaptığı geniş çaplı bir araştırmada, dünyanın en mutlu ülkesinin Danimarka olduğu ortaya çıktı.

Bilimadamlarının demokrasi, sosyal adalet ve barışçı atmosfer kriterlerini baz alarak yaptığı geniş çaplı bir araştırmada, dünyanın en mutlu ülkesinin Danimarka olduğu ortaya çıktı.

Amerikan hükümetinin finanse ettiği Dünya Değerleri Araştırması'nın sonuçlarına göre ABD sıralamada 16. oldu. Siyasi çalkantılarla boğuşan fakir ülke Zimbabve ise son sıraya yerleşti. Araştırma sonuçlarına göre, 1981'den 2007'ye kadar analiz edilen 52 ülkeden 45'inde mutluluk arttı.

İlki 1981 yılında yapılan araştırmanın sonuncusuna 350 bin kişi katıldı."Her şeyi bir araya getirdiğinizde, çok mutlu musunuz? Az mutlu musunuz? Pek mutlu değil misiniz? Hiç mutlu değil misiniz?" ile "Her şeyi ele aldığınızda, bütün hayatınızdan şu sıralar ne kadar tatmin oluyorsunuz? sorularına yanıt arandı. Araştırmayı yürüten ekibin başındaki Ronald Inglehart, demokrasi ile barışın, mutluluk ile çok güçlü bağları olduğunu söyledi.

Danimarka'nın yanı sıra, analiz edilen ülkeler arasındaki Porto Rico, Kolombiya, Kuzey İrlanda, İzlanda, İsviçre, İsveç, Hollanda ve Kanada'da da insanların mutluluk oranları yükseldi. Alıntı.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2008, 21:24:03 »

Acaba  T ü r k i y e   kaçıncı...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2008, 21:39:17 »

Türkiye'de en azından % 47'lik bir mutlu olanlar tablosu vardır herhalde!!!!!!!!
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2008, 21:53:43 »

türkiyede yaşayan insanları da bu ankete katmışlar mı acaba..yoksa kesin bizim 1.olmamız gerekir...
ayıca yine hangi kurum düzenlemişti hatırlayamıyorum ama tükiyenin de en mutlu şehri izmir...bilmiyoum duyanlar bilenler var mıdır

Emeğe Saygı
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2008, 09:18:33 »

Bu tur araştırmaların yaşanan gerçeği ne ölçüde yansıtırlığını hep düşünmüşümdür.Danimarka ile ilgili ''sınırlar arasında'' isimli TRT de bir programdı izlemiştim.Almanyavari dazlakların oradada mevcut oldunu toplumu kargaşaya sürüklediklerini çokta barışık bir yaşam anlayışlarının olmadığını izlemiştim.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
u.karacan
Uzman Üye

Performans: 210
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2008, 14:18:15 »

Demokrasi ve barışın mutluluk için önemli toplumsal kriter olması sonucu bana mutluluk verdi.

Ne kadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.(hz.Mevlana)
hakanay32
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

nbr arkadaşlar

Site
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2008, 14:34:35 »

dayı konun çok güzel yaaaaa Grin ben çok sevdim gürkanı öp......

hakan aydin
aysenur_40
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2008, 20:02:39 »

bence dunyanın en mutlu ulkesi turkıye elektiriğe %20 zam beyaz esyaya%35 zam enflasyon %10 memura işciye emeklıye zam yok iktidar ile muhalefet birbirini yiyor ordu darbe yapmak istiyor daha ne isteriz Smiley Cheesy
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2008, 21:56:26 »

aysenur öğretmenim ne güzel söylemişsiniz öyle biz mutlu olmayalımda kim olsun degilmi?elektrikte otomatiğe baglandı artık Sad dönem dönem zam Sad
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2008, 21:59:22 »

dayı konun çok güzel yaaaaa Grin ben çok sevdim gürkanı öp......
Ne mutlu ki Köksal Hocam cocuğun gerçekten dayısı galiba.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2008, 22:03:15 »

türkiye de yaşayıp o ülkede olmayı kaç kişi ister acaba...merak ediyorum...+

Emeğe Saygı
aysenur_40
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2008, 09:34:28 »

aysenur öğretmenim ne güzel söylemişsiniz öyle biz mutlu olmayalımda kim olsun degilmi?elektrikte otomatiğe baglandı artık Sad dönem dönem zam Sad
seher hanım ben öğretmen degilim öğrenciyim ayrıca bu otomatık zam neye göre duzenlenecek aceba enflasyon mu?
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2008, 11:15:57 »

Otomatik zam.Yani girdi fiyatları artarsa elektrik fiyatları da artacak, girdi fiyatları azalırsa elektrik fiyatları düşecek.
Ama ülkemizde girdi fiyatlarının azalma ihtimali Sabancının iflas etme ihtimaliyle aynı olduğu için bunu sürekli artış olarak düşünebiliriz.
Fakat bu uygulanamaz.
Çünkü bir STÖ bu uygulamayı mahkemeye götürdü.
Büyük ihtimalle iptal edilecek.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
bazalt10
Sürekli Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bir dağ olsam uzansam sonsuzluğa pervasız sorumsu

« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2008, 11:59:48 »

Bence mutluluğu bir çok şey etkiliyor ekonomi, çevre ,aile aile ama benim gördüğüm insanların mutsuzluğunun temel nedeni sevgisizlik biz sevgi fakiri bir toplumuz hep birbirimize olan sevgimizi göstermeyi tabu saymışız babalarımaz annelerimiz sevmişler ama bize bunu göstermekten kaçınmışlar birde aşk yoksa sizi hiçbirşey mutlu edemez dünyada

Bir dağ olsam uzansam sonsuzluğa  pervasız sorumsuz ufalsam yağmurlarla rüzgarlarla ve kaybolsam bir okyanus kıyısında
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic