Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: cocacola hakkında bilmediklerimiz!  (Okunma Sayısı 7726 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 29 Ağustos 2008, 06:57:04 »

cocacola hakkında bilmediklerimiz!

lütfen arkadaşlar bundan sonra içeceğiniz kolaları içmeden önce sadece birkez bunu izleyin.!!!

http://www.4shared.com/file/60893842/e0123190/Cola1__.html

Kayracan
c.soyal
Uzman Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat mavidir.

« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2008, 07:12:41 »

ben de böyle bilgilere çok ulaştım yine de içiliyor maalesef

hayatı/ ben hep/ mavi sanmıştım/ bilmedim ki / laciverte beyaz katmışlar.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2008, 09:31:00 »

Keşke insanımız bilinçli olsa da kola yerine yoğurt, ayran, süt içse.Ama o da yok ki.

Ben kolanın içinde bu maddeler olduğu için değil sağlığa zararını öğrendiğim hatta bağımlılık yaptığını bildiğim andan itibaren kullanmayı kestim zaten.Çoktandır kullanmıyorum.

Herkese de sununun sonunda dediği gibi meyve, süt ve yoğurt öneriyorum.Tabi bu bilinçlenmeyle olacak bir şey.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
yarim istanbul
Yeni Üye
*

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2008, 08:34:02 »

ya yapmayın allah aşkına bırakın coca colanın en en buyuk sırrını Antalya tuketici mahkemesinde acıklamasını bi kenara;  butun dunya saglık orgutleri ne gune duruyor da coca cola gunde yaklasık 2 milyar tuketiliyor??? boşverin bunları
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2008, 09:15:20 »

ya yapmayın allah aşkına bırakın coca colanın en en buyuk sırrını Antalya tuketici mahkemesinde acıklamasını bi kenara;  butun dunya saglık orgutleri ne gune duruyor da coca cola gunde yaklasık 2 milyar tuketiliyor??? boşverin bunları

İnsanların tamamı tüketse de bir şey değişmez.Yakın arkadaşımın cola bağımlısı olduğunu biliyorum.Adam su  içmiyor cola içiyor.Cola bağımlılık yapar sonradan bırakmak da zor olur.Zevk veren bir üründür.Arasıra içilir ama bağımlıklık yapacak kadar kullandıktan sonre vazgeçmek çok zor oluyor.Vücuda verdiği zararlar da cabası.

Risk varsa neden kullanayım?

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
yarim istanbul
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2008, 07:21:25 »

İnsanların tamamı tüketse de bir şey değişmez.Yakın arkadaşımın cola bağımlısı olduğunu biliyorum.Adam su  içmiyor cola içiyor.Cola bağımlılık yapar sonradan bırakmak da zor olur.Zevk veren bir üründür.Arasıra içilir ama bağımlıklık yapacak kadar kullandıktan sonre vazgeçmek çok zor oluyor.Vücuda verdiği zararlar da cabası.

Risk varsa neden kullanayım?
[/quote]

ben bir risk görmüyorum; coca coladan ölen birini görmedim. vazgeçmek icin bir sebep de yok; çünkü coca cola güzel bir şey:) hem de çok güzelll.. ya sonucta sağlık kuruluşları bizden daha iyi bilir herhalde, bi sorun görmüyorum ben
rocky26
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2008, 16:48:43 »

Yaklaşık 2 yıldır kola içmiyorum. Arada pasta, pide v.s. yanında ikram ediyorlar, ilk yudumu zar zor yutuyorum; ama boğazımdan geçmiyor. Canım istemiyor. Kola içmek yerine sade gazoz, ayran, limonata, meyveli soda fln tercih ediyorum.Alternatif ne kadar çok değil mi? Cheesy
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2008, 20:49:25 »

Şirketlerin ticari rekabetin bir sonucu.  önce coca cola denildi. Sonra içinde fare var denildi....... Bir ara turkuaz suyu içnde bir şeyler söylendi. Hatta bisküvilerde de bunlar söylendi. OLay büüyk bir olasılıkla ticari rekabet bağımlılık  koka bitkisinde muhtemledir. Eğer gerçekten çok büyük zarraı olsa bu ürünü ABD ve Avrupa ülkeleri kendi insanın içmesimne izn vermez.
Meyve sularının da meyan kökünden farkı olduğunu düşünmüyorum. Acaba kilosu 1 1.5 ytl den meyve suyu satan bir firma acaba  pazarda hemen hemen aynı fiyatlardan satılan üürnlerimi kullanır.>Yoksa benim gördüğüm gibi çürümüş pazarda satılamayacak durumdaki ürünlerimi satar.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
yarim istanbul
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2009, 10:22:45 »

Şirketlerin ticari rekabetin bir sonucu.  önce coca cola denildi. Sonra içinde fare var denildi....... Bir ara turkuaz suyu içnde bir şeyler söylendi. Hatta bisküvilerde de bunlar söylendi. OLay büüyk bir olasılıkla ticari rekabet bağımlılık  koka bitkisinde muhtemledir. Eğer gerçekten çok büyük zarraı olsa bu ürünü ABD ve Avrupa ülkeleri kendi insanın içmesimne izn vermez.
Meyve sularının da meyan kökünden farkı olduğunu düşünmüyorum. Acaba kilosu 1 1.5 ytl den meyve suyu satan bir firma acaba  pazarda hemen hemen aynı fiyatlardan satılan üürnlerimi kullanır.>Yoksa benim gördüğüm gibi çürümüş pazarda satılamayacak durumdaki ürünlerimi satar.

kesinlikle katılıyorum. ama katılmayanlar için bi de gıda guvenligi derneginin açıklamalarını buldum. http://www.ggd.org.tr/sehir_efsaneleri.php?sf=2&

olur artık, risk misk yok:)
mektep
VIP Üye

Performans: 513
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2009, 22:04:22 »

katılmıyorum abd yi çok sevdiğimi yada son günlerde moda olan yahudi malı almayalım gibi kampanyalarına karşı olmadığımı hatta  muhafazakar yapıya sahip olduğumu belirteyim ancak bu tür söylentilerin asılsız uydurma tamamen siyasi yada ticari rekabet kaynaklı olduğunu düşünüyorum

.                   Yine yazlar gelir,yüreğime oturmuş,saçlarıma vurmuş kışlara inat...
shadan
Uzman Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

1994 NEF

« Yanıtla #10 : 21 Şubat 2009, 22:32:31 »

Saygıdeğer arkadaşlar,taraftar olsanızda olmasanızda şuna bir bakın lütfen!

Arkadaşımızın gönderdiği slaytın kaynağı burası

Cochineal

Bence ayran ve meyve suyu daha sağlıklı ,ayrıca insanın aklına acaba diye bir şüphe gelmiyor.

düzköylü
Uzman Üye

Performans: 129
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2009, 00:01:27 »

ne alaka hocam biz türkler kötüleyeceğimiz her şeye böyle bir kulp takmaya bayılırız iyi bir böcek bulduğunuz kesin ama ..bu konuyla alakası ne kırmızı renke veren bi sürü böcek sayarız sonuçta onlarında kanı var
shadan
Uzman Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

1994 NEF

« Yanıtla #12 : 22 Şubat 2009, 23:13:03 »

Hocam size afiyet olsun !..

Gelirinin belirli bir miktarını israile bağışlamayı görev sayan bir kuruluş olması benim için en önemli itici nedendir.Elbette birçok üründe böyle bir durum olabilir.Ben piyasadaki yabancı kökenli olup bu tür durumu olanları öğrendiğimde hiç olmazsa bu ürünü almayarak tepkimi gösteriyorum.Hatırlarsanız  geçtimiz günlerde Danimarka peygamberimize karşı bir saygısızlık yapmıştı. Bizler o zamanda bu ülkeye ait olduğunu öğrendiğimiz bazı ürünlere tepki gösterdik.Bu da böyle bir şey. Ancak tabii ki başka türlü yorum yapan arkadaşlar olabilir bu da normal.Herkesin düşüncesine saygımız var.

Ayrıca ürüne karşı uydurma haberler olabileceği gibi ürünün lehinede uydurma haberler olabilir değil mi?Ticari açıdan düşünülürse, Türkiye 72 milyonluk bir pazar,dünyanın en kalabalık 20 ülkesinden biri.Kimse bu pazarı kaybetmek istemez.

Bağımlılık yapan, hakkında bazıları şehir efsanesi bile olsa (birçok insan bu idiaların tümü olmasa bile çoğunun doğru olduğuna inanıyor) mide bulandırıcı iddiaların yerli-yabancı birçok kişi tarafından dile getirildiği (bazı iddia sahipleri emekli Coca cola çalışanı)bir içeceği içmeme tercihimi kullanıyor,içme yönünde tercih yapanlarada bu içecek dolayısıyla hafifte olsa zarar gelmemesini temenni ediyorum.

SİZ HAKLIYSANIZ BİZİM KAYBEDECEK BİR ŞEYİMİZ YOK. AMA BİZ HAKLIYSAK ......

Saygı ve selamlar..

eflatun
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 22 Şubat 2009, 23:31:55 »

Tükettiğimiz gıdalarda ( ekmek, şeker vb. ) fare olduğunu bilmiyor musunuz.
andaci
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 24 Şubat 2009, 21:29:40 »

Komşular...Kola içme alışkanlığım yok.Fakat bir bardak kola ile bir ya da iki aspirin içtiğinizde,mucizevi bir ishal kesici olduğunu,etkisini hemen gösterdiğini tecrübelerimle biliyorum.                                                                                                                                                           Sağlıklar dilerim.

Pozitif bilimlere önem vermeyen toplumlar,geri kalmaya mahkumdur.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic