Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ağaç çatalla su bulmak  (Okunma Sayısı 7240 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hoşkin
Deneyimli Üye

Performans: 93
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Mart 2008, 23:42:05 »

Yer kabuğu yalnızca birkaç kilometre delinebildiği için altımızda nelerin olduğu örnekler alınarak açıklanamıyor. 70 kilometreye ulaşan yer kabuğundan sonra 2.900 kilometre kalınlığında katı bir tabaka, daha sonra da 2.300 kilometre kalınlığında ergimiş çekirdek tabakası olduğu biliniyor.

Jeologların yüksek teknoloji ürünü aletleriyle bile saptayamadıkları yer altındaki bazı oluşumları insanların hissedebildikleri, yerin derinliklerinden gelen ışınların pek çok hastalığın sebebi olabileceği konulan artık ciddi olarak tartışılmaktadır.

Yerin altı ile fizik ötesi bir ilişki kurabildiklerini iddia edenlerin başında su arayıcıları gelir. Su arayıcılarının en çok kullandıkları 'Y' harfi şeklindeki ağaç çubuklardır. 'Y'nin iki ucunu ellerinde tutup, bacağını da ileriye uzatıp kollarını gererler. Su kaynağına yaklaştıkça ağaç çatal titremeye ve aşağıya, suyun bulunduğu yere doğru dönmeye başlar. Bu işte tercih edilen ağaçlar fındık, karaağaç,dut,söğüt,nar ve meşedir.

Çin'de milattan önce 2200 yıllarından beri kullanılan bu tekniği uygulayan su arayıcılarına göre, iki su damarının kesiştikleri yerden çok güçlü bir ışın yayılmaktadır. Bu ışın evlerin duvarlarından bile geçebilmekte, insanlar mikrodalga seviyesindeki bu ışınları hissedebilmektedirler. Ancak özel bir duyarlılığa sahip insanların algılayabileceği söz konusu ışınların var olup olmadıklarını ve insan sağlığı üzerindeki etkilerini kanıtlamak üzere Münih Üniversitesi bir çalışma başlatmıştır.

Çalışmalar kapsamında yapılan deneylerde su arayıcı kişilerin yüzde 95 isabetle suyun yerini tespit edebildikleri görülmüştür. La Roche firması adına su arayan ünlü Peter Treadwell, Avustralya'dan Hindistan'a kadar dünyanın hemen her yerinde aradığını bulmuştur. Yer altı oluşumlarının insanlara bir şekilde etki ettikleri artık kabul edilmektedir. Ancak bu işte kullanılan ağaç çatalın yer altı sularından nasıl etkilendiğinin ve bu işteki rolünün hala bilimsel bir izahı yoktur. (alıntı)

o emekler hiç mi REİS?
adam olmak suçmu REİS?
bilmesinler ALLAH bilir.
buda geçer bude geçer hey koca REİS!
kontinental
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Mart 2008, 04:55:00 »

Filmlerde izlediğim sahnenin bilimsel açıklamasını paylaşmışsınız.
Çok teşekkür ederim.
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2008, 07:02:21 »

Gerçktende çok ilginç.Paylaşım için teşekkürler
aydınkarataslar
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2008, 07:45:38 »

Arena'da yıllar önce bu konu işlenmişti,tam olarak açıklaması yapılamasa bile bu olay var,bu işi yapan kişiler var,su çıkarmak isteyenler kendi yörelerindeki bu kişileri bularak arama yaptıyorlar,ben olayı bir defa gördüm, sonuç isabetliydi.
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Mart 2008, 09:46:38 »

İzahı zor ve ilginç bir konu.Denemek lazım.Kimbilir suya ihtiyacın çok olduğu bu günlerde belki bir kaynak bile bulabiliriz.Paylaşım için ayrıca teşekkürler.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2008, 10:11:00 »

Bu çalışma yıllardır yapılıyor. En son sadece Y şeklinde ağaç dalından başka sıradan bir tel parçasıyla da sonuca gidilebildiğine şahip arkadaşalra görüştüm.

Sanırım bu kişilerin bu özelliğe sahip olmalarında kan gruplarının etkisi var. Sahip oldukları kan grubu bunların belli ışınalrdan daha fazla etkilenmelerine sebep olmaktadır.

yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 13 Mart 2008, 10:55:23 »

Bu çalışma yıllardır yapılıyor. En son sadece Y şeklinde ağaç dalından başka sıradan bir tel parçasıyla da sonuca gidilebildiğine şahip arkadaşalra görüştüm.

Sanırım bu kişilerin bu özelliğe sahip olmalarında kan gruplarının etkisi var. Sahip oldukları kan grubu bunların belli ışınalrdan daha fazla etkilenmelerine sebep olmaktadır.

Acaba hangi kan grupları olduğu hakkında bilginiz var mı?.Onlarıda yazarsanız iyi olur.
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« Yanıtla #7 : 13 Mart 2008, 14:36:49 »

evet aynı zamanda bakır tel ile su bulunabiliyor,bir arkadasım sayesinde ben uyguladım ve yaptım diyebilirim.suyun olduğu yerde bakır tel yön değiştiriyor.

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Mart 2008, 14:40:44 »

evet aynı zamanda bakır tel ile su bulunabiliyor,bir arkadasım sayesinde ben uyguladım ve yaptım diyebilirim.suyun olduğu yerde bakır tel yön değiştiriyor.

Çok ilginç inanın ilk kez duydum.Deneyelim bakalm.Kaç metrede buldunuz hocam.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 13 Mart 2008, 15:28:24 »

Hocam nasıl yaptığınızı biraz açıklarsanız sevinirim.
hoşkin
Deneyimli Üye

Performans: 93
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 13 Mart 2008, 20:02:56 »

Hocam nasıl yaptığınızı biraz açıklarsanız sevinirim.
hocam Y şeklindeki tel yada ağaç dalı y nin ucu tam karşıya gelecek şekilde bel hizasında tutuluyor ve suya denk geldiğinde telin yada dalın ucu havaya doğru yükseliyor benim gördüğüm öyleydi. 99 yılında bizzat kendi tarlamızda suyun yerini bu şekilde bulmuştu adam. sondaj sonucunda tam gösterdiği yerden beşlik su çıkmıştı.Adamın tek söylediği ise bu işi yaparken hiç birşey düşünmeyeceksin.sanırım konsantre olmayı kastetmişti

o emekler hiç mi REİS?
adam olmak suçmu REİS?
bilmesinler ALLAH bilir.
buda geçer bude geçer hey koca REİS!
Simal
Uzman Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 13 Mart 2008, 20:05:58 »

İlginç bir paylaşım. Çok teşekkürler
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır