Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tavukların atası dinazorlarmış!  (Okunma Sayısı 6217 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 17 Nisan 2007, 07:46:43 »

Tavukların atası dinazorlarmış! 
    Ankara -AA Bilim adamlarının 68 milyon yıllık bir T. rex kemiğinde yaptıkları protein analizinde, dinozorlar ile kuşlar arasındaki evrim bağı aydınlatıldı.Amerikalı araştırmacılar, T. rex fosillerinde bugüne kadar kalmayı başaran organik molekülleri, günümüzün yaşayan hayvanlarınkilerle karşılaştırarak, bunların tavuk proteininin benzeri olduğunu tespit etti.
    Amerikalı bilim ekibi, bulgularını Science dergisinde yayınladı.Tekniklerinin, diğer yaşayan ve soyu tükenmiş organizmalar arasındaki evrim ilişkisini aydınlatmakta da yardımcı olabileceğini belirten araştırmacılar, bulgularının kuşların evrimsel bağla doğrudan dinozorlara bağlandığı düşüncesiyle uyum içinde olduğunu ve bunu güçlendirdiğini kaydetti.Bu protein özelliklerini yaşayan hayvanların veritabanıyla karşılaştıran bilim adamları, bunların tavuk kolajenlerinin benzeri olduğunu ve kurbağa ile semenderlerde de bulunduğunu ortaya çıkardı.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
dilekgüler
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2007, 10:53:01 »

ilginç Smiley

Sadece Coğrafya..
bora
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2007, 12:02:30 »

Atası bugün neyse odur.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2007, 12:10:27 »

Evrim masalı artık uyutmuyor hocam bırakalım bunları...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2007, 12:15:12 »

Tavuğun atası dinazor sanki biraz komik kaçmış gibi,o koca hayvan nasıl bir evrimle öyle küçücük bir hayvan olabilirki :)Bilim adamları arada bir böyle espiriler yapıyorlar sağolsunlar ...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2007, 12:15:42 »

evrim teorisini kabullendirmek için bakalım daha ne kadar saçma teoriler atılacak.Bu güne kadar öne sürülen teoriler kimin aklında kaldı ki bu kalsın.herkes biliyorki bu tür teoriler dayatma ve zorlama teorilerdir.yeterki avrupa ülkelerinde böyle bir söylenti çıksın.bizim medya dünden hazır onu kabullenmeye.

artık bundan sonra tavuk yerken dinazor yediğinizi hayal ederek yiyin ve bir gün sizinde evrim geçireceğiniz binlerce sene sonra başka türlerinin yemeğinde ana menü olarak bulunabileceğinizi düşünün.kosakocaman diinazorlar bu hale gelmişse bizde gelebilirizi değil mi?

fecaat
Uzman Üye

Performans: 88
Çevrimdışı Çevrimdışı

B.ŞAHİN

« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2007, 14:11:25 »

Evrimin bu kadarına da pes doğrusu..

Ilgaz Atatürk Ç.P.L
mehmetacar
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2007, 14:37:19 »

evrim TEORİSİ teori düzeyinde ve ciddiyetinde kalmalı.zaten ispatlanmış değil.teori olduğu unutulmamalı.haberleri kullanırken de buna dikkat edilmeli.halkın büyük çoğunluğunun inanmadığı  teori temcit pilavı gibi halkın önüne gelmemeli.
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2007, 15:30:50 »

..
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2007, 16:25:19 »

Başka neler çıkaracaklar bakalım.Ben de bu masalın artık çok uzadığını düşünüyorum.Hala kuşaklar öncesindeki dedesinin maymun olduğuna inanan insanlar kaldı mı? Varsa selam söylesin.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2007, 16:35:42 »

acaba dinazorlar gıdaklıyor muydu?

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

WALLES
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2007, 16:53:22 »

tavuk mu dinazordan çıkar

yoksa dinazor mu tavuktan
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2007, 17:15:05 »

inanmak zorunda olmadığınız birşeye niçin cevap vererek polemik yaratıyorsunuz. Kıtaların kaydığına inanıyoruz... Amerikan ve İsrailin genetiğini değiştirdiği gıdaları yiyoruz.Amerikan Mısırını ikinci yıl ekelim, bakalım ürün veriyor mu? ... Vürüslerin mutasyona uğradığına inanıyor ve kuş gribinden korkuyoruz......Bırakın herkes inandığı gibi yaşasın, nasılsa her koyun kendi bacağından asılacak.
Hocam polemiği oluşturan bizim yorumlarımız mı yoksa böyle bir konuyu açmak mı?Siz kendi yorumunuzu yapmışsınız.O normal de biz yapınca mı polemik oluyor?Üstelik sizin verdiğiniz örneklerle konunun hiç ilgisi yok.Ayrıca biz hiç kimsenin nasıl yaşaması gerektiğini söylemiyoruz.O sizin yorumunuz...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #13 : 17 Nisan 2007, 17:29:34 »

bırakın son dinazorlar istedikleri gibi yaşasınlar. böylece kökenlerine bir adım daha yaklaştıklarını zanedip sevinsinler.                                                                                                                            bırakın son dina zorlar  zorlasınlar.                         
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 17 Nisan 2007, 17:43:02 »

Ben değişik konularda değişimin olabileceğine örnekler verdim. Herkesin farklı düşünceleri olabileceğini vurguladım.Burada bir teoriyi ispatlayacak yada çürütecek bir konumum, bilgi birikimim, yetkim ve yeterliliğim yoktur.Bilim bilim insanının işi.Bu sitede hiç bir kişinin fikriyatı beni ilgilendirmez.Herkes birşeyler yazabilir. Fakat kişisel olmayan konuları insanların kişileştirmemesi gerektiğini düşünüyorum.Burada yüzlerce insan yazı yazabilir. Fakat her yazılana cevap mecburiyetimiz olmamalı diye düşünüyorum.Eğer bu yazıyada cevap verelere bakarsanız beni anlarsınız.Bu arkadaşlar cevap yazmasalardı bu konu belki şimdi bir köşede unutulup gidecekti.Kaldı kiben daha önce defalarca bu sitede sadece coğrafya olmalı diye düşüncemi belirttim.Yine diyorum sadece coooğğğğraaafffyyyaaaa.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic