Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Windows XP'nin Satışı Durduruldu!(Haber-30.06.2008)  (Okunma Sayısı 2222 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« : 30 Haziran 2008, 10:11:32 »

Microsoft, Windows XP işletim sisteminin perakende satışını durdurdu.

Şirket, stokların tükenmesinin ardından perakende olarak Windows XP satmayacak ancak üretici firmalarla yapılan anlaşma doğrultusunda 2010 yılına kadar henüz Windows Vista işletim sistemi ile çalışmayan bazı
dizüstü bilgisayarlar XP işletim sistemi yüklü olarak kullanıcıya gelecek.

Microsoft Türkiye Windows Ürün Müdürü Alper Mestçi, mevcut lisanslı Windows XP kullanıcılarının teknik destek hizmeti almaya devam edeceğini bildirdi. Mestçi, şunları kaydetti:''Yakın zamanda Windows XP için çıkardığımız Service Pack 3 sürümü, bu desteğin süreceğinin göstergesi olmakla birlikte, yine Windows XP için Nisan 2014 tarihine kadar güvenlik ve diğer önemli güncellemeleri sunmaya devam edeceğiz. Windows XP için kesintisiz destek sağlamamızın en büyük nedeni, kullanıcıların uzun seneler boyunca Windows tabanlı bilgisayarlarını koruduklarını bilmemizdir. Bu desteğimiz, bütün kullanıcılarımıza mümkün olan en üst seviyede destek vereceğimizin taahhüdü olarak değerlendirilebilir.''

Windows XP'ye teknik destek ya da güncelleme hizmetlerinin sunulması, mevcut XP kullanıcılarını 2014 yılına kadar potansiyel siber saldırılardan koruyacak.Öte yandan teknik desteği durdurulan önceki sürümlerden Windows 98 ve Windows ME halen bazı bilgisayarda kurulu bulunuyor. Bu işletim sisteminin kullanıcıları, yazılımlarının güvenlik yamaları çıkarılmadığı için çeşitli tehlikelerle karşı karşıya bulunuyor. Microsoft, söz konusu kullanıcıların zarar görmemeleri için Microsoft'un en son işletim sistemi Windows Vista'ya geçilmesini öneriyor.

AA

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2008, 11:49:12 »

Acaba vista fazla satmadı mı? Wink
Kim bilir?

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Emre Ütenler
Moderator

Performans: 204
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2008, 11:53:09 »

Vista satışları bir yana vista işletim sistemi pc de bir çok modifiyeyide zorunlu kılıyor!Ama burası Türkiye XP satışı durması kullanıcıları mağdur etmez!Bu ülkede kaç kişi lisanslı yazılım kullanıyor ki!

Emre ÜTENLER                               Eskişehir Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni

http://www.esatalise.k12.tr
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2008, 13:06:50 »

Bu durumda istesek de istemesek da Vista'ya geçeceğiz galiba.
msever
Uzman Üye

Performans: 104
Çevrimdışı Çevrimdışı

alınteri en iyi mirastır

Site
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2008, 13:07:06 »

yaşasın pardus 2008 yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı

Yıldız bir gökte güzel bir de ayyukta
Ay bir yıldızla güzel bir de bayrakta...
ozge_001
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2008, 16:03:21 »

benim pc im dizüstü ve vists ben bir sıkıntı çekmiyorum xp den daha güzel bence...Smiley
n@xli_29
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2008, 16:46:39 »

benimde vista bende memnunum aslında ama xpden yavaş olduğuda bir gerçek
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic