Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Virüs Programı İle İlgili Yardıma İhtiyacım Var!!!!!  (Okunma Sayısı 7891 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yusufili
Ziyaretçi
« : 20 Ocak 2008, 21:44:19 »

Arkadaşlar virüs programı ile (NOD32) bilgisayarımı tarattım.
Bulunan virüsleri sil dediğimiz zaman acaba sadece virüs mü siliniyor yoksa virüsle beraber dosyada siliniyor mu?
Eğer dosyalarda silinirse bilgisayarın çalışmasıda bozulur mu?

NOD 32 'yi ilk defa kullanıyorumda.

Yardımlarınızı bekliyorum.
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2008, 21:46:52 »

hocam sil dersen sadece virüslü olan programı siler. diğer başka bir programa zarar vermez.
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2008, 21:53:49 »

hocam sil dersen sadece virüslü olan programı siler. diğer başka bir programa zarar vermez.

Yani virüsün olduğu programda beraber mi silinir.
Peki bu program işletim programının bir bölümü ise ne olacak?
Silinecek bölümlerden bazıları.
Acaba bunlar silinirse problem olur mu?

zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2008, 21:57:08 »

yusufili öğretmenim ben NOD32 kullanmadım ama virüs koruma programları ile bilgisayarınızı yada bir dizini tarattığınızda eğer bir virüs yada trojan bulduysa sizi uyarır ve silinsin mi veya karantinaya alınsın mı gibi seçenekler sunar. Eğer virüs bulaşan dosya çok önemli bir dosya değilse silinmesinde sakınca yoktur. İşletim sistemi tarafından kullanılan bir dosya ise o zaman karantinaya almanız en doğrusu olacaktır. Virüs karantinaya alınır ama dosya yine işlevine devam eder.

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
zozcan
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2008, 22:00:11 »

yusufili öğretmenim resimde gördüğüm kadarı ile virüs bulaşan dosyaların hiçbiri sistem dosyası değil. Hepsini silebilirsin.

gamarcoba
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2008, 13:28:45 »

yusufili hocam ben kaspersky kullanıyorum...sizede tavsiye ederim...sadece bulaşan virüsleri trojanları vs siliyor dosyalar zarar görmüyor...isterseniz setup ını yollayabilirim...

Insanlar yasadikca ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikca ihtiyarlarlar....
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2008, 13:55:01 »

Bende kaspersky kullanıyorum vede çok memnunum.Üstelik bilgisayarın hızınıda etkilemiyor.Ayrıca bir çok virüs programları zozcan hocamın dediği gibi virüslü dosyayla ilgili alternatiflerde sunuyor.Nod32 programını kullanmanızın özel bir sebebi varmı?Hayır güzel  ve kullanışlı bir program ise bizde kullanalım.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2008, 14:45:13 »

Hocam ben nod 32 kullanıyorum güzel fakat bazı virüsleri silemiyor. sildiğini söylüyor ama bilgisayar açılıp kapatınca tekrar taratınca aynı virüsü buluyor. Kaspersk ben kullanamdım Türkçesini bulamadım  bulduğum yabancılarda virüsü silmeden bilgisayarımı kilitledi. Virüs proğrrmaları her virüsü silemiyor. Bunu bilmekte yararı var.
Glasiyel hocam kaspersky eğer bilgisayarınız yavaşlatmıyorsa çok iyi

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
okuyanus
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 21 Ocak 2008, 18:33:39 »

Arkadaşlar virüs programı ile (NOD32) bilgisayarımı tarattım.
Bulunan virüsleri sil dediğimiz zaman acaba sadece virüs mü siliniyor yoksa virüsle beraber dosyada siliniyor mu?
Eğer dosyalarda silinirse bilgisayarın çalışmasıda bozulur mu?

NOD 32 'yi ilk defa kullanıyorumda.

Yardımlarınızı bekliyorum.
bazı virüsler sistem dosyalarına yamanmışsa silindiği takdirde işletim sistemini de çökertirler anti virüsler
bazen bilgisayara hiç bir zararı olmayan dosya veya program ile ilgili virüs uyarısı yapabilirler hocam

''System Volume Information klasörü, Sistem Geri Yükleme dosyalarının tutulduğu klasördür. Her yeni Sistem Geri Yükleme noktası oluşturulduğunda System Volume Information klasörünün boyutu büyüyecektir. Eğer Sistem Geri Yükleme özelliğini kullanmıyorsanız, bu klasörü silebilirsiniz. Bu klasörü silmenin en doğru yolu ise Sistem Geri Yükleme'yi kapatmaktır. Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Özellikler'i seçin. Sistem Geri Yükleme sekmesine atlayın ve "Bütün sürücülerdeki Sistem Geri Yükleme'yi kapat" yazısının yanındaki kutuya işaret koyup Uygula'ya basın. Böylece Sistem Geri Yükleme kapanmış olur.''

diğer klasör internet geçici dosyalarının tutulduğu yerdir o klasörün içindekilerin silinmesi sıkıntı yaratmaz

yasaklar güvenlik sağlayabilir ama özgürlüğü asla...
okuyanus
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2008, 18:35:52 »

Hocam ben nod 32 kullanıyorum güzel fakat bazı virüsleri silemiyor. sildiğini söylüyor ama bilgisayar açılıp kapatınca tekrar taratınca aynı virüsü buluyor. Kaspersk ben kullanamdım Türkçesini bulamadım  bulduğum yabancılarda virüsü silmeden bilgisayarımı kilitledi. Virüs proğrrmaları her virüsü silemiyor. Bunu bilmekte yararı var.
size 1 aylık deneme süresi veren türkçe kaspesky:http://www.avp.com.tr/

yasaklar güvenlik sağlayabilir ama özgürlüğü asla...
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2008, 19:26:45 »

hocam bende anti vürüsle ilgili sıkıntılar yaşadım aramalar sonucunda netten bulduğum kaspersky  tükçe yükledim şimdilik 200 gün sürem var bakalım kara listeye alınacaz mı, tavsiye ederim:
http://www.webhatti.com/guvenlik-ve-guvenlik-aciklari/36787-en-yi-antivir-s-programlar-s-rekli-g-ncel-full.html

zozcan
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2008, 19:35:28 »

Arkadaşlar Kaspersky virüs programının tam sürümü var bende şu an onu siteye yüklemeye çalışıyorum. Sanırım biraz zaman alacak. Beklerseniz linki yazacağım az sonra...

anafartalar
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2008, 19:51:54 »

Okuyanus,Acar54 ve Zozcan arkadaşalr çok teşekkürler.  Umarım çökmeden kurabilirim.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
zozcan
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2008, 19:55:20 »

anafartalar öğretmenim, kaspersky'i yüklemeye başladım nerde ise yarım saat oldu hala yüklenemedi. Ben de bekliyorum. Bittiğinde haber veririm. Siz sakin olun. Telaşa gerek yok. Olmazsa avast antivirüsü deneyin siz bir. O da iyi bir koruma programı. Üstelik bilgisayarı fazla yormuyor.

anafartalar
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2008, 19:59:09 »

anafartalar öğretmenim, kaspersky'i yüklemeye başladım nerde ise yarım saat oldu hala yüklenemedi. Ben de bekliyorum. Bittiğinde haber veririm. Siz sakin olun. Telaşa gerek yok. Olmazsa avast antivirüsü deneyin siz bir. O da iyi bir koruma programı. Üstelik bilgisayarı fazla yormuyor.

Hocam kotanı dolduracaz bu gidişle.

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic