Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tarayıcılar (scanner) ile ilgili teknik bilgi isteği  (Okunma Sayısı 3562 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Şubat 2010, 11:34:31 »

arkadaşlar tarayıcı almak istiyorum, ancak bazı konularda bilgi eksikliğim var. bilenler yardımcı olursa sevinirim.
1. piyasada satılan tarayıcıların hepsi ile word,pdf vb... formatlarda tarama yapabiliyor muyuz?             
(benim bildiğim,eskiden tarayıcılar sadece resim olarak tarayabiliyordu,bu nedenlede biz taranmış olan belgenin içinde değişiklik yapamıyorduk.sonraları OCR diye eksta ücretli bir program ile word-pdf formatında tarama yapılabildiğini duymuştum)
2. arkadaşların tarayıp sayfaya koyduğu bazı taranmış pdf dosyalardaki yazılar kopyalanıp başka bir belgeye (örneğin WORD'e) taşınabiliyor, taranmış yine pdf olan dosyalardaki yazılar kopyalanamıyor. bu tarayıcının özelliğine mi bağlı?
3. taranmış bazı belgeler daha silik, bazıları daha net görünümlü. bu durum tarayıcının özelliğine mi bağlı? evet ise hangi özellikli tarayıcılar daha net tarayabiliyor?
     ilgilenenlere şimdiden teşekkürler...
dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2010, 11:48:07 »

çok fazla çeşitli tarayıcı kullanmadım. Samsung scx-4100 fotokopi/yazıcı/tarayıcı  kullanıyorum. Hem jpg hem de pdf formatında kaydedebiliyorsunuz. Word dosyası şeklinde kaydeden tarayıcıları bilmiyorum. Pdf yi word e çeviren programlar var. Onlarla düzenleme yapabilirsiniz. Hatta bizim forumda da birkaç program var.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

gürbüz
Genel Moderator

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türkiye sevdalısı

« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2010, 16:04:18 »

tarayıcı alacaksanız mutlaka canon alın derim biraz pahalıdır ama değer

normal bir yazıcı bir sayfayı 40 saniyede tararken ,

canon ise aynı sayfayı 5 saniyede tarar

ben uzun süredir mx310 kullanıyorum bu model 30 sayfayı otamatik tarar

http://www.canon.com.tr/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Inkjet/PIXMA_MX310/index.asp

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir
dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2010, 19:03:09 »

Yaptığım araştırmaya göre;

" ABBYY FineReader 10 Professional Edition " programının full versiyonunu bulabilirseniz, tarattığınız belgeleri word/exel olarak kaydedebiliyorsunuz.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic