Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: SPSS  (Okunma Sayısı 3385 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
devran
Üye
**

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Nisan 2007, 21:16:17 »

merhaba arkadaşlar,

SPSS 13.0 kullanmayı bilen var mı? Veya bunu kullanan arkadaş varsa yardım edebilir mi? İklim trend analizleri çıkaracağım.
Ben 13.0 ını üniversitede çalışan bir arkadaştan aldım. Bilgisayarıma yükledim, internetten kullanma klavuzu diye dosyalar da indirdim. Ancak işlem yaparken takıldığım noktalar var.

BU programı ben nasıl nereden öğrenebilirim? (SPSS Türkiye diye bir kurum var istanbul anadolu yakasında ama iki günlük kursu 400-500 Euro Sad  )

şimdiden teşekkürler
net008
Uzman Üye

Performans: 1175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2007, 18:25:17 »

İlk defa duyuyorum bu programın adını. İngilizceniz iyi ise  Google vasıtasıyla ingilizce forumlardan birşeyler öğrenebilirsiniz. Kolay gelsin
katem20
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2007, 20:02:55 »

Devran hocam, bende aynı dertle uğraşıyorum.Normalde yalnız başınıza altından kalkabileceğiniz bir proğram değil,mutlaka bilen biriden destek görmeniz gerekiyor.Ama size önereceğim bir kitap var.Şener BÜYÜKÖZTÜRK'ün "VERİ ANALİZİ EL KİTABI" mutlaka faydası olacaktır...Kolay gelsin hocam
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2007, 20:23:33 »

kolay gelsin hocam....

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
vzan1975
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2011, 22:07:21 »

aga bu bir istatistik programıdır. yüksek lisans yaparken kullanırdım. bunu anlayabilmek için araştırma yöntemleri kitaplarından faydalanabilirsin. çünkü içine verileri yükledikten sonra seçtiğin test örneklem ve evrene uygun olmalı ve bunun uygunluğunu da en iyi araştırma yöntemleri isimli kitaplardan bulabilirsin. kütüphaneden herhangi bir kitap bul spss'e mutlaka birisi atıfta bulunur. Şener hocam benim dersime girmişti kitabı hakikaten bir numaradır.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic