Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: neden islami site reklamları  (Okunma Sayısı 6333 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
zere
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar

« : 25 Ocak 2010, 22:04:09 »

Son zamanlarda bir şey dikkatimi çekmeye başladı.Açılan hemen her konunun üst kısmında islami sitelerin reklamları görülüyor.İslami forumlar evlilik siteleri vs vs islami evlilik sitesinin yada prof Abdurrahim Vuralın bütün sitelerde ve cografya biz sitesinde google reklamı olarak yeralması bayagı düşündürücü..Bu kesimin geldigi nokta acısından da düşündürücü...
serkandemir
Uzman Üye

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2010, 22:15:50 »

coğrafya.biz gerçekten çok kaliteli bir site ve bu siteye her reklam gitmiyor ,öğretmenler,öğrenciler,coğrafya sevdalıları giriyor bu siteye, bahsetmiş olduğunuz konu daha önce benimde dikkatimi çekmişti, eğitim-öğretim ile ilgili kitap,dergi gibi reklamlar dışında başka bir reklam olmamalı bu sitede.Konu başlığınızı yerinde buldum hocam..

Söyle yaşadığın şehir güzelse kıymetini bilsin,yaşadığın şehir güzelse sebebi sensin..
dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2010, 22:26:36 »

sayın zere

sitelerin yıllık sunucu ücretleri, webmastere ödenen para vs.  site sahiplerine epeyce yük getirmektedir. Google reklamları ise sitelerin en önemli gelir kaynaklarıdır. Birçok site googleden gelen reklamlarla ayakta kalır. Abdurrahim Vural ile ilgili reklam bugün birçok portalde dönmeye başladı. Bu konuyu açmadan önce; google da adı geçen kişiyi aratmış olsaydınız, bugün pek çok site / forum da konunun bu olduğunu görürdünüz. Bahsettiğiniz reklamın sağ alt köşesine bakarsanız " google reklamı " yazdığını görürsünüz. Yarın bakarsınız bir banka reklamı, öbür gün cep telefonu operatörü reklamı karşınıza çıkar. Hatta " bizi arayın size incil gönderelim " yazısı...

Öküzün altında buzağı yok sayın hocam.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

serefakar
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2010, 22:35:08 »

Arkadaşlar böyle ufak tefek şeylere takılmayın. Bence hem bu sitenin nimetlerinden faydalanın hemde destek olun.

YOLCUYUZ ŞU CİHANDA SILA BABIMIZ MAKBER
SONSUZA GİDEN YOLDA BIKMADAN BİZİ BEKLER..

Fatih Anadolu Lisesi/Afyonkarahisar
Şeref AKAR
serkandemir
Uzman Üye

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2010, 22:36:07 »

Konuyu açan hocamız güzel bir tespit yapmış aslında, ben hocamın islami evlilik sitesine değil, eğitim-öğretimin dışındaki reklamların sitede ne işi var düşüncesiyle bu konuyu açtığını düşünüyorum. O yüzden eleştiri yaparken dikkatli olmak gerekiyor sanırım.

Söyle yaşadığın şehir güzelse kıymetini bilsin,yaşadığın şehir güzelse sebebi sensin..
dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2010, 22:45:53 »

bahsettiğiniz reklam, çocuk oyunları sitelerinde bile var.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

zere
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2010, 22:47:17 »

Farkettim sayın dondurmacı açıklamanız için tşk ederim.
cakir
Uzman Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 26 Ocak 2010, 07:51:43 »

Site yönetimi sonsuz teşekkürü her zaman haketmiştir.Elimizdeki en güzel kaynak .Durmak yok yola devam.Özverili çalışmalarını bizlerle ve tüm insanlarla paylaşan meslektaşlarımı kutlar başarılar dilerim.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2010, 08:30:46 »

Sitemizde yer alan google reklamları sadece belli bir kanaldan alınan reklamlardır. Başka siteler gibi çok daha fazla tıklanan uygun olmayan içerikleri bu sitede göremezsiniz. Kaldı ki google reklamları bile sitenin aylık masrafını karşılamaktan çok uzaktır. Bu değer güblük 1-1,5 dolar arasındadır ki sunucunun aylık gideri bile bu değerin aylık toplamının neredeyse 3 katına eşittir. Bu site günlük 5-10 kişinin girdiği bir site olmuş olsaydı yıllık maliyeti 30 TL gibi bir değere tekabül edecekti. Ama yoğunluğu maliyetleri doğrudan artırmaktadır.

Bu sitede neden bu tür reklamlar çıkıyor demek yerine ben duyarlı üyelerden bu site nasıl dönüyor masraflar nereden karşılanıyor gibi bir konu açılarak merakların giderilmesini beklerdim. Sitedeki reklamarı görünce burası para basıyor diyenler olabilir ama reklam verenleri bir kısmının siteye destek amaçlı bir kısmının site tarafından ücretsiz yayınlandığını bilseler böyle düşünmeyeceklerdir.

Neyse bu konulara girmek hoş olmasa gerek ama gölge edilmesin başka bişey istediğimiz yok zaten.

zere
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2010, 14:10:59 »

Konuyu merakımdan dün gece açmıstım ve dondurmacı nikli yönetici gerekli açıklamayı yaptı bende kendisine tşk ettim.Ancak sayın M.Sami Köroğlu nun açıklamaları daha önce olduğu gibi yine alıngan ve suclayıcı. Sayın M.Sami Köroğlu ben bu site nin masrafını nasıl karsılıyosunuz desem yada bunu merak etsem görüyorum ki siz bunuda ters anlar farklı cevaplar verirsiniz.Size daha oncede belirttiğim gibi burada herkes duyarlı, yeterki siz bu suyarlılıkları tarafsız bir gözle ve ön yargısız cevaplayın...
aksaray1980
VIP Üye

Performans: 44
Çevrimdışı Çevrimdışı

"Varlığımdaki yegane mükemmellik Türk olrk doğmdr'

« Yanıtla #10 : 29 Ocak 2010, 18:38:15 »

Konuyu merakımdan dün gece açmıstım ve dondurmacı nikli yönetici gerekli açıklamayı yaptı bende kendisine tşk ettim.Ancak sayın M.Sami Köroğlu nun açıklamaları daha önce olduğu gibi yine alıngan ve suclayıcı. Sayın M.Sami Köroğlu ben bu site nin masrafını nasıl karsılıyosunuz desem yada bunu merak etsem görüyorum ki siz bunuda ters anlar farklı cevaplar verirsiniz.Size daha oncede belirttiğim gibi burada herkes duyarlı, yeterki siz bu suyarlılıkları tarafsız bir gözle ve ön yargısız cevaplayın...
      Sayın öğretmenim açtığnız konu için teşekürler çok yerinde tesbit

Ben gelmedim dava için benim işim sevgi için... (y.E)
aaydın
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2010, 19:43:27 »

Google reklamları çok geniş bir havuzdur. Siteye google reklamı aldığınız an başınız ağrımaya başlar. Çünkü an be an kontrol etmek zorunda kalırsınız. Uygunsuz içerikli bir site reklamını engellersiniz birkaç saat sonra bir başkası gelir. Ben de kendi sitelerime google reklamı koydum. Ama daha sonra site engellemekten usandım ve reklamları kaldırdım. Çünkü getirisi de pek işe yarar bir rakam değil.
aaaa
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 29 Ocak 2010, 20:00:48 »

Eleştirmek kolay, farklı reklam verdiniz de yayınlanmadı mı işin orasına bakın.Hem müslüman memleketinde islamdan rahatsız olmak asıl rahatsızlıktır bence
soner79
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

SONER AKTAŞ/ KONYA/EREĞLİ BELCEAĞAÇ ANADOLU LİSESİ

« Yanıtla #13 : 29 Ocak 2010, 23:19:24 »

Coğrafyaya katkılarından dolayı site yöneticilerine teşekkür ederim.

KOZANOĞLU
iskender
Deneyimli Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 30 Ocak 2010, 13:03:03 »

eğer sitenin reklam almasını istemiyorsak ya da öyle demeyelim de bazı reklamları almasını istemiyorsak (ki ben buna katılmıyorum) o zaman site yöneticileri wikipedi'nin yaptığı gibi bir hesap numarası versinler de bakalım bu site ne kadar yardım alabilecek. coğrafyaya katkılarına kuru kuru teşekkür etmemiş oluruz böylece.
reklamın iyisi kötüsü olmaz veren için. reklam alan içinse para önemlidir. eğer sitemiz gelirini alıyorsa bence reklamın kime ait olduğu çok da önemli değildir. sonuçta reklamlar sitenin görüşünü yansıtmaz ama onu hayatta tutar diye düşünüyorum.
hata ettimse affola. saygılarımla
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic