Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: NASA World Wind (Java SDK)  (Okunma Sayısı 4040 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kor_tv
VIP Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

Koray KOR

Site
« : 05 Haziran 2011, 15:57:29 »

Aslında bu yazılmdan daha önce bahsetmiştik ama NASA yerinde durmayıp sürekli yeni şeyleri devreye soktuğu için bu yenilikleri paylaşmak istedim. Google Earth'a göre biraz daha düşük çözünürlüğe sahip olmasına rağmen ilgiyi çekmeyi başaran bu yazılımın (dolayısıyla veri tabanının) önemli bir farkı da iklim gibi (yıllık sıcaklık bilançosu ya da günlük hava durumları) konularda farklı katmanları sunuyor olmasıdır. Birçok uzaktan algılama tekniğini kullanıcıyla paylaşan ve arazi profili çıkartabilen Coğrafyacı dostu Cheesy CBS çalışmasını beğenilerinize arz ediyorjum Smiley Saygılar...

İndirme Adresi ( Sözleşmeyi kabul et sonra  indir ve indirilen klasör rar dosyası ise klasöre çıkartıp öyle kullan. Daha hızlı olduğu için Java Platformda çalışıyor ve bunun güncellemeleri konusunda da size yardımcı oluyor.):
http://builds.worldwind.arc.nasa.gov/

ALTERNATİF İNDİRME ADRESİ: http://builds.worldwind.arc.nasa.gov/releases/worldwind-0.6.866.15669.zip

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır. (Yunus Emre)
dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2011, 16:57:56 »

Teşekkürler

5 kelime yazma zorunluluğu var.  Smiley

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2011, 16:48:32 »

dosyayı indirdim ama henüz çalıştırmaya muvaffak olamadım.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

kor_tv
VIP Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

Koray KOR

Site
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2011, 21:34:51 »

dosyayı indirdikten sonra klasöre çıkartın ve klasörün içerisinde yukarıdaki gibi simgesi olan başlatma butonlarından worldwind adlı olanını çalıştırın. Eğer çalışmıyorsa java programını yükleyin ve eğer yüklüyse güncelleyin. Yazılımı kullanırken katmanları kurcalamayı unutmayın hocam, adamlar iyi çalışmış Smiley Geceleri bazen iyi çalışmadığı oluyor (ABD serverlarının yoğunluğu yüzünden olabilir). Gündüz gözüyle problem yaşadığımı hatırlamıyorum. jws klasörünün içinde de bi sürü uygulama var onu da söylemek lazım

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır. (Yunus Emre)
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2011, 21:22:15 »

Teşekkürler. Yıllar önce de indirmiş ama çalıştıramamıştım.İnşallah bu sefer çalıştırmayı başarabilirim.

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic