Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Geri Dönüşüm kutusu silindi!!! Pekiya şimdi!!!  (Okunma Sayısı 4515 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
THE_TURK
Uzman Üye

Performans: 75
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Mayıs 2009, 18:58:34 »

İyi akşamlar bu dökümanı bir hocamın Geri dönüşüm kutusu siLindi geri nasıl getiriebiliriz sorusu üzerine yazmaya karar verdim : ) BeLki sizLerinde başına geLmiştir ya da gelebilir ..Yanlışlıkla geri Dönüşüm kutumuz silindiginde geri nasıl getirebiliriz? İşte bir kaç yöntem Smiley

Birincisi Türk oldugumuz belli olsun önce en pratik yoldan başlayalım : )

Masaüstüne sağ tıklayın ve yeni klasör oluşturun
yeni klasörün adını da

Geri Dönüşüm Kutusu.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

koyun hepsi bukadar Wink

İkincisi :

çalıştır>gpedit.msc yaz ordan yönetim şablonları>masaüstün den geri dönüşüm kutusu ile ilgili ayar bak bakalım.

Etkin ise devre dışı bırak. ..

Üçüncüsü :

önce sağ tuş boş bi yere
sonra kişiselleştirme
sonra solda masaüstü simgelerini değiştir yazıyo
ona tıklayın
ordanda geri dönüşüm kutusuna tıkla
tamam dein oluyor
(Sadece vistada)

Dördüncüsü :

1- Herhangi bir klasördeyken ARAÇLAR->KLASÖR SEÇENEKLERİ'ne girin. Klasör görünüm ayarlarına girip GİZLİ DOSYA VE KLASÖRLERİ GÖSTER'i seçeLim. Sonra da KORUNAN İŞLETİM SİSTEMİ DOSYALARI GİZLE'yi kapatalım.

2- Sonra da c:\$Recycle.Bin klasörüne gir. Silmiş olduğun klasör şeklindeki GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU'nu seçelim ve geriye kurtaralım. 

Yani GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU'nu GERİ DÖNÜŞÜMDEN kurtarın...  : )

Beşincisi :

Başlat - Çalıştır - Regedit diyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

Buraya Gidiyoruz NameSpace Klasorunun Üstüne Sağ Tuş Tıklayıp Yeni --> Anahtar Diyorsunuz

Anahtarın adını {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} olarak yazın ...Yeniden Başlattığınızda geri gelecektir.

İyi AkşamLar...

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic