Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Formatör öğretmenlik hakkında bilgi  (Okunma Sayısı 3445 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Ekim 2007, 17:58:29 »

Formatör öğretmenlik hakkında bilgisi olan varmı acaba ? Mesela kaç saat branşında ,kaç saat ,bilgisayar derslerine girecek ,boş günü varmı, yazın çalışacakmı ,vazgeçebilirmi vs. vs. bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim
gamarcoba
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2007, 10:46:06 »

hocam kusura bakmayın ben ilk defa formatör öğretmenlik diye birşey duyuyorum. diğer öğretmenlerden farklı olarak ne yapıyor bu formatör öğretmenlerimiz acaba. teşekkürler...

Insanlar yasadikca ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikca ihtiyarlarlar....
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2007, 11:25:21 »

okullarda bilişim teknolojileri dersini veren öğretim görevlilerine milli eğitim bakanlığı tarafından verilen tanım.

Fahrettin ASPİRİN
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2007, 12:14:14 »

Formatör:Asıl alanlarının yanında belli bir konuda formasyon yeterlilik eğitimi görmüş, beceri kazanmış ve uygulamalarda bu becerilerini kullanan öğretmenlere denir.

Sanırım Hocamızın kastettiği bilgisayar formatör öğretmenliği
Okul Formatörlerinin görev ve sorumlulukları 15 Mart 1993 Tarih Ve 2378 Sayılı Tebliğler Dergisinde yayınlanmıştır. 

Görevleri

Görevli olduğu okulda Bilgisayar Eğitiminin ve Bilgisayar Destekli Eğitimini verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak,
Bilgisayar Laboratuarını mesai saatleri içinde açık tutmak; gerektiğinde mesai saatleri dışında da Öğrenci ve Öğretmenlerin kullanmalarını sağlamak,
Görevli olduğu okulda Öğretmenlere Bilgisayar Destekli Eğitim konusunda kısa süreli kurs veya seminer düzenlemek,
Ders yazılımlarını ilgili dersin öğretmenleri ile inceleyerek yazılımların geliştirilmesi için önerilerde bulunmak,
Ders sırasında çıkabilecek kullanım problemlerini anında çözmek ve ilgili Öğretmene yardımcı olmak,
Yazılımlar ve uygulamalar ile ilgili Öğretmen isteklerin idareye bildirmek,
Bilgisayar dersliğindeki bilgisayarların her an çalışır, hizmete hazır durumda bulundurulması esastır.
Bilgisayarlara birer seri numarası verilir.
Bir yıl boyunca Öğrencinin aynı bilgisayarı kullanması sağlanır.
Bilgisayarların yıpranmasına ve arızalanmasına neden olan yanlış kullanımı önlemek, doğru davranışlar kazandırmak hususuna titizlik gösterilir.
Bilgisayarların günlük bakım ve temizliğinde Öğretmen ve Öğrencilerin gerekli özeni göstermeleri sağlanır.

gamarcoba
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2007, 16:51:11 »

ferat54 hocam ilginize çok teşekkür ederim.
geomaster arkadaşımıza da hiç yakıştıramadım doğrusu.o soru gerçekten öğrenme amacı ile sorulmuştur.bu sitede sizin zannettikleriniz değil coğrafya bilgileri paylaşılıyor geomaster.ilgilenenler için tabiki...

Insanlar yasadikca ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikca ihtiyarlarlar....
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2007, 18:36:29 »

ferhat54 arkadaşıma açıklamalarından dolayı teşekür ederim. gamarcoba ya da cevabı için teşekkür ederim .geomaster neden böyle bir çıkış yaptı anlayamadım ,bilmediklerimizi bilenlere sormak yanlışmı yani . Tüm  coğrafya öğretmenlerinin  bildiklerini paylaşması kadar güzel birşey olamaz bence .Ayrıca bu sitede öğrenci sorularınada bu tarz cevaplar verenler var site yönetiminin seviyeyi düşürenleri uyarmaları gerekmiyormu,öğrenmek isteyen öğrencilerin hevesi kırılmamalı ,tabi hazırcılar
HARİÇ
tonyukuk
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2007, 19:34:45 »

Sanırım geomasterin tarzı bu. Daha önce bir soru hakkında yardım isteyen arkadaşa cevap verirken de ( kendisini kastederek ) dersane öğretmeni ile okul öğretmeni arasındaki farktan bahsetmişti.
         Tam olarak kullandığı cümle şu şekilde idi:    "Cevap yanlızca yükseltidir arkadaşlar sanırım dersane öğretmenlerini okul öğretmenlerinden ayıran bir sınır sorusu bu, forumlarda hep rastlarım. Yanlış anlamayın arkadaşlar okul öğretmenlerinin sorgulama arzuları dersanecilerin de pratik düşünmeleri bu farkı doğuruyor."

http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=4347.0
haliç
VIP Üye

Performans: 65
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 05 Ekim 2007, 20:47:59 »

Arkadaşlar ben bu yıl 03 Eylül itibariyle Bilgisayar Formatör Öğretmeni olarak göreve başladım. Haftada en az 6, en fazla 10 saat derse giriyoruz.Bana 8  saat Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersi verildi.Tabi ki Coğrafya da verilebiliyor. Valilik görevlendirmesiyle çalışıyoruz. 1. görevlendirme 31 Aralıkta sona eriyor.2. si ise 31 haziranda sona eriyor.Yani yaz tatilinde diğer öğretmenler gibi tatile çıkabiliyor. Ancak yarıyıl tatili yok. Öğretmen isterse görevlendirme istemeyerek atamaya esas olan branşına dönebiliyor.Görevlerini ferat54 arkadaşımız açıklamış zaten.Saygılarımla.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic