Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Flash bellek sorunu  (Okunma Sayısı 5090 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KAYIBEN
Sürekli Üye

Performans: 25
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 14 Kasım 2006, 19:12:44 »

Arkadaşlar Kingston Flash belleğim var .Bugün bilgisayarıma taktım antivirüs proğramım virüs uyarısı yapıyor.Ne yapmalıyım.Flash bellekten virüs temizlenir mi?
net008
Uzman Üye

Performans: 1175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2006, 19:55:10 »

Belleğinizde virüs olabilir. İki seçeneğiz var
     1. Bellekteki dosyalar önemli değilse belleğinizin içindeki tüm verileri silin. Silme işlemini Bellek içindeki dosyaları seçip silerek değil. Bilgisayarıma çift tıklayıp ordan belleğinizin sembolü üzerine sağ tıklayıp biçimlendir menüsünü (disket biçimlendirmesi gibi) kullanırsanız. Daha sağlıklı olur.
     2. Bellekteki dosyalar önemli ise silmek yerine virüs programının menülerinden belleğinizin konumunu seçerek virüs taraması yaptırarak virüsleri bulup temizleyebilirsiniz.

Arkadaşlar Ben lisanssız virüs programlarının işe yaradıklarını düşünmüyorum. Bilgisayarı ağırlaştırmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Bence Spam'lar, trojan'ar,keylogger'lar, Back door açan uygulamalar çok daha tehlikeli bu yüzden bilgisayarınızda bir spyware programı mutlaka kullanın Çünkü bu bahsettiğim kötü yazılımları vürüs programları tanımıyor bilginize
Mert Duraklı
Gemlik Lisesi
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2006, 20:17:29 »

Benim tahminimce en iyi koruma Avast.. örnegin avg kullandım çok berbbat kendi yazdıgım dosyaya virüs uyarısı veriyor dosyayı komple ayırıyorum hala alarma devam ediyor ev yaklasık 30 mb yer alıyor bilgisayarı çok kasmasıda cabası
KAYIBEN
Sürekli Üye

Performans: 25
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2006, 20:52:22 »

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.                   
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2006, 22:01:53 »

Benim tahminimce en iyi koruma Avast.. örnegin avg kullandım çok berbbat kendi yazdıgım dosyaya virüs uyarısı veriyor dosyayı komple ayırıyorum hala alarma devam ediyor ev yaklasık 30 mb yer alıyor bilgisayarı çok kasmasıda cabası
Mert hocam bencede virüs koruma olarak Kaspersky antivirüs, Firewall olarakta ZoneAlarm  şiddetle tavsiye ederim

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
Mert Duraklı
Gemlik Lisesi
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2006, 16:16:07 »

Açıkcası bu zamanda anti virüsün fazla faydası yok kaspersky Yaklaşık 50.000 e yakın virüsü tanıma özelliği var ama her gün yeni virüsler çıkıyor güncelleştirene kadar yenileri çıkıyor Smiley
gürsel
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 15 Aralık 2006, 07:44:24 »

Arkadaşlar ben Avast 4.7 ile birlikte Ad-Aware Professinoal yazılımlarımı 1 senede fazla bir süredir kullanıyorum Birbirini çok iyi tamamlayan programlar.Tavsiye ederim.

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

BURSA NİLÜFER ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
solo_knight
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2007, 16:24:06 »

evet belleğin içindeki virüsler temizlenebilir
Emre Ütenler
Moderator

Performans: 204
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Ocak 2007, 17:06:47 »

Büyük ihtimal bittorent.exe bulaşmıştır!Tabi flash belleği kullandığın tüm pc lerde virüsü yemiş olabilir.Bu virüse avast'ın hiç bir faydası yok!Tek yapman gereken arkadaşın dediği gibi biçimlendirmen kesin çözümdür!Anti virüs programı olarak da Kaspersky 6.0 ile spyware doctor 4.0 bir arada kullanabilirsin!Tabi bu pc yi kasar ama etkin bir koruma olur!

Emre ÜTENLER                               Eskişehir Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni

http://www.esatalise.k12.tr
Baaki
VIP Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 13 Ocak 2007, 17:13:36 »

Merhabalar, ben NOD32 ve Adaware kullanıyorum.
Net008 hocam bende de Kingston flash bellek var, bir gün format atmak gerekirse diye souyorum; biçimlendirme sırasında Fat32 mi yoksa NTFS mi seçilmeli? İyi çalışmalar...
solo_knight
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 13 Ocak 2007, 17:25:13 »

ntfs seçilmelidir
selahattin
VIP Üye

Performans: 99
Çevrimdışı Çevrimdışı

dj.selo

« Yanıtla #11 : 01 Şubat 2007, 06:25:35 »

bence içindeki virüsler temizlenmeli ama temizlendiği zamanda içinde bilgilerin gideceği göz önünde bulundurulmalıdır ( ama temizlenmediği takdirde bilgisayara kötü maddi zararlar verebilir.) sevgiler tesekkürler
fufu
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 01 Şubat 2007, 08:02:57 »

burası pc sorun sıtesımı ıs ona donmus?
selahattin
VIP Üye

Performans: 99
Çevrimdışı Çevrimdışı

dj.selo

« Yanıtla #13 : 01 Şubat 2007, 14:41:25 »

sayın  fufu  bakın burda bütün elimizden gelen sorunları halletmeye çalişiyoruz
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 01 Şubat 2007, 18:35:08 »

Sayın fufu, internet için ve bu site için yapılan herşey PC'ler yolu ile olmaktadır.Her PC kullanıcısı (en başta ben) bu konular hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz.Bu nedenle Forum'da  bir bölüm açıldı ve bilgi paylaşımı yani eğitim yapılmaktadır.Bu bölüm moderatörü arkadaşlara sorunlarımızda yardımcı oldukları için müteşekkiriz.
   Coğrafya yapabilmek için elimizdeki vasıtayı  bilmek,arızalandığında sorununu çözebilmek gerektiğini kabul edersiniz herhalde.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic