Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Deepfreeze_6.10_Standart  (Okunma Sayısı 2455 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ceylan
Sürekli Üye

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 07 Temmuz 2007, 14:53:54 »

Deepfreeze_6.10_Standart pogramı

http://dosyam.net/?id=3yp7nb

sivas anadolu lisesi öğrencisi
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1410
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2007, 16:15:38 »

ceylan, eklediğin  muhakkak güzel bir proğramdır.Ama ne işi yaradığını da açıklarsan iyi olur.Çünkü bazılarımız (ben dahil) bilgisayar konusunda sizler gibi yeterli değiliz.
  Sana iyi çalışmalar.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
ceylan
Sürekli Üye

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2007, 16:35:15 »

benim bu programdan anladığıma göre bu programı yüklediğiniz anda bilgisayarı derin dondurucuya koymuş gibi düşünün(ama bu işlemi sakın yapmayın) yani bu programı kurduğunuzda bilgisayar yüklediğiniz durumunu koruyor. yani program, oyun, dosya...  yükleseniz bile bilgisayarı yeniden başlattığınızda aynı şekilde kalır. bu arada adım ceylan değil Yasin

sivas anadolu lisesi öğrencisi
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Moderator

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2007, 17:19:06 »

Uzun bir kullanıcısı olarak tavsiye edebileceğim bir program ama biraz profosyenellik istiyor anti virus programı olmayanlar cok rahat bir sekilde kullanabilir. bu program ile o gun suresince indirdiğiniz tüm dosyalar bir sonraki açılışa kadar bilgisayarınızda kalıyor. Bilgasayarınızı kapatıp açtiğinizda ogun yuklenen butun dosyalar siliniyor. Tabi isterseniz devre dısı bırakıp dosya da yükleyebiliyorsunuz. Virüs tehlikesine karşı oldukça kullanıslı bir program.

Yaş kırk yolun yarısı +5
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2007, 18:08:09 »

sağol yasin ellerine sağlık.
VEYSEL ÇİFTÇİ
Uzman Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAM İÇİN COĞRAFYA

« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2007, 18:27:16 »

ben bu programı kullanıyorum.çok işime yarıyor.kardeşlerimin bilgisayara zarar vermesini ,programlarımı silmesini engelliyor.tşk yasin arkadaşım.(bu programı detaylı öğrenmeden kullanmanızı tavsiye etmem.detaylı öğrenince kullanılsa çok iyi bir program.)

MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Moderator

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2007, 19:17:12 »

biraz profyenelce programlarla ilgilenen biri olarak tavsiye ederim . Soylemiştim önceden ama:)
Hatırlatma gereği duydum . Uzun sureli kullanımda hardisce zarar verdiği konusunda bazı öngörüler var  ama uzun sureli bir kullanıcı olarak bir zarar görmedim

Yaş kırk yolun yarısı +5
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
mkaragoz64
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2007, 21:17:20 »

bu proğramın bende uzun zamandır kullanıcısıyım ve gayet mükemmel bir programdır. programda sadece hard diskin c kısmını deepfreezliyorsunuz. c- yani sistem dosyalarının olduğu kısımı koruyorsunuz. windows hiç bir şekilde bozulmuyor. Cocuklar bilgisayarı istedikleri gibi kullanabilir.
kaydetmek istediğiniz dökümanları d ye kaydediyorsunuz. (Programı kurduktan sonra burayı dondurmuyorsunuz.) belgelerimin yerinini uzantısınıda d olarak değiştiriyorsunuz.
herkese tavsiye edeceğim bir program.
sting
Uzman Üye

Performans: 131
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2007, 21:47:26 »

Deep Freeze ve Kullanımı

1.Kısaca Deep Freeze:
Deep Freeze bir güvenlik proğramı niteliğini taşır özellikle internet cafe lerde kullanılan bu yazılım.Bilgisayarda hafızadan tasarruf etmek için kullanan kullanıcılar da olduğunu haber aldık.Ama genellikle veri koruma ve saklamak için çok işe yarıyan bu proğram sizinde eminim işinize yarayacaktır.Bilgisayar sabırla beklemek gerektirir ama siz böyle biri değilseniz Deep Freezedende fazla hoşlanacağınızıda sanmıyorum çünkü; Deep Freeze'yi her açıp kapadığınızda bilgisayrı yeniden başlatmanız gerekiyor.

2.Deep Freeze Kurulumu:
Size tafsiyem: Deep Freeze'yi kurmadan önce bilgisayarı istediğiniz düzene koyun yani verilerinizin yerlerini belirleyip saklayın ve kendinize hiç unutmamanız gereken bir parola oluşturun.

* Kur(Install) İkonuna basınız.
    * Deep Freeze Üretici firmasının verdiği kullanım antlaşmasını onaylayın.
    * Finish(Son) İkonuna basınız.

Bir kaç saniye bekledikten sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.Açıldıktan sonra muhtemelen Deep Freeze otamatik olarak açılıp sizden parola isteyecektir.Parola belirledikten sonra Deep Freeze'yi Kurdunuz demektir.

3.Deep Freeze'yi Açıp Kapamak:
Deep Freeze'yi Açmak: Deep Freeze'yi Şu klavye kısayoluyla CTRL+sol SHİFT+ALt+F5+F6 açıldıktan sonra aşayıdaki resimdeki gibi parola sorucaktır.

Deep Freeze açıkken simge durumu.

Deep Freeze için belirlediğiniz parolayı giriniz.Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi "Boot Frozen" İkonuna basık "OK" butonuna basmalısınız.Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.
Deep Freeze'yi açtınız artık bilgisayarınızı istediğiniz biçimde ayarlayabilir verilerinizi düzenleyebilirsiniz.

Deep Freeze kapalı iken simge durumu.

Deep Freeze'yi Kapatmak :Deep Freeze'yi Kapamak ise yine aynı klavye kısayolunu kullanarak(CTRL+sol SHİFT+ALt+F5+F6) Deep Freeze'yi açın yine belirlediğiniz parolayıistiyecektir.Parolayı girdikten sonra  Yukarıdaki resim gibi açılacaktır.Orda kapatmak için "Boot Thawed" İkonunu tıklayıp "OK" Butonuna basmanız gerekli.Deep Freeze'yi kapattınız artık bilgisayarın sizin tarafından verilen ayardan başka bir değişiklik olamaz verilerinizdede.

4.Deep Freeze'yi Kaldırmak:
Eğer Deep Freeze yazılımı hoşuma gitmedi ve ya çok zaman kaybediyorum diyorsanız işte Deep Freeze'nin Kaldırma Tarifi.

* Deep Freeze'yi kapatınız.
    * Eğer Deep Freeze'nin Kurulum dosyasını silmediyseniz...Kurulumdan "Uninstall"(Kaldır) İkonunu tıklayınız.Kaldırdınız demektir.
    * Eğer kurulum dosyasını sildiyseniz Başlat>Ayarlar>Denetim masasın'dan Program Ekle Kaldırdanda kaldıra bilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:Kaldırma işlemini kesinlikle Deep Freeze kapatıldıktan sonra yapılmalıdır.

Artık Deep Freeze'yi bilgisayarınızdan güvenle kaldırdınız.Deep Freeze'yi aşama aşama öğrendiniz.Artık güvenle kullanabilirsiniz.

5.Deep Freeze de parola koruması:
Eğer Deep Freeze'yi kurduğunuzda sizden parola istemediyse ve girdiğiniz parolalar olmuyorsa standart parola "123456" yı ve ya kullandığınız eski sürüm Deep Freeze deki parolayı deneyebilirsiniz.

Kaynak:http://www.bilgiportal.com

Bizi yanlış yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşler, sâf ve temiz halkımızı hep din kuralları sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz... Görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden, harabeden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. 1923 (Atatürk\'ün S.D. II, S. 127)
K.A.L.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic