Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bilgisayarım kilitlenip kalıyor  (Okunma Sayısı 1720 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bulut
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 15 Ekim 2008, 11:53:11 »

Bilgisayarım yeri zamanı belli olmadan donuyor, kilitlenip kalıyor.Reset dükmesi hariç diğer tuşlar çalışmıyor.
Nedenini bir türlü bulamadım Donanımdan  mı kaynaklanıyor?
 Bazen kilitlendikten sonra açılmıyor.Windows yeni yüklendi .Virüs çıkmadı.Ram yeni.
Bilgisi olan arkadaşlarda rica ediyorum
Yardımcı olurlarsa sevinirim.smlar
net008
Uzman Üye

Performans: 1175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2008, 20:55:31 »

Hocam bilgisayarı görmeden birşeyler yazmak oldukça güç.
Bilgisayardaki donmalar eğer sistem yeni formatlandığı (hardiskin tüm partisyonları dahil) halde devam ediyorsa bir virüsten kaynaklandığını söyleyemeyiz. Bu tür donmalar akla ilk olarak Ramlerin satabil olarak çalışmadığını getirir.  Ramler farklı zamalarda alınıp sisteme dahil edildiyse kendi arlarında bir uyumsuzluk yapabir. Bios ayarlarındaki işlemci çarpanı gibi kritik ayarlar değiştirildiyse bu durum ortaya çıkabilir. Ekran kartı fanlı ise ve tozdan veya başka nedenlerden dolayı gerekli soğumayı yapamıyorsa donma olayı gerçekleşebilir.
   Deneyimli bir kullanıcı değilseniz bilgisayarınız iyi tamirciye götürmenizi ve gerekli bakımın yapılmasını tavsiye ederim.
oray yilmaz
Yeni üye
*

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2008, 19:47:25 »

Bilgisayarım yeri zamanı belli olmadan donuyor, kilitlenip kalıyor.Reset dükmesi hariç diğer tuşlar çalışmıyor.
Nedenini bir türlü bulamadım Donanımdan  mı kaynaklanıyor?
 Bazen kilitlendikten sonra açılmıyor.Windows yeni yüklendi .Virüs çıkmadı.Ram yeni.
Bilgisi olan arkadaşlarda rica ediyorum
Yardımcı olurlarsa sevinirim.smlar

bu tur olaylar sık sık oluyorsa bilgisayardaki  kurulan sistemin parçalarının işletim ve marka farklılıklarından kaynaklı olabilir. ancak bulundugunuz yer neresi bilmiyorum. olabilecek  veya yaklaşan bir depremin anomalisi olarakda kabul edilir.

saygılar.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic