Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Belgeseller  (Okunma Sayısı 5274 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 31 Aralık 2006, 16:47:29 »

Değerli arkadaşlar, internetten aldığım BBC Yeryüzü belgesellerinden birinci bölüm "kutuptan kutuba" çalışıyor.Aynı yolla indirilen ikinci ve üçüncü bölümler çalışmıyor.Acaba ilk bölümden sonra şifre mi kondu?Yoksa indirme şeklini mi değiştirmek gerekir? Ya da çalıştırmak için daha farklı bir program mı gerekiyor? İkinci ve üçüncü bölümler açıldığında sanki şifreli gibi bozuk bir karartı oluşuyor.

Bu konu da yapılabilecek birşey var ise paylaşmanız dileğiyle iyi çalışmalar.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2006, 18:00:39 »

ben de birkaç bölüm indirmiştim.  5.bölümü indirdiğimde (3 parça halinde indirtiyor) açamadım.indirme işleminde 3 parça da tamamlanmamışsa açmıyor diye ben kendimden şüphe ettim (indirirken hata yapmışımdır diye) silbaştan yeniden yüklüyorum.
bir de ilk bölümleri coğrafya klübü'den indirdim.5.yi capturetv sitesinden indirdim.
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2006, 18:09:45 »

yine olmadı.zip'i açarken yarım kalıyor...Huh???
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2006, 22:19:36 »

Bende de 7. bölüm de hata verdi. Mehmet Ali Bey'e sordum.''Yeniden deneyiniz en ufak bir hata olursa,elektirik azalması....vb. çalışmıyor''dedi. Yeniden indirdim,bir sorun olmadı.Yalnız indirme sırasında bilgisayarda bir başka programda kullanmadım.
geography
Genel Moderator

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2006, 23:42:14 »

arkadaslar ben 11 bölümünüde indirdim hiç bir sorun yaşamadım. fakat bir sorum olacak ben bu belgeselleri cd ye yüklediğimde sadece divx player dami izlebilirim?
mehmetaliercan
Mehmet Ali ERCAN
Site Yöneticisi

Performans: 1821
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2007, 08:12:31 »

Üç bölüme ayrıldığı için, mutlaka üçünün de aynı yere tam indirilmesi gerrekir. Bazen siz tam indirdiğinizi zannederken; hatta en ufak bir kopma ya da elektrik kesintisi işlemin yarım kalmasına yol açar. Ama sanki tamamlanmış gibi gösterebilir. Onun için mutlaka bilgisayarınıza indirdiğiniz kısmı ile internet ortamındaki kısmı MB olarak kıyaslayın. indirdiğiniz eksik ise tekrar indirmeniz gerekecektir.

WinRAR ile açarken yarım kalması demek, ya tam indirilmediğini, Ya da devamını bulamadığını gösterir. Devamını göstermek için de gözat kısmından diğer parçaları hedef gösterin.

Videoları görüntülemek için de mutlaka ilgili kodek yüklü olmalıdır. Bütün Kodekler için:

http://ftp.freenet.de/pub/filepilot/windows/multimedia/video/k-lite_codec_pack/klcodec277f.exe

Balıkesir Merkez Bahçelievler Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
net008
Uzman Üye

Performans: 1175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2007, 08:52:59 »

Bu özellikle boyutu büyük sıkıştırılmış dosyalarda karşılaşılan bir durum. Dosyanın indirildiği kaynaktan gelen kötü ya da zayıf ve eksik verilerden kaynaklanabiliyor. WinRAR sürümünüzü güncelleyin. Virus taramasından sonra, sıkıştırılmış dosyalarınızı açarken, anti virüs programını da kapatın. Ben bazı oyunları dahi kurmaya çalışırken, sanki oyun bozukmuş yada eksik dosyalar varmiş gibi hatalar verdiriyor kullandığım anti virüs programı. Ama aynı oyunu D: diskindeki anti virüs programı olmayan kısma rahatça ve hatasız kurabiliyorum. Bu yüzden sisteminizdeki kurulu programları da gözden geçirin. Ama dediğim gibi CRC hatası bozuk ya da eksik dosya anlamına gelir. Hata veren dosyaları daha güvenli sitelerden yeniden indirip deneyin.

arkadaslar ben 11 bölümünüde indirdim hiç bir sorun yaşamadım. fakat bir sorum olacak ben bu belgeselleri cd ye yüklediğimde sadece divx player dami izlebilirim?
Eğer video divx formatında ise bilgisayarda ve bu formatı destekleyen DVD playerlerda (Şu an ilk aklıma gelen vestelin DVD playeri) seyredebilirsin.
solo_knight
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2007, 17:35:30 »

tüm bölümleri indirmeniz gerekiyor
Entra23
Sürekli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2008, 22:14:37 »

Arkadaşlar belgeseller için size yeni bir site adı vereyim bahsettiğiniz belgesellerde dahil birçok belgesel var bu sitede.
www.tahtabacaklar.com
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2008, 23:02:23 »

sayın hocam verdiğiniz sayafa diye birşey göremiyorum bendemi bir hata var?

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
Entra23
Sürekli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 13 Ekim 2008, 09:06:56 »

arkadaşlar yanlış yazmışım www.tahtabacak.com bu sitede coğrafya dışında da birçok belgesel var
Astronom
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2009, 09:49:20 »

Arkadaşım vermiş olduğun "www.tahtabacak.com" adlı Link kapatılmış.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic