Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bankacılık işlemi yapan arkadaşlar için uyarı  (Okunma Sayısı 3992 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
net008
Uzman Üye

Performans: 1175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 25 Kasım 2007, 11:34:05 »

Arkadaşlar  crack programların keymarker (seri no üreten dosya) dosyalarında bir çok trojan varlığını tesbit ettim.  Kimse kimsenin kara gözü kara kaşı için keymarker, crack dosyaları yapmıyor. Keymarker ve crack dosyalarını virüs ve trojan taramasından geçiriniz. Bu tür programları kurduktan sonra keymarker dosyalarını silmeniz daha faydalı olacaktır. Bankacılık işlemleri yaparken mutlaka sanal klavye özelliğini kullanınız.
  Tarama yaptığım programın linkini veriyorum. İçinde keymarker  Smiley dosyası var ama işe yaramıyor. 30 günlük deneme sürümü
 Bitdefender Total Security 2008 : BitDefender Total Security 2008, SoftWin firmasının tam sistem koruma yazılımına iki ek araç ekleyerek oluşturmuş olduğu çok güçlü bir yazılımdır. Tüm güvenlik araçlarına ek olarak yazılıma sistem yedeğini alabilme ve sistem performansını iyileştirebilme özellikleri eklenmiştir.
  http://rapidshare.com/files/52428156/Bitdefender_Total_Security_2008_-_Downsystem.Org.rar
Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2007, 14:03:00 »

Bu proğram virüs taraması da yapıyor mu? Acaba.Ona göre indireceğim.
İnternet üzerinden bankacılık işlemleri bana ters geliyor.Biraz eski kafalıyım galiba.

net008
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2007, 15:43:41 »

Evet hocam virüs taraması yapıyor. Aşağıda özellikleri bulunmaktadır. 30 günlük deneme sürümüdür.

Bitdefender Antivirüs 2008 : BitDefender Antivirus 2008, SoftWin firmasının sunmuş olduğu son virüsten koruma yazılımıdır. Yazılım bilgisayarınızı virüslere, truva atlarına, internet solucanlarına, casus yazılımlara, reklam araçlarına ve tüm diğer kötü niyetli araçlara karşı gerçek zamanlı koruyabilmektedir. Bilinen zararlıları sahip olduğu veritabanı ile tespit edebilen yazılım, bilinmeyen zararlılara karşı da gelişmiş sezgisel algılama tekniğini kullanmaktadır. Yazılım günümüzün en yeni tür zararlılarından olan "rootkit"leri tespit edip temizleyebilme yeteneğine de sahiptir.

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşmış olan sahte elektronik postalara karşı da önlem almaktadır. Hem internet sayfalarındaki hem de elektronik iletilerdeki sahtekarlık işlemlerini tespit etme becerisine sahiptir. Kullandığı filtreler sayesinde internet bankacılığında ortaya çıkabilecek güvenlik risklerini en aza indirmektedir. Yazılım ayrıca saat başı kendiğinden güncellenebilmektedir. Ücretsiz virüsten koruma yazılımı ile dikkat çeken BitDefender bu son sürüm güvenlik çözümü ile çok daha güçlü görünüyor.

Bitdefender Internet Security 2008 : BitDefender Internet Security 2008, bir tam sistem koruma yazılımıdır. Yazılım sahip olduğu araçlar ile internet üzerinden gelebilecek her türlü saldırıya karşı önlem almaktadır. Virüsten ve casus yazılımlardan koruma aracı ile bilinen ve bilinmeyen tüm zararlılara (virüsler, truva atları, internet solucanları, casus yazılımlar, reklam araçları, rootkit'lere...) karşı sistemi korurken, güvenlik duvarı ile bilgisayarınıza ağ üzerinden yapılan tüm giriş-çıkışları denetlemektedir.

Sahte ve reklam amaçlı e-postaları iki ayrı modül ile engelleyen yazılım bir de ebeveyn denetleme aracına sahiptir. Kendiliğinden saat başı güncellenme, 24 saat teknik destek, oyuncu kipi gibi ek özellikleri bulunmaktadır. Vista işletim sistemi ile de uyumlu olması artı bir özelliktir.

Bitdefender Total Security 2008 : BitDefender Total Security 2008, SoftWin firmasının tam sistem koruma yazılımına iki ek araç ekleyerek oluşturmuş olduğu çok güçlü bir yazılımdır. Tüm güvenlik araçlarına ek olarak yazılıma sistem yedeğini alabilme ve sistem performansını iyileştirebilme özellikleri eklenmiştir.
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2007, 16:14:24 »

bankacılık işlemlerinde bende internetten yararlanıyorum ama bazen sanal klavye kullanmıyordum bundan sonra mutlaka sanal klavye kullanacağım teşekkür ederim

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
atikali
VIP Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2007, 16:48:10 »

bilgilendirme için teşekkürler
Köygöçüren
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2007, 17:28:26 »

Hocam programı kurdum ama online tarama yapıyor şu anda.Acaba doğru yolda mıyım yoksa hata mı yaptık?

net008
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2007, 17:51:25 »

Hocam deep system scan yapmalısın. Ancak uzun sürüyor. Tavsiyem gece taramayı başlatıp bilgisayarını açık bırakman
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2007, 18:14:56 »

Hocam deep system scan yapmalısın. Ancak uzun sürüyor. Tavsiyem gece taramayı başlatıp bilgisayarını açık bırakman

Hocam tarama yapması çok önemli değil  tarama sonucunda silme yapıp yapmaması önemli daha önce böyle bir sorun yaşadım. Bu tür proğrmalar sadece tarama yapıp kendi ürünlerini almanızı istiyorlar.
 O yüzden çok dikkat etmek gerkiyor. Yoksa benim gibi bilgiasayarınız çökertebilrsinzi.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
net008
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2007, 18:54:19 »

Hocam benim bilgisayarımda trojanları buldu ama silmedi. Ben verdiği rapordan trojanlı keymarker dosyaları ve sorunlu programları kendim sildim. Bankcılık işlemleri ve internetten alışveriş yapmıyorsanız uğraşmayın derim.
Köygöçüren
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #9 : 25 Kasım 2007, 19:49:09 »

1 saat 20 dk. içinde bütün dosyaları taradı ve epeyce virüslü dosya buldu ama işlemin sonunda takıldığı için kapatmak zorunda kaldım.İşlem sırasında temizlediğini tahmin ediyorum ama yine de emin değilim.

yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 25 Kasım 2007, 19:53:21 »

Arkadaşlar 3  sorum olacak:
1-Bu ürün avastla beraber kullanılabilir mi?Yani bir sıkıntı olur mu?
2-Ürün özellik kıstlamalı mı?
3-Türkçe olarak kullanma şansımız var mı?
net008
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2007, 20:06:50 »

Arkadaşlar 3  sorum olacak:
1-Bu ürün avastla beraber kullanılabilir mi?Yani bir sıkıntı olur mu?
2-Ürün özellik kıstlamalı mı?
3-Türkçe olarak kullanma şansımız var mı?

Hocam bende de avast vardı. Ama ikisini bir arada denmedim. Sıkıntı olabileceğini düşünerek sildim. Zaten güncelleme yapmıyordu. Girdiğim keyleri kabul etmiyordu.
  Evet program 30 günlük deneme sürümü. Dosya içinde keymarker var ama işe yaramıyor.
  Program yeni olduğundan henüz piyasada Türkçe yaması yok.
  Bence crack virüs programları işe yaramıyor, güncelleme yapıldığı an firma programın korsan olduğunu anlıyor ve güncellemeye izin vermiyor. Güncel olmayan bir virüs programı ne kadar güvenlik sağlar tartışılır. Sonuç olarak güvenlik için pamuk eller cebe Smiley
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2007, 22:23:34 »

bilgiler için teşekkürler net008
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic