Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: adobe dosyalarına nasıl müdahale yapılır  (Okunma Sayısı 1949 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Ekim 2007, 18:53:42 »

Bulmacaları indirdikten sonra adobe açabiliyorum ve müdahale edemiyorum acaba üstünde çözmem veya müdahale edebilmem için bir yol varmı
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2007, 19:14:31 »

Hocam
Pdf tipi dosyalar word ve diğer formatlara dönüştürülebilir. Bunun için yüzlerce program varsa da bu iş olumlu sonuçlar doğurmaz. Yani baskı kalitesi bakımından pdfleri değiştirerek kullanmak çok kötü sonuç verir. Ancak eğer bulmacaları öğrencilerine dağıtmak için word belgesine eklemek istiyorsan ctrl+prtscn tuşlarına bir arada basarak ekranı kaydedebilir bunu worde yapıştırdıktan sonra kenarlarını kesebilirsin. Ancak bu da çok verimli bir sonuç vermez. Eğer bulmaca değilde metin olsaydı (ki metnin wordden pdf ye dönüştürülmüş olması lazım) finereader kullanmanı önerirdim. Bu programda pdf dosyaları word belgesine çok pratik biçimde çevirebiliyorsun. Ayrıca bulmaca gibi unsurları da tiff-jpeg gibi formatlara uygulamak mümkün. Ancak dediğim gibi bulmaca olduğu için işin zor.

Bu işin en pratik programı freehanddir. En yüksek görüntü ve baskı kalitesi bu programla sağlanır. Ancak öğrenmek ve seri kullanmak çok zaman alır. Eğer benim gönderdiğim dosyaları incelediyseniz bunlar freehandde hazırlanmıştır. Zahmeti çok fazla ama kalitesi yüksektir. Print ortamında hiç falso vermez. Tavsiyem eğer vaktin varsa bunlarla uğraşmamak için freehand öğrenmen olacaktır. Tabi bir de photoshop olmazsa olmazdır bu işler için.
Umarım açıklayıcı olmuştur...
Hoşçakal iyi bayramlar.

kommannage
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2007, 20:28:06 »

öğretmenim,,finereader   programıda işine yarar
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2007, 20:33:58 »

http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=4612.0

hocam fine reader 8.0 ı burada bulabilirsiniz

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic