Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atatürk Köşesi' kaldırılıyor..  (Okunma Sayısı 6372 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« : 09 Mart 2008, 14:02:21 »

'Atatürk Köşesi' kaldırılıyor

MEB'in yaptığı değişikliğe göre özel okullarda 'Atatürk Köşesi' zorunluluğu kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan yönetmelik değişikliğiyle, “Atatürk Köşesi”nin özel öğretim kurumlarının yönetim bölümünde bulunması zorunluluğu ortadan kaldırıldı. Özel okulların hangi mekânlarında kılık - kıyafet kurallarına uyulmasının zorunlu olduğuyla ilgili cümle yeni yönetmelikten çıkarılarak, “Özel öğretim kurumlarındaki eğitim personeli, diğer personel, öğrenci ve kursiyerlerin kılık-kıyafetlerinde ilgili mevzuat hükümleri uygulanır” denildi.

Resmi Gazete’de dün yayımlanan özel okullarla ilgili yeni yönetmelikte, eski yönetmelikte yer verilen, “özel öğretim kurumlarının yönetim bölümlerinde bulunması gereken Atatürk köşesi, kurucu veya kurucu temsilcisi odası, genel müdür odası, genel müdür yardımcısı odası, müdür odası, öğretmenler odası, rehberlik servisi odası, psikolog odası, büro hizmetleri odası, arşiv, dosya odası, depo, ambar ve misafir odası zorunluluğu” yer almadı.

‘Azınlık okulları’ tanımı

Eski yönetmelikte “Lozan Antlaşması’na göre açılan okullar” olarak ifade edilen okullara, yeni yönetmelikte “Azınlık Okulları” denildi.
Eski yönetmelikte, “Özel öğretim kurumlarının yönetici odaları, kurucu odası, derslik, laboratuvar, yemekhane, kantin ve spor salonu gibi, kurumun her türlü bina, tesis ve kampusunda; kurucu, kurucu temsilcisi, yönetici, öğretmen, uzman ve usta öğreticiler, diğer personel ile öğrenciler hakkında MEB ile diğer bakanlıklara bağlı okullardaki görevlilerle öğrencilerin kılık-kıyafetlerine ilişkin yönetmelik hükümleri uygulanır” denilirken, yeni yönetmelikte mekân sınırlaması kaldırıldı.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2008, 16:07:34 »

Bu adamların başka işi  yok mu hiç? Neden atatürk'le uğraşıyorlar?
Tüm dünyanın saygı duyduğu bir insan nasıl bukadar ötelenir?

Lanet olsun böyle bir anlayışa!!

Şiddetle öfkeyle kin ve nefretle kınıyorum!!

uğur01
Uzman Üye

Performans: 168
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 09 Mart 2008, 16:16:27 »

ben buna inanamıyorum bu nasıl bir olaydır okullarda yüce atanın köşesi nasıl kalkar ben kendim her zaman atamın resmine bakarak türkiye için bir şeyler yapmaya çalışırım ondan ilham alrım güç alırım dediklerinize katılıyorum yakında abdullah gülün tayip erdoğanın köşeleri bakar bakar dururuz atatürk bizim başımıza gelen tek güzel şeydir bu dünyada bu saygısızlık bu affedilemez bir olay atatürk e böyle yaptıkları için kin ve nefret duygularım ortaya dahada belirgin çıkıyor onlar böyle yaptıkça bende atamın evladı olmak daha çok çalışıcam kimse senin yerine geçemez hiç kimse

İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?
                      M.K.ATATÜRK
Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #3 : 09 Mart 2008, 18:00:10 »

Atatürk köşesi zaten epeydir ülkemizden de kaldırılmadı mı?

Halkçılık hani?
Devletçilik nerde?
İnkılaplar( imf talimatıyla)

tunctunc
Uzman Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Mart 2008, 18:05:01 »

Ben böyle birşey olduğuna ya da olabileceğine inanmıyorum.
Zaten bu haberler bu gün bizzat Milli Egitim Bakanı tarafından yalanlandı. milli Eğitim Bakanı bu haberler için "yalan bile değil, kuyruklu yalan" dedi!..
Sizce kime inanalım ya da kime inanmamız lazım?

Ben Mevlana değilim, adam ol öyle gel....
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2008, 18:05:30 »

Hocam yerin dibine girsin İMF.. Herkes biliyor Tanzanyalı gene biliyor Türkiye'yi almayacaklar o birliğe ama biz hala girmek için kendi öz değerlerimizden bile vazgeçiyoruz.. Çok yazık çook..
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 09 Mart 2008, 18:32:29 »

Arkadaş bırakın artık midem bulanıyor, eskiden gizli yapılırdı bazı pis ve karanlık işler, şimdi tüm milletin haberi var bazı şeylerden. Bu kadarına da yuh...
beyazmelek
Sürekli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 09 Mart 2008, 19:00:29 »

ne kadar saçma bişey bu ya atamız bize bu vatanı emanet etmiş biz onu böyle yaparak kemiklerini sızlatıyoruz

HEPİMİZ HAYATIN KISALIĞINDAN SÖZ EDERİZDE BOŞ GEÇEN ZAMANIMIZI NASIL KULLANACAĞIMIZI BİLMEYİZ
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #8 : 09 Mart 2008, 19:56:29 »

Değerli öğretmenlerim; niye bu kadar telaşlanıyorsunuz ki? Birşey olmaz. Korkmayın. Yeter ki siz uslu durun.Herşeye karışmayın. Büyük bir irade ile gelenlerden daha iyi bilmiyorsunuz herhalde.Yüce meclisin üzerinde güç var mı? Shocked Shocked   Huh? Huh?

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2008, 20:05:02 »

Evet yüce meclis! Ülke savaşın eşiğindeyken türban ve vekil maaşlarıyla meşgül olan yüce meclis..!
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 09 Mart 2008, 20:25:25 »

Dünyanın saygı duyduğu, fikirleri eskimeyen, bu ülkenin kurucusu bir insanla ilgili değerleri ders kitaplarından çıkarmaya çalışıyorlar ve bu millet seyirci kalıyor, uyuyor ya anlayamıyorum.. Bu nasıl zihniyet?
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2008, 21:09:49 »

Ben böyle birşey olduğuna ya da olabileceğine inanmıyorum.
Zaten bu haberler bu gün bizzat Milli Egitim Bakanı tarafından yalanlandı. milli Eğitim Bakanı bu haberler için "yalan bile değil, kuyruklu yalan" dedi!..
Sizce kime inanalım ya da kime inanmamız lazım?

Bende bugün aynı şeyi dinledim.Bu haberler Milli Egitim Bakanı tarafından yalanlandı
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 09 Mart 2008, 22:58:14 »

Bakanın yalanladığını ben de duydum. Okullardaki Atatürk köşesi inşallah hiç bir zaman kaldırılamaz ama daha da önemlisi Atamızın kalbimizdeki baş köşesine hiç kimsenin dokunamayacağıdır.
meryozcan
Uzman Üye

Performans: 219
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 10 Mart 2008, 05:05:56 »

Bakanın yalanladığını ben de duydum. Okullardaki Atatürk köşesi inşallah hiç bir zaman kaldırılamaz ama daha da önemlisi Atamızın kalbimizdeki baş köşesine hiç kimsenin dokunamayacağıdır.

Hocam çok doğru söylemişsiniz...Eğer Atatürk sevgisi bu şekilde yaşatılacak olsaydı ülkemizde kaos ortamının adı bile geçmemeliydi...sadece köşelerle, resimlerle, büstlerle , anıtlarla  yaşatılmaz Atatürk sevgisi , onun düşünceleri yaşatılmalı...Bakınız Yüce peygamberimizin ne resmi var , ne heykeli...Ama yüzyıllar öncesinden süregelen aşkı kalplerde yeşermeye ve büyümeye devam ediyor...

Eğer böyle birşey yapılmışsa, yapanlar kendi tarihine yabancı, özdeğerlerine saygısız zavallı kişilerdir.
Taykut hocamın dediği gibi kalplerdeki Atatürk'ü kaldırmaya güçleri yetmeyecektir...

En uzak mesafe ne Afrika\'dır
 Ne Çin,
 Ne Hindistan,
 Ne gezegenler
 Ne de yıldızlar , geceleri ışıldayan
 En uzak mesafe, iki kafa arasındaki
 mesafedir...
 Birbirini anlamayan...

Özdemir Asaf
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 10 Mart 2008, 10:26:32 »

Şiddetle öfkeyle kin ve nefretle kınıyorum!!

Angry Angry Angry
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic