Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Prof.Dr. Hayati Doğanay Bey'in yıllar evvel çıkmış bir haberi  (Okunma Sayısı 22856 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
aaydın
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 13 Kasım 2010, 03:36:22 »

Yıllar evvel bir gazetede çıkan haberi kesip dosyama koymuşum. Görünce sizinle paylaşmak istedim. Bu vesileyle hocamızla ilgili güzel yorumlar yapmak isteyen arkadaşlar olabilir.
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2010, 07:26:30 »

O hep gönlümüz de yüreğimiz de...
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2010, 10:15:58 »

Lisedeki coğrafya hocalarımız bizleri coğrafya dersinden soğutmulardı. Bana coğrafyayı sevdiren o oldu.
Şimdi de bıranşımı çok sevmemdeki tek etkendir diyebilirim. Hayati Hocanın öğrencisi olarak mezun olup mesleğe başlamak benim için büyük şans. Biz ona hoca yerine baba demeyi daha yerinde buluyorduk.
Allah Hayati Baba'ya uzun ve sağlıklı bir ömür versin..

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
KASIMPATI
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2010, 12:00:59 »

Hayati hocamızı tanımak onun öğrencisi olmak onunla bir sürü geziye katılmak benim için büyük şans ve ayrıcalık.Ayrıca benim son sınfta tez danışmanımdı. Bu da benim için şanstı.Öğrencileri için bu kadar fedakar bir hoca daha tanımadım.Marmara Bölgesi gezisinde 1992 Keşanda kaldığımız otelin tüm masrafların kendisi karşıladı.Bütün kazancını öğrencilerine harcayan bir hoca.Kendisine sonsuz teşekkürler.Allah hayırlı uzun ömür versin.
ötosun
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2010, 19:30:13 »

Hayati Hocamız Türk coğrafyasının duayenlerindendir. Yazdığı eserler biz coğrafyacılara rehber olmuştur. 1992-1996 yılları arasında Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinde onun öğrencisiydim. Hayatının her anını öğrencilerine ve coğrafya bilimine adamış bir insandır. Emeklerinden dolayı minnet ve şükranlarımı sunar, sağlıklı uzun ömürler dilerim.
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2010, 19:41:15 »

ben buradan arkadaşlardan tanıdım.. yani pek çok kez tanık oldum.. soylenenler gözlerimi yaşarttı.. saolsun. bin kere
sahinkars36
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2010, 20:38:36 »

Hocamı öğrencilere verdiği değer ve gösterdiği anlayışından dolayı takdir ediyorum. Bir eğitimcinin hangi anlayışa sahip olması gerektiğini biz ondan öğrendik.
MURTEZA
Yeni üye
*

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2010, 21:19:28 »

Sayın Hocam her şeyden önceükemmel birinsandır. Kendisine şükran borçluyuz.
gezgin56
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2010, 21:57:28 »

Tabi Hayati Hocamız söz konusu olunca bir şeyler yazmamak olmaz.Verdiği eğitimle şu anda uyguladığımız,okullarda yapmaya çalıştıklarımız onun ve diğer öğretmenlerimizin bize verdiği eğitim sayesindedir.K.K.E.Fakültesin'de bulunan onlarca bölüm içerisinde bölüm öğretmenlerimizin ders işleme yöntemleri ve her bir öğrenciye verdikleri değeri diğer bölümlerle kıyaslayabilme imkanına sahip olduk.Her zaman için kendimizi şanslı hissettik.Bunu sağlayan değerli Hocamıza ve diğer öğretmenlerimize teşekkürler.
yaşaray
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2010, 11:26:43 »

hayati hocamızı anlatmak gerçekten çok zor.kendini eğitime,coğrafyaya ve öğrencilerine adamış bir centilmen,beyefendi.bende 1995-1999 yılları arasında ikinci öğretimde öğrencisi olma şansını yakaladım.bir keresinde bizlere şeker dağıtmıştı.hiç unutmuyorum.bizlere hep güler yüzlü davrandı.coğrafya öğretmeni olmanın bilgi dışında örnek bir karaktere sahip olmayı gerektirdiğini davranış ve tutumlarıyla hep ortaya koydu.bende onun çizdiği bu yolda ilerlemeye çalıştım meslek hayatımda.hocama minnettarım.belki bu yazımı okur fırsatı olur diye ben telefonumu ve adresimi vermek istiyorum. yaşar ay 05053852104 cengizhan anadolu lisesi levent-istanbul 
zyalcin18
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2010, 20:38:01 »

ben kendisini geçtiğimiz yaz erzurumda düzenlenen coğrafya seminerinde tanıma fırsatı buldum. misafirperverliği ve samimiyeti bizi gerçekten etkiledi. hele alçakgönüllülüğü unutulmazdı. ayrıca habere konu olan yaptırdığı sınıfı da gezdik tabi sınıfa girdiğimizde sıraların üzerinde çikolata ve meyve sularımız bizi bekliyordu. hayatımda yediğim en lezzetli çokonat'tı. coğrafyanın duayenine uzun ömürler diliyor sağlık ve sıhhat içinde daha nice coğrafyaya hizmetler bekliyoruz.
suleyman
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2010, 21:00:32 »

Sayın Hocama, coğrafyaya katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Onu anlatmak için kulanacağım tek cümle; "O COĞRAFYA İLE EVLİDİR VE MUTLUDUR." Saygılar Hocam....
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2010, 21:21:16 »

Sayın Hocama, coğrafyaya katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Onu anlatmak için kulanacağım tek cümle; "O COĞRAFYA İLE EVLİDİR VE MUTLUDUR." Saygılar Hocam....
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 14 Kasım 2010, 23:12:13 »

Ben Hayati Hocamn Üniversite yıllarındaki ilk öğrencilerindenim.Emeğini ödeyemeyiz. Özellikle Rahmetli Osman Cahit İnandık'la birlikte paylaştıkları fakültedeki odalarındaki sohbetlerini unutamam.İnsan,vatan sevgisiyle dolu bir bilim adamı.Ne mutlu ki öğrencisi olabilmişim.
ilhannn34
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 15 Kasım 2010, 15:55:08 »

onun öğrencisi olma fırsatını yakladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.i o coğrafya alanında yapmış olduğu katkıları yanında öğrencilere yapmış olduğu babalığıylada ön plana çıkan mükemmel bir insan biz coğrafyayı onunla sevdik onun emekleri hiç birşekilde ödenmez
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic