Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Her Yönüyle Bir Eğitim Gönüllüsü: PROF. DR. HAYATİ DOĞANAY  (Okunma Sayısı 8884 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« : 10 Eylül 2009, 21:05:17 »

Her Yönüyle Bir Eğitim Gönüllüsü:
OTUZUNCU AKADEMİK YILINDA PROF. DR. HAYATİ DOĞANAY

Bu inceleme, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü (1977-1991) ve Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalında (1991-2008) otuz yılı aşkın bir süredir (32 yıl) öğretim üyeliğine devam etmekte olan Prof. Dr. Hayati Doğanay’ın kısa hayat öyküsünü içermektedir.  Ayrıca çalışmada, Doğanay’ın kişisel eğitim mantalitesi, coğrafya ilmine katkıları, bilimsel çalışmaları ve eserleri yanında, coğrafya ilmine kazandırdığı akademisyenler de analiz edilmeye çalışılmıştır.
Coğrafya ilminin kıdemli akademik elemanlarından biri olan ve öğrencileri tarafından övülen ve takdir edilen Doğanay’ın coğrafya ilmine katkıları yadsınamaz bir gerçektir. Amacımız sayıları binleri aşan coğrafya öğretmenleri ve yetiştirdiği akademisyenlerin ortak görüşü olan böyle bir çalışmayı gerçekleştirerek, öğretmen adayları ve genç akademisyenlere bazı yönleri ile örnek teşkil edebileceğini düşündüğüm bir meslektaşı tanıtmaktır .
                                                                                                                    Doç. Dr. Ramazan SEVER

Doç. Dr. Ramazan SEVER hocamızın kaleme aldığı bu makaleyi ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.

İndirme bağlantısı:     http://www.4shared.com/file/131753089/9d339a8e/ProfDrHayati__DOANAY.html

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
ismailll
Sürekli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2009, 21:24:24 »

HAYATİ HOCA HAYATİ BABA ERZURUM'UN O KUTUPLARI ARATMAYACAK SOĞUĞUNDA SICACIK BİR İNSAN. ZATEN AKADEMİK KARİYERİNİ ANLATMAYA GEREK YOK ÖĞRENCİLERİ VE COĞRAFYACILAR ONU ÇOK İYİ TANIR. AYRICA RAMAZAN SEVER HOCAMIZ ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA YAPMIŞ TEŞEKKÜRLER

'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır'
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2009, 21:45:57 »

Lütfen mesajlarımızda büyük harf kullanmayalım...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
undertaken
Deneyimli Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2009, 22:11:31 »

benimde lisans ve tezsiz y.lisans dönemimde hocamdı.... gerçekten öğrenci babasıydı 209 da az ders görmedik onu çok özledim en kısa zamanda erz.gidip o tatlı muhabbetini bir daha dinlerim inşallah...
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2009, 06:30:35 »

Hangi hoca bundan 7-8 yıl önce öğrencileri daha iyi eğitim görsün die cebinden 15.000 tl çıkarmıştır ,hangi hoca  öğrencilerimin cebinde para yok deyipte gezilerde  kendisi hesapları öder,hangi hoca kredi kartını bir öğrencisine verir de  istediğinizi alın der ,kaç öğrenciye burs verdiğini kimse bilmez,;bunları ben bir profersörde ,hocam Hayati DOGANAY da gördüm.O sabah namazında fakülte bekçileri ile fakülte kapısını açar ,yine fakülte bekçileri ile gece 01 de 02 de fakülteden çıkar.Onun için kendi öğrencisi olmanız şart değil insan olmanız önemli.Üniversitemizde tüm  öğrencilerin babası olmuştur.Atatürk Üniversitesi'nden emzun olupta onu tanımıyan var mıdır acaba ?Ben hala öğrencilerime onu anlatıyorum.Hep içimizde olacaksın hocam,Allah uzun ömürler versin Hayati hocam...
yoldas
Yeni Üye
*

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2009, 09:46:10 »

Hayati DOĞANAY hocanın akademik kariyerini anlatmaya gerek yok.her şey ortada.Hayati hocayla ilgili hatırladığım tek kötü anı K.K.Eğit.Fak.Dekan vekilliği döneminde  her sabah fakülte girişinde başörtülü öğrenci avına çıkması.Yine imam hatip lisesi mezunlarına karşı olan agresif tutumu.yine de Allah uzun ömür versin.
western22
VIP Üye

Performans: 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

S.TELLİOĞLU Mersin Akdeniz Anadolu İmam Hatip L.

« Yanıtla #6 : 11 Eylül 2009, 11:25:25 »

Hayati hoca için fazla söze gerek yok.tek kelimeyle mükemmel bi insan.paylaşım için de ayrıca teşekkürler arkadaşım.

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 11 Eylül 2009, 15:24:13 »

Değerli hocamın akademik hayatına ilk başladığı yıllardaki öğrencilerindenim. Çok güzel hatıralarımızın olduğu mükemmel bir hocamızdı. Rahmetli Osman Cahit İnandık ile aynı odayı paylaşırdı fakültedeki odasını. Çalışkan,üretken ve insancıl yönlerini hiç unutamam.Allah ona sağlıklı ve uzun ömürler versin.
aytsed
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2009, 22:21:11 »

o bir doğayendir türkiye'de ne kadar coğrafyacı varsa doğrudan yada dolaylı emeği geçmiştir. allah uzun ömürler versin kendisine onun öğrencisi olmak büyük şans
fikri
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2009, 23:02:41 »

Hayati DOĞANAY gerçekten bir coğrafya aşığı ilim adamı aynı zamanda öğrenci babası bir insandır.sadece coğrafya bölümü öğrencilerini değil tüm bölüm öğrencilerini kucaklayan, laf olsun diye değil gerçekten her türlü dertleriyle ilgilenen bir hocadır,profesördür babadır.
ellrinden öpüyorum

ünye aanadolu imam hatip lisesi coğrafya öğretmeni
ıssık
Deneyimli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2009, 00:12:56 »

bence onu anlatacak en güzel kelime " baba " dır. hem birebir bizimle ilişkilerinde ( ki ahmet korkmaz çok güzel anlatmış) hem de coğrafayayı anlatırken bir baba şefkatiyle öğrencilerine yaklaşır dersini de öyle anlatırdı. söylenecek yazılacak çok şey var ama, meslekteki en güzel günüm "babanın"  beni  okulumda ziyaret ettiği gündür. öğrencilerime demiştim işte bizim babamız geldi diye. Allah onu bizden ve coğrafyadan ayırmasın. bu arada Ramazan Sever hocama da saygılarımı sunuyorum.
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 12 Eylül 2009, 09:57:19 »

Arkadaşlar çok özür dilerim... onu görmek istiyorum bende büütün kitapları var ama onu hiç görmedim fotografı olan var mı acaba hocamızın izniyle tabiii
nurullah
Deneyimli Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2009, 12:56:00 »

Bence tam bir coğrafyacıdır. Üniversitede verdikleri bugün o kadar çok işimize yarıyor ki anlatılmaz. Bende en çok iz bırakan hocalarımızdandır. Ayrıca insani yönden de kesinlikle unutulmayacak bir insan. Benim meslek hayatımda her zaman bir Hayati Doğanay örneği olacak. Emeğin için çok teşekkürler hocam........
degas
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 14 Eylül 2009, 09:02:25 »

Hayati Hoca bir tanedir. Bende onun en son mezun ettiği öğrencilerden sayılırım gerçekten öğrenci babası ve coğrafya aşığıdır.sınıfımıza 5 yıl boyunca her sene başı hoşgediniz deyip kahvaltı ısmarlardı her see sonu güle güle deyip çay ve çikolata dağıtırdı.(hemde sınıfta) Birçok kez geziye katıldım onunla.Bir sözü vardır '' Coğrafyacı perdeyi kapamaz'' oturduğu koltuğa güneş gelse bile Smiley Söylenecek çok şey var ama o tam bir eğitim gönüllüsü bende öğrencilerime ondan sık sık bahsederim. Selam olsun size  hocam Ramazan Hocam sizlerinde ellerine sağlık 2003-2008 mezunu Ahmet ERGÜÇ
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 14 Eylül 2009, 12:14:15 »

Sayın hocamı çok iyi tanırım 1990-1991 yılları arasında fen-Edebiyat fakültesinde hocam dı.Fakat 1991 de ayağını kaydırmaya çalıştıkları için K.K.Eğitim fakültesine geçmişti.Benim yıllarda okuyanlar bilir,biz Hayati hocacılar ve karşısında olanlar diye iki kutuplu okumuştuk.
    Sayın Özer yılmaz(nerde olduğunu bilmiyorum şimdi)Kan kusturmuştu bize o yıllar fakültede sırf doğanaycıyız diye.
    Fakat doğanay hocam, hemşerim, mahallelim beşeri coğrafya da ekoldür ve öyle kalacaktır.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic